Skocz do zawartości

Equestria Times nr 48 (10/2021)


Moonlight

Recommended Posts

48_by_lailyren_deslm7q-pre.png?token=eyJ

Witajcie, Ciasteczka!
 
Jeśli jesteście entuzjastami magicznego pyłu, rogatych koników i nie tylko, to w tym numerze mamy dla Was sporo jednorożcowego kontentu. Nie obyło się też bez niespodzianek w postaci nowej rubryki, która jest rozszerzeniem naszych piątkowych postów dotyczących ciekawostek ze świata popkultury.
Zdecydowanie największą niespodzianką jest też wywiad z twórcami gry "Unicorn Tails", która porwała wiele serc swoim osobliwym urokiem.
Tym razem chcemy, byście dali się porwać magii i wraz z uroczymi jednorożcami zapraszamy do zapoznania się z 48 numerem naszego fanzinu pod tym linkiem:
 
Miłego czytania!
 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zacznijmy od... Ciekawy pomysł z tematycznym wydaniem. (Pewnie już takie były, ale ja nie czytałem więć... no...)

Chciałem skomentować parę artykułów wiec zacznę chronologicznie.
,,Ostatni Jednorożec" przyznam że zainteresował mnie sam tytuł. Nigdy nie czytałem, ani nie widziałem, ale po recenzjach czuję, że po prostu muszę po to sięgnąć. Brzmi po prostu zbyt enigmatycznie, żebym się nie zainteresował.

,,Unicorn Tails"... Moja pierwsza reakcja?

Cytat

Dlaczego ja czytam dialog, a nie recenzje!? Nic z tego nie rozumiem!

Ale po przeczytaniu recki po raz drugi udało mi się co nieco wyciągnąć. Jednak nadal myślę, że wielu czytelników tak jak ja miało totalny zawrót w głowie i zwyczajnie zastanawiało się: "dlaczego?!". Szanuję oczywiście taki format, bo to coś nowego i dobrze wykonanego gdzie przy wczytaniu się można zainteresować się tematem, ale jednak... Dlaczego?

Reakcja przy koniach redakcyjnych? 

Cytat

Ale o co tutaj chodzi? 

Serio... Po prostu wstawiono jakieś jednorożce. Rozumiem, że to są nieparzystokopytne z gry o nazwie wymienionej powyżej ale... Gdzie jakiś kontekst? Może tak miało być? A może zniknęła gdzieś strona, albo wstęp, a ja nie ogarniam? Może po ograniu tych opowieści o jednorożcach się dowiem... Ano właśnie...

 

Wywiad jest chyba moją ulubioną częścią tego numeru. Dlaczego? Otóż wyjaśnia 3 razy więcej o tajemniczym ,,Unicorn Tails" od recki, czy spisu koni. Po prostu w końcu wiem o co chodzi, dlaczego ta produkcja dostaje swoje pięć minut i jak to wszystko wygląda. I powiem to: Gdyby nie wywiad nie zainteresowałbym się tą grą w najmniejszym stopniu.

No i dwie wisienki na torcie czyli podróż po historii z jednorożcami w roli głównej, oraz pokazanie, że nie tylko my widzimy problem w języku polskim w szkołach (dobrze wiedzieć, że kogoś to jednak interesuje chociaż minimalnie). 

 

Dowiedziałem się skąd się w sumie wzięły jednorogi i powiem tak: W sumie żal że jednorogi spłycono do konia z rogiem. Wyobraźcie sobie tylko, że w każdym uniwersum fantasy, czy innej opowieści jednorożce wyglądają i przedstawione są inaczej. Jakież by to było piękne!

Więc ten... Ponarzekałem więc pora iść i męczyć się z lekcjami... BYE!

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 10.11.2021 o 00:45, Vulture napisał:

Witam, cy istnieje możliwość pobrania tego numeru? Niestety przegapiłem i mam lukę między 47 a 49, a pobrać z issu się nie da :( Oczywiście linku gdrive tez już niema. Pomożecie?

 

Proszę, oto link do google drive: https://drive.google.com/file/d/1a6UGXHmH-iuRsSANCM94Xh7AtEzgQOPN/view

 

Pracujemy też nad jakimś wygodnym, przyszłościowym rozwiązaniem, by linki do poprzedników były również łatwo dostępne.

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...