Skocz do zawartości

Wskazówki i dyskusja na temat działu


Delfinek Keola

Recommended Posts

Pomysł na rozdzielenie działów na mniejsze nie jest najlepszy IMO. Choćby dlatego, że czasem trudno stwierdzić do jakiego gatunku wypadałoby zaliczyć jakąś piosenkę. Argumentacja do oceny nie jest może i złym pomysłem, ale i tak większość takich opisów będzie pisana na siłę. Ja bym zostawił tamten stary temat, tylko dodał jakieś zasady. Więcej tematów = potencjalne mniejsze zainteresowanie którymkolwiek z nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznałem (wraz z innymi, z którymi całość planowałem), że 5 tematów to ilość tak akurat, bo zapewnia spore wymieszanie gatunków (no, w większości tematów, bo np. w Hip-hopie nie bardzo), ale nie tak duże jak w poprzednim temacie, gdzie obok techno był ambient, potem disco polo potem Ave Maria, a za chwilę ostry metal. Tematy z rockiem i metalem oraz z muzyką poważną i alternatywną są na przykład bardzo szerokie, podobnie elektronika oraz muzyka rozrywkowa... Były osoby, które proponowały jeden temat na jeden gatunek...


Pomysł na rozdzielenie działów na mniejsze nie jest najlepszy IMO. Choćby dlatego, że czasem trudno stwierdzić do jakiego gatunku wypadałoby zaliczyć jakąś piosenkę.

Nic złego się nie stanie, jeżeli w danym temacie znajdzie się utwór z innego typu muzyki... A zainteresowanie głównym tematem i tak mocno spadło, natomiast zaczęły się pojawiać tematy tylko do jednego gatunku... trzeba było to zatrzymać i znaleźć jakieś rozwiązanie, które by wszystkich w mniejszym czy większym stopniu zadowoliło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem usunięcie tematu ogólnego spowodowało mniejsze zainteresowanie samym działem. Ja sam bardzo lubiłem ten temat. To było jak pudełko z niespodzianką, otwierając nigdy nie było się pewnym co się znajdzie w środku. Zaglądałem tam codziennie i wstawiałem po kilka piosenek. Podział jaki niedawno nastąpił jakoś mnie zniechęcił, zabawa straciła cały urok. Myślę, że temat ogólny powinien wrócić. Jak ktoś interesuje się konkretnym gatunkiem to wejdzie w temat tegoż rodzaju muzyki dotyczący, a jak ma chęć odkrywania nie znanych mu jeszcze piosenek to wchodzi w ogólny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic złego się nie stanie... Dopóki do wątku się nie dorwie pan Applejack12 (tak, to ten miszcz który pod klasykę wstawiał disco-polo)

Btw pragnę go teraz pozdrowić

Chciałbym zauważyć, że nasz drogi Applejack12 ma bana.

Myślę, że temat ogólny powinien wrócić.

Jeżeli tyle osób tak uważa... osobiście jestem bardzo przeciw istnieniu jednego głównego tematu, ale forum jest dla wszystkich... uruchamiam więc ankietę dotyczącą przywrócenia tematu zbiorowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że nasz drogi Applejack12 ma bana.

Nie wiem dlaczego ale poczułem jakąś wredną satysfakcję ._.

Btw czym sobie zasłużył?

Jeżeli tyle osób tak uważa... osobiście jestem bardzo przeciw istnieniu jednego głównego tematu, ale forum jest dla wszystkich... uruchamiam więc ankietę dotyczącą przywrócenia tematu zbiorowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dawać utwory w klimatach jazzowych? Do rozrywki czy może do poważnej i alternatywnej? Poza tym moim zdaniem "muzyka rozrywkowa" to trochę nietrafiona nazwa, bo można do niej zaliczyć dosłownie wszystko co nie jest muzyką klasyczną, w tym rock&metal, hiphop, muzykę elektroniczną. Jeżeli to nie miał być temat na "całą resztę", doprecyzowałbym ;> Poza tym zmiany oceniam pozytywnie, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na prośby użytkowników dodałem temat zbiorczy dla wszystkich gatunków.

Gdzie dawać utwory w klimatach jazzowych? Do rozrywki czy może do poważnej i alternatywnej?

Jazz raczej do poważnej, przynajmniej taki był pierwotny zamysł.

Poza tym moim zdaniem "muzyka rozrywkowa" to trochę nietrafiona nazwa, bo można do niej zaliczyć dosłownie wszystko co nie jest muzyką klasyczną, w tym rock&metal, hiphop, muzykę elektroniczną. Jeżeli to nie miał być temat na "całą resztę", doprecyzowałbym ;>

Byłem tego świadom, gdy zakładałem temat, lecz nie udało mi się żadnego lepszego określenia wykombinować. Wszystko, co nie pasuje do innych działów, a nie jest muzyką z założenia ambitną, można wstawiać tutaj. Aczkolwiek ten temat miał być przeznaczony na gatunki typu pop, disco i inne tego typu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keola, ja piernicze, 10 razy Ci pisze byś temat muzyka rozrywkowa nazwał - pop /disco. nie dobijaj mnie

A co wtedy z innymi gatunkami, na które aktualnie oprócz rozrywkowej nie ma tematu? Mieliśmy ograniczać liczbę tematów, a tu już i tak 6 jest. Ale nazwę na razie mogę zmienić, zobaczymy, co to da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

nadal proszę o przywrócenie tematu - oceń poprzednią piosenkę - punk, chyba, że znów mam go założyć poza tym. temat - muzyka z anime, filmowa i serialowa. jest zdominowana przez anime. prosiłbym o rozdzielenie i stworzenie osobno muzyki filmowej. bo sorry helloł, ale jak mam oceniać animce, to polecą nieobiektywne oceny, a chciałbym by było gdzieś miejsce na soundtracki np w władcy pierścienic, harrych potterów, tytanic'ów, bajek disney'a i innych :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A ja mam takie pytanie, bo nie wiem jak w innych tematach z ocenieniem poprzedniego utworu ale temacie gdzie jest rock i metal nie każdy daje uzasadnienie swojej oceny, co jest nie stosowaniem się do zasad tej zabawy no i teraz będzie pytanie: Czy w takim razie te posty bez uzasadnienia zgłaszać jako naruszające regulamin (bo bądź co bądź coś naruszają) czy ignorować/traktować jakby ich nie było? Może i się czepiam ale ta zasada przecież była po coś wymyślona, równie dobrze można nie przesłuchać propozycji powyżej i wstawić ocenkę, a dzięki podziałowi na działy, utwór z danego tematu oceniają przeważeni osoby, które takiego gatunku słuchają i się trochę znają więc napisanie choćby jednego zdania nie powinno robić problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo zastanawiałem się nad tym, jak to załatwić... ale teraz przyszedł mi pewien pomysł do głowy.
Jeżeli zobaczycie post z brakiem uzasadnienia lub bardzo krótką oceną (1 linijka lub krócej), proszę o zgłaszanie i ignorowanie takich postów, będą one przeze mnie lub innego moderatora (tylko muszę najpierw z nimi o tym pogadać) usuwane.

Edytowano przez Delfinek Keola
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuję się olany :P

Ach, przepraszam, nie zauważyłem posta ^^ Co do filmowej... rozdzielić można, ale czy to nie jest zbyt duże rozdrabnianie?

Co do punka... jak dla mnie, to do rocka można by wrzucać... jeżeli jednak tak bardzo chcesz i będzie zainteresowanie, to ok, ale wolałbym założyć temat od nowa.


Ankieta dodana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keola. nie będę wrzucał KSU, czy Minor Threat obok Kissów czy Led Zeppelin (chyba jednym z wyjątków mogliby być Ramones :P). to tak jak wrzucać obok punka, post punk, który zupełnie nie brzmi jak punk. ofc hard core też już nie brzmi jak punk, ale jest nadal muzyką na tej samej płaszczyźnie (utwory trwają równie krótko, a czasami i krócej :D). na jakiej płaszczyźnie jest post punk, nie wiem, ale bardziej mi pasuje do jakiejś pieprzonej awangardy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te tematy służą w dużej mierze wymianie muzycznej między userami... to jest właściwie podstawowe założenie. Dlatego im szerszy temat, tym lepiej. Początkowy podział był właściwie podziałem nie na gatunki, tylko na podobny poziom muzyki. Bez sensu jest ocenianie czegoś, co się już zna. Ale ok, dobrze... Post-punk do alternatywnej, zostaje sam punk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...