Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Sign in to follow this  
Król Etirenus

Uniesienie i zgon [ONESHOT][MINIATURKA/DRABBLE]

Recommended Posts

Ale Ty wiesz, że tag [Z] dotyczy wielorozdziałowców? Jeśli coś jest oneshotem, to automatycznie jest zakończone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kolejny drabel Króla. Poza zerknąć, co uległo poprawie od poprzedniego. 

Dobra, muszę z czystym sumieniem przyznać, że ten fanfik był zabawny, logiczny i zrozumiały. Zdecydowanie jest postęp, w stosunku do poprzedniego drabla. I to bardzo duży postęp. Chociażby dlatego, że w żadnej sekundzie czytania nie musiałem się zatrzymywać by głęboko przemyśleć, co autor miał na myśli pisząc. 

 

Jeśli chodzi o konstrukcję zdań, to mam w zasadzie tylko dwa zastrzeżenia

Cytat

Pobiegła więc szybko Sugar Bell do sąsiedniego pokoju...

Być może jest to w pewnym stopniu poprawne (wydaje mi się, że nie, ale nie jestem polonistą), jednak bardzo źle brzmi. Osobiście widziałbym to raczej tak:

Cytat

Sugar Belle pobiegła szybko do sąsiedniego pokoju...

Wiedziana zapachem pieczonych jabłek, Sugar Belle pobiegła do sąsiedniego pokoju...

 

Jeśli chodzi o drugi człon tego zdania, to tu jest dobrze. Teoretycznie możnaby je zbudować jako osobne zdanie (nieco zmieniając konstrukcję), ale obecna wersja jest jak najbardziej poprawna. 

No i oczywiscie

Cytat

Pozostawione na desce do prasowania włączone żelazko, wypaliło u niej dużą dziurę

Zdecydowanie zamiast u powinno być w. Ponadto, wydaje mi się, że przecinek powinien być raczej po ,,prasowania", nie zaś po ,,żelazko".

Oczywiście całe to zdanie można by zbudować nieco inaczej, ale wciąż pozostaje ono całkiem zrozumiałe i względnie poprawne. 

Przyczepię się jeszcze raz do przecinka przed i. 

Cytat

bardziej, i bardziej

dziurę, i sprawiło
 

Mimo, ze powtarzasz ,,bardziej", tam nie powinno być przecinka. Po prostu przed i go prawie nigdy nie stawiamy. Przecinek przed i stawiamy tylko i wyłącznie w sytuacji, kiedy i pojawia się po raz drugi, trzeci (i tak dalej) w jednym zdaniu. Przy czym warto się starać, by tych i w jednym zdaniu nie było za dużo. Jedno zazwyczaj wystarcza. Jeśli mamy trzy lub więcej, to jest to sygnał, że należy się zastanowić nad przebudową zdania, albo, że mamy do czynienia z postacią, która się w ten sposób wypowiada.

Pochwale też od razu, że tym razem tytuł pasuje do fanfika i powiedzmy, że jest w stanie przyciągnąć czytelnika. 

 

Tyle w kwestii formy, pora na treść. 

Mamy tu przyjemną, sensowną i całkiem dobrze napisaną miniaturkę o zabarwieniu komediowym. Można by się oczywiście pokusić o dłuższy opis tego, jak zapach nęci zmysły Sugar Belle, albo dopisać jej odczucia z nim związane, ale wtedy z pewnością wyszedłbyś ponad limit 100 słów (dalej nie mogę do końca pojąc, czemu się upierasz przy tak małym limicie, ale dobra). Samo zakończenie jest błyskotliwe, sensowne i zabawne. Dobre dopełnia tego króciutkiego dzieła. 

 

Na zakończenie powiem, ze jestem pod wrażeniem tego, jak bardzo ten fanfik jest lepiej napisany od poprzedniego. Mam nadzieję, że to nie przypadek i będę mógł przeczytać jeszcze kilka dobrych dzieł (miejmy nadzieję, jeszcze lepszych), w twoim wykonaniu. Zwłaszcza, ze zamierzam cię obserwować i jeśli czas pozwoli, przeczytać i skomentować twoje, przyszłe dzieła. 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekst różni się od poprzedniego, jednak kolejność wyrazów w tym zdaniu:

Pobiegła więc szybko Sugar Belle do sąsiedniego pokoju

Ogólnie jest napisane o tym, jak to Sugar nęci i ponosi się tym zapachem. Następnie jest zawiedziona tym, że koszula Bic Maca została zniszczona. Ogólnie zmieniłabym kąt fabuły, bo jaki jest sens w tym, że Sugar Bell ponosi się zapachem spalonej koszuli? (jeśli jest w tym sens niech ktoś mnie oświeci). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...