Skocz do zawartości

Kolor magii=Kolor oczu


Recommended Posts

Co sądzicie o takiej  "teorii" (o ile można to nazwać teorią czy normalnie sposzczerzeniem) a więc chodzi o kolor magii jakie mają kucyki pod względem koloru oczu nie zawsze to się zgadza bo że tak powiem są wyjątki ale, zaczęło mnie to od pewnego czasu intrygować, zastanawiać i chciałbym się was zapytać: co o tym sądzicie?

PS:Przepraszam za kłujce błędy i za małą aktywność na stronie :)

Edytowano przez Robert Trela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względność, jedni mogą mieć o kolorze oczu, inni nie. Jest to zwykłą przyczyną przypadku i wyboru rysowników/twórców/pomysłodawców. Ja samemu raczej nie super specjalnie zwracam uwagi na ten szczegół. Ale to oczywiście zależne od moich własnych chęci i predyspozycji w danej chwili. Sądzę więc iż to tylko teoria bez podwalin i dowodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa: widzimisię autorów. Zbieżność może wystąpić, bo kolor oczu jest z reguły dobrany tak, by pasował do reszty projektu (sierść, grzywa, ewentualne dodatki), więc czemu nie wykorzystać go w innym detalu? U jednorożców i alicornów może to być magiczna aura, u innych postaci np. szalik czy inna ozdoba dobrany "pod oczy". Nie drążyłabym zbytnio tematu.

 

EDIT: przypomniało mi się jeszcze, że w pewnych sytuacjach taka zbieżność w kolorystyce może być ograniczeniem technologicznym (np. stosowanie sprzętu/oprogramowania z ograniczoną paletą barw). Do puców to się raczej nie stosuje, ale...

Edytowano przez Ylthin Maruda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyjęlibyśmy występowanie takiego zjawiska, powiedzmy we własnym uniwesum, ciekawym motywem byłyby kucyki z szarymi, jednolitymi tęczówkami.
Co by to bliżej oznaczało? Kucyk taki miałby barwę oczu poza spektrum falowania widzialnego (ultrafiolet/podczerwień*), zatem ich magia byłaby zupełnie niewidoczna dla innych. Wykorzystanie przy stealth mode. ^^ Wyższe częstotliwości mogłyby umożliwić kucowi bardziej naturalne, niemagiczne widzenie przez obiekty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...