Jump to content

[Konkurs] Gandziowy konkurs literacki edycja IV: Ultimate Cancer Edition


Gandzia
 Share

Recommended Posts

Gandziowy konkurs literacki edycja IV

 

Ultimate Cancer Edition

 

aka

 

Człowiek w Equestrii


 

Witam wszystkich w czwartej edycji naszego nieregularnego konkursu literackiego! Po niesamowitym sukcesie poprzedniej odsłony GKL, gdzie napisaliście niewiarygodną wprost liczbę zgłoszeń, postanowiłem, że pora na dużo prostszy temat, będący swego rodzaju powrotem do korzeni.

 

Z pewnością niektórym z was znany jest termin isekai. Dla tych, co nie wiedzą – jest to dosyć popularny gatunek mangi i anime opowiadający o zwykłych ludziach, którzy przenoszą się do świata fantasy. Kiedyś podobna tematyka – znana po prostu jako Human in Equestria – była popularna i w fandomie MLP, lecz w Polsce odeszła w zapomnienie. Dlatego teraz wyciągniecie ją z piwnicy i napiszecie opowiadanie w tych klimatach. Możecie ten tag rekonstruować, dekonstruować, parodiować albo potraktować dosłownie, człowiek może występować jako Homo Sapiens, zmienić się w kuca/gryfa/galaretkę, może trafić do Equestrii za pomocą portalu albo odrodzić się tam po spotkaniu z ciężarówką. Co się liczy, to to, że ja i moi wierni pomocnicy ocenimy efekty.

 

Tym razem oprócz mnie, w skład jury wchodzą Ghatorr i Poulsen. Verlax uciekł z krzykiem, jak powiedziałem mu, co chcę zrobić. Nagrodą główną jest kod Paysafecard za 20 zł.

 

Regulamin

 

1. Limit słów – 15 000. Opowiadanie musi być zamieszczone w tym temacie, w formacie Google Dox,

2. Termin oddawania prac – 30 X 2020

3. Tagi i tematyka – zbanowane zostają tagi [gore], [clop], poza tym można używać dowolnych innych. Opowiadanie MUSI jednak trzymać się tematyki konkursu,

4. Opowiadanie musi być w klimacie MLP,

5. Każdy uczestnik może oddać tylko jedno opowiadanie,

6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek,

7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z regulaminem,

8. Prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie, zostaną zdyskwalifikowane,

9. Przystępując do konkursu, autor/autorka zgłoszonego opowiadania akceptuje w całości powyższe postanowienia oraz regulamin działu.

 • Upvote 5
 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Coś mnie podkusiło, żeby po raz kolejny zmierzyć się z krótką formą. Przyznaję bez bicia, iż fanfik jest formą żartu, wynikającego z dzisiejszej (już wczorajszej) dyskusji na Discordzie w KKPF, i zawiera kilka ironicznych ukłonów w stronę zarówno dyskutantów jak i organizatora, jednak starałem się uniknąć typowej szydery, gdyż nie o to mi chodziło. A przyznam, że pisanie, któremu poświęciłem jakieś 45 minut sprawiło mi naprawdę dużo radości. I dziękuję Po Prostu Tomkowi za fenomenalną inspirację.

 

Po tym przydługim wstępie zapraszam wszystkich do lektury fanfika o tytule....

 

"Człowies"

[Oneshot][HiE][Horror][Comedy][Random][Borsuk]

 • Upvote 4
 • Thanks 1
 • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 weeks later...
 • 2 weeks later...
 • 3 weeks later...

Witam na oficjalnym podsumowaniu IV Edycji Gandziowego Konkursu Literackiego! Tym razem nadesłaliście nieco więcej prac niż ostatnio, więc konkurencja była większa. Po długich dyskusjach jury wreszcie ustaliło wyniki. Zacznijmy jednak od największej niespodzianki, czyli...

 

DYSKWALIFIKACJI!

 

Darth Evill zostaje zdyskwalifikowany za skopiowanie fragmentu fanfika Dolara. Normalnie przymknęlibyśmy na to oko, ale to konkurs, praca ma być w pełni samodzielna etc.

 

W turnieju pozostało więc dwóch uczestników: Dolar i Kredke. Obaj napisali w zasadzie podobne komedie typu random, ale zwycięzca może być tylko jeden! Tak więc nagroda główna (bo jedyna), kod Paysafecard o wartości 20 zł, trafia doooooooooooooooooooooooooo... DOLARA! Za fanfik „Człowies"! Gratulujemy!

 

Tabela wyników przedstawia się następująco:

 

„Człowies” - 17/30

„Wawrzynowa Pięść” - 15/30

„Za Ostatni Grosz” - 3/30

 

Link do recenzji

 

 

Uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w następnej edycji Gandziowego Konkursu Literackiego!

 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
 • Create New...