Lyokoheros

Mała Konwersacja [PL][Oneshot][Equestria Girls][Slice of life]

Recommended Posts

4fjw-1466389283-334693-full

Czas na trzecią część świątecznej paczki tłumaczeń od Królewskich Archiwów Canterlotu! Tym razem opowiadanko z uniwersum Equestria Girls. 

Sunset otrzymuje nagłe wezwanie do gabinetu dyrektor Celestii, która chce naprawić to, że poświęcała swojej uczennicy zbyt mało uwagi, zmuszając ją tym samym do wspominania bolesnej przeszłości i zadając parę bardzo ważnych pytań...

oryginalny opis:

Sunset cieszy się swoim życiem w szkole, tak jak powinno być, gdy nagle zostaje wezwana do gabinetu dyrektorki.

Choć jest zdezorientowana, nie ma innego wyboru niż tam się udać. Na miejscu zastaje Celestię, chcącą z nią porozmawiać.

Sunset nie była przygotowana na coś takiego.

Mała Konwersacja

kopia na AO3

oryginał: A Little Chat

autor: DungeonMiner

tłumaczenie: Lyokoheros

korekta: ReedMan, Midday Shine
prereding: Zandi, Night Sky

• +1 4

Dobra, przeczytałam to wczoraj i wypadałoby napisać parę słów o tym opowiadaniu. Tłumaczenie jest bardzo dobre, a tekst przyjemny, choć przewidywalny. W sumie miły slice of life. I jako celestiofag daję plusa, bo lubię taką matczyną Ceśkę. Ogółem ciepłe i nawet lekko wzruszające opowiadanie dla osób takich jak ja, czyli wrażliwych na... na coś. Jeśli ktoś ma mało czasu, to polecam. Jeśli ma dużo czasu, to w sumie też.

Bardzo przyjemny SoL, choć jak dla mnie mógłby być trochę dłuższy. Tłumaczenie oczywiście udane, jedyne, co mi lekko zazgrzytało, to nadużywanie słowa "być", szczególnie na początku, można by tego uniknąć. W każdym razie, polecam.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się