Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Deveel

Too Shy For A Rainbow 2 - The Rainbow's Surprise [PL][Z][Romans]

Recommended Posts

Autor: Jake-Heritagu
Tłumaczenie: Deveel

Oryginał: www.equestriadaily.com/2011/07/story-too-shy-for-rainbow.html

Clipboard01.jpg

Opis: Rainbow Dash i Fluttershy spotykają się już prawie pół roku, mając za sobą chwile i lepsze, i gorsze. Ich związek wydaje się byćmocniejszy, niż kiedykolwiek, aż Rainbow Dash udaje się na pierwsze w historii otwarte przesłuchania do Wonderbolts. To może być jej wielka szansa na dołączenie do nich i spełnienie swoich marzeń z dzieciństwa. Lecz, gdy narastają w niej wątpliwości, że zostanie członkinią Wonderbolts może wpłynąć na jej związek, Rainbow Dash musi zdecydować, co zrobić i co jest dla niej ważniejsze. Czy podejmie decyzje, która uszczęśliwi ją i Fluttershy? (Akcja dzieje się trzy miesiące po Silent Ponyville 2)

Witam ponownie, tym razem po tej jaśniejszej stronie księżyca. Zgodnie z zapowiedziami, kontynuuję moje tłumaczenie sagi Silent Ponyville, a teraz nadeszła pora na "The Rainbow's Surprise". Na początek trochę statystyk. "Too Shy for a Rainbow" miało 15202 słowa. Dzisiejszy fanfik składa się z 16556 słów, więc jest podobnej długości. Tradycyjnie już wspomnienia Fluttershy zapisane są kursywą i oddzielone dłuższą przerwą.
Dla tych, co już się pogubili w chronologii, a także po to by poinformować o moich planach dotyczących tłumaczeń, przedstawię krótki plan.
1. Silent Ponyville - skończone - NA FGE
2. Too Shy for a Rainbow - skończone - http://www.fge.com.pl/2012/01/fanfic-too-shy-for-rainbow.html i http://www.fge.com.pl/2012/02/aktualizacje-fanficow.html
3. Silent Ponyville 2 - NA FGE
3,5. Silent Ponyville: Reunion - jest to kontynuacja Silent Ponyville 2 z nieco innej perspektywy, od innego autora. Na razie nie mam w planach tłumaczenia tego, ale kto wie. Jeśli ktoś ma na to ochotę, to proszę bardzo, tylko niech mi wcześniej napisze:)
4. Rainbow's Surprise - skończone
5. Study of the Mind Delve - w toku
6. Silent Ponyville 3

Powolutku, powolutku zbliżamy się do końca, lecz Silent Ponyville 3 jest naprawdę duże i zajmie mi sporo czasu, biorąc pod uwagę to, że rok akademicki za pasem. Natomiast Study of the Mind Delve możecie się spodziewać już niedługo, obiecuję. W razie jakichkolwiek pytań, czy uwag, piszcie na [email protected]

Deveel

Prolog
Rozdział 1
Rozdział 2
Rozdział 3
Rozdział 4
Rozdział 5
Epilog

• Upvote 1

W końcu! :D Tyle czekania, ale warto :fluttershy5: Całość przeczytałam od razu i teraz już tylko czekam na następną część :D No i oczywiście chciałabym podziękować Deveelowi, że tłumaczy całą tą serię, bo obawiam się, że mój angielski nie byłby wystarczający by dokładnie przeczytać oryginał :)

W końcu! :D Tyle czekania, ale warto :fluttershy5: Całość przeczytałam od razu i teraz już tylko czekam na następną część :D No i oczywiście chciałabym podziękować Deveelowi, że tłumaczy całą tą serię, bo obawiam się, że mój angielski nie byłby wystarczający by dokładnie przeczytać oryginał :)

Ależ proszę bardzo:) Do usług:)

Mnie. Szczególnie scena, w której Rainbow oświadcza się Fluttershy. I jeszcze kiedy Fluttershy rozmawia e swoim ojcem. Dlaczego ja tak lubię Lance'a:crazytwi:? Bardzo ciekawa postać.

Całkiem całkiem. Miło mi było sobie było przypomnieć te wszystkie zamęty w wcześniejszych ficach, a prawie zapomniałem w ogóle o tej hmm... serii. Nie mogę się doczekać kolejnych części.

miły lekki shipping, ale szczerze mówiąc nic nadzwyczajnego (a może przesadziłem z fanficami o biurach adaptacyjnych :-) tłumaczenie jest bardzo dobre, nie było żadnych poważnych błędów. byle tak dalej! ps: może powinienem zrobić sobie przerwę z fanficami. żeby się AŻ tak zdenerwować, że rarity się miesza do nieswoich spraw... :-\ aż użyłem brzydkiego słowa na k.

Fanfic jest po prostu super. Końcówka wyjaśnia wszystko czego mi w niektórych Fanficach brakuje. Dobrze się czyta, rozdziały w sam raz. Gdybym miał oceniać to 9/10 było by chyba dobre.