Skocz do zawartości

Ostracyzm [Oneshot], [Slice of Life], [Sad]


Youkai20

Recommended Posts

Witajcie!
Przedstawiam Wam pracę, którą napisałem

Spoiler

jako jedyny... znowu. Podobnie było np. na konkursie Halloweenowym w dziale Starlight Glimmer. Oj chyba konkursy w działach postaci umierają.


na świąteczny konkurs literacki w dziale Minuette. Jakoś zaraz po nim po prostu zapomniałem udostępnić ją "dla ogółu". Czas najwyższy to poprawić.
Tak czy owak, jeśli o sam fanfik chodzi, to jest to krótka rzecz i nudna raczej, jak można się domyślić główną bohaterką (powiedzmy...) jest tu Minuette, w każdym razie to historia o niej.
...Albo o szkole księżniczki Celestii i pojedynku dobroci i nieśmiałości z nienawiścią, wyalienowaniem i uprzedzeniami.
Miało być świątecznie, miało być wesoło, a jak wyszło? Sprawdźcie sami. 
Zapraszam do lektury!

https://docs.google.com/document/d/1tFoazI6u7D0oDT7LabzOZ6bB5As077x-gbRv696sip4/edit?usp=sharing 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam i muszę powiedzieć że czytało mi się bardzo przyjemnie, choć żałuję trochę że wątek Minuette nie był bardziej rozwinięty. No ale to pewnie przez to że lubię czytać o czyichś nieszczęściach.. Szkoda że troszeczkę szybko się to skończyło, ich pierwsze kroki w tej przyjaźni mogłyby być ciekawe. :interesting: Ale rozumiem że to był oneshot na konkurs. Pisarskich rad ci nie dam, bo dopiero co sama wróciłam do prób przelewania historii na strony office'a, więc i tak nie byłyby zbyt pomocne 

Daję fanfikowi plusik ode mnie ^^ Powodzenia w dalszym pisaniu 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stormy Mood  - dziękuję za komentarz. Przyznaję, że faktyczny brak Minuette w tym krótkim fanfiku może boleć, ale cóż - tu historia dzieje się poniekąd wokół niej, sama Minuette jest tu zaledwie takim trochę brzydkim kaczątkiem, jednak zamienia się w pięknego łabędzia. :)
  

Spoiler
3 godziny temu, Stormy Mood napisał:

troszeczkę szybko się to skończyło, ich pierwsze kroki w tej przyjaźni mogłyby być ciekawe

 

Niezły pomysł na kolejną historię, bojaźliwa Minuette+zblazowana Moondancer+zbzikowana Twilight 

Spoiler

no i Spike, nie zapominajcie o nim! ;) 

to mieszanka wybuchowa. 
Gdyby tak dodać do tego resztę naszych znajomych klaczek (Lyrę itd.),  może wyjść z tego jakaś komedyjka... ale to już na następny konkursik :) 

Ponownie dziękuję za zainteresowanie oraz pochlebne słowa, skoro czytało Ci się przyjemnie to cóż mogę rzecz? Oto chodziło...
Pozdrawiam!  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Podbiję ten temat, bo Ostracyzm będzie omawiany w ten weekend - czyli dziś i jutro - w Klubie Konesera. Podobnie, jak w przypadku Kręgu Światła, postaram się zostawić niedługo opinię, obecnie brakuje mi czasu na napisanie czegoś konkretniejszego - podczas ostatniego Czytania z Klubem miałem jednak okazję wysłuchać jego lektoratu, co wspominam dosyć przyjemnie.

 

Zapraszamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Minął równy miesiąc i wreszcie znalazłem wolną chwilę na napisanie tego komentarza.

 

Co mogę powiedzieć o fiku? To ciepła, przyjemna opowieść. Może i prosta, ale w żaden sposób jej to nie dyskwalifikuje. Czyta się ją lekko i szybko dzięki całkiem dobremu stylowi, jakim została napisana; widać, że autor ma już wyrobione pióro. Kreacja postaci w mojej opinii też w sumie nie zawodzi, choć jest mały wyjątek, o którym napisałem poniżej.

 

A jeżeli chodzi o wady... Wydaje mi się , że Spike wypowiadał się zbyt dorośle jak na swój wiek podczas akcji opowiadania, w końcu był jeszcze wtedy dzieckiem. Coś tam może napisałbym w inny sposób, ale tak już od od dawna mam przy czytaniu niektórych fanfików, poza tym tutaj byłyby to raczej drobne, kosmetyczne poprawki. Koniec końców jednak plusy przeważają nad minusami.

 

Ocena: 8,5/10
 

Polecam wszystkim to opowiadanie. Autorze, czekam na kontynuację, bo końcówka pozostawiła mnie z lekkim niedosytem.

 

Pozdrawiam i do usłyszenia!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie kolego @Coldwind . 
Szczerze mówiąc jestem zaskoczony tak pozytywnym odbiorem. Oczywiście bardzo mi jednak miło. Spodziewałem się raczej, że że Ostracyzm przejdzie przez echa, ot, kolejny fik konkursowy, do tego napisany bez specjalnych ambicji. To prosta historia, ale może faktycznie właśnie w tym tkwi jakiś urok. Cieszy mnie tak wysoka ocena oraz budująca opinia. Jeśli chodzi o Spika - cóż, to moja ulubiona postać w serialu i nieco się z nim nawet utożsamiam, więc dlatego jest u mnie taki dalekowzroczny, rozumny i ogólnie "doroślejszy" niż być powinien; czasem mnie fantazja ponosi do tego stopnia, że można by dodać tag [Out of Character] tylko z jego powodu... Oczywiście tak - to wada, ale ja już się z tego chyba nie wyleczę, wszędzie, gdzie pojawia się Spike (mniejsza czy w przyszłości, teraźniejszości w stosunku do serialu, czy też przyszłości), jest u mnie wyraźnie inny od serialowego i dziwnie wyidealizowany.
Jeśli chodzi o mój styl, to dziękuję za miłe słowa. Faktycznie może trochę się poprawiłem, ale zawsze może być lepiej ;) Jeśli chodzi o jakąś dalszą część to póki co jestem zajęty pisaniem pracy na jeden konkurs, poza tym aktualnie wziąłem się za dalszą część jeszcze czegoś innego. Ale dodam to sobie to "kupki wstydu". Jeśli jednak jesteś głodny jakiegoś innego w miarę przyjemnego tekstu, to na osłodę przypomnę o jednym ze swoich starszych fików, może go przeczytasz kolego, a może nie... bo i ten "mój" Spike gra w nim pierwsze skrzypce. Daję link do tematu i również pozdrawiam serdecznie!
 

   

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...