Skocz do zawartości

Dyskusja: Testy psychologiczne


Lemuur

Recommended Posts

Była mowa w sugestiach, o zrobieniu czegoś ala test psychologiczny w dziale. Polegałby głównie na wyszukiwaniu wszelakich ciekawych zaburzeń. Pomysł się raczej podoba, nie jest aż tak czaso/pracochłonny, więc myślę, że jest sens obgadania i wprowadzenia go w życie. Tylko pojawiają się pytania - czego konkretnie by dotyczył taki test? Bo zaburzenia to trochę przymało. Jakie znalazłyby się w nim pytania? Jeśli macie jakieś pomysły proszę o wypisanie, sam też będę kombinował xD. ... Niby można zrobić coś o osobowości, ale takich multum w necie można znaleźć, mało ciekawe. Może coś w stylu " Jak bardzo psychopatyczny/aspołeczny jesteś? ", lub bardziej nastrojowo - "Jak wiele łączy Cię z Pinkameną?" Nie wiem... Czekam na Wasze sugestie xD. Temat po obgadaniu sprawy zostanie usunięty, by nie zapychać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak Test Rorschacha? Ale potrzebny byłby nam ktoś, kto jest bardzo zainteresowany tematem. Testy " Jak wielkim jesteś psychopatą" od razu odpadają (bo mam zryty mózg :rainpriest:). Ale test " Jak bardzo aspołeczny jesteś, może być.

W kwestii " Jak wiele łączy ciebe z Pinkameną" to trzba ustalić, o jaką wersję nam chodzi, tą od babeczek, czy tej co skończyła tylko na mące.

Przykładowe pytania do testu:

- Jaka jest twoja pierwsza myśl, na widok nieznego człowieka?

- Ktoś ciebie obraził, co robisz, a co myślisz, że zrobisz mu?

- Boisz się czegoś? Jeśli tak to czego?

- Myślisz o śmierci, stracie, torturach? Wiesz dlaczego tak myślisz?

PS. Skończy się na tym, że połowa forum będzie odpowiadać z pokoju bez klamek :rainpriest: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można no nie wiem pisać krótki profil psychologiczny wybranych postaci można też narzucić im choroby które by do nich najbardziej pasowały. Bo na pewno są takie dla każdego.

Masz na myśli forumowiczów, czy może kucyki? Mi pasowałyby obydwie wersje.

To był by dobry pomysł ale jeżeli będziemy bawić się z tą Pinkimeną z cupcake to ja w to nie wchodzę. Ten FF był debilny, mało apetyczny i według mnie po prostu niestrawny

Oj tam oj tam, "babeczki" nie były takie znowu złe. Mi się fajnie czytało [co bardzo źle świadczy o mnie]. Można by zrobić taki maleńki, zablokowany dział i podpisać go "Piekarnia Pinkameny". Pomyślcie ile miałoby to wejść...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem można zrobić dwie wersje jedną dla kucyków drugą dla forumowiczów albo w ogóle spleść to w całość. No w zasadzie to i tak gorszy był ten o macintosh'u nie pamiętam nazwy ale był pieprznięty bardziej niż ja po ostrej imprezie i seansie z Pinkie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sweet Apple Massacre? Chyba o to ci chodzi. To był kompletny odjazd... A co do Kapkejksów to FF był...niesmaczny. Obrzydliwy i bezsensowny. Ale jednak COŚ w nim było. Przecież możnaby napisać pełno historii pokroju Cupcakes, które miałyby ręce, nogi i głowę na dodatek. A co do samego tematu: fajnie by było, gdyby były obie wersja...i...tak..."Jak wiele łączy cię z Pinkameną?" jest bardzo klimatyczne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test taki powinien się tu znaleźć, jednak powinien być on związany z ludzką psychiką np. czy jesteś chory na depresje, testy osobowości lub ogólnego zdrowia psychicznego. Ten mi się spodobał.

Taki test powinien być jednak dosyć często zmieniany, bo jest jednak jednorazowy ( wynik się nie zmienia zbyt szybko ). Można by wrzucać jakieś ciekawe znalezisko tego typu co około tydzień, lecz tu pojawia się problem z powtórzeniami.

To będzie trudna zabawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by dodać coś w związku z tym testem, np. na podstawie odpowiedzi kreujemy postać, w którą się wcielamy i po prostu sobie gadamy. Akurat ten przykład głupi, ale właśnie można wynik wykorzystać w jakiś kreatywny sposób i tak kontynuować zabawę. Co do samego testu chciałbym, byśmy sformułowali go sami, bazując jedynie na tych internetowych, chcę nadać mu pewną unikalność. Można pójść trochę w humor i pod wynik naciągać jakieś zaburzenia, fajne efekty by mogły być. Bez takiego naciągania pozostaje chyba tylko jakiś miernik aspołeczności... Co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... z góry przepraszam za multiposta, ale mam koncept i warto byłoby, by temat się odświeżył xD. Co byście powiedzieli, na poddział u Pinkameny, w nim testy psychologiczne, których przybywa z czasem, tematycznie powiązane z Pinkameną ( aspołeczność, psychopatyczność, zaburzenia itp. ), w dziale owym wraz z testami temat, w którym możecie pogadać z Pinkameną ( jako psychologiem ) o diagnozach, jakie otrzymaliście. Moim zdaniem fajna sprawa, co myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był za tym żeby jeden użytkownik mówił jako Pinkmena drugi jako psycholog i tak obaj rozmawiali by z innymi forumowiczami a ten psycholog sprawdzał by jak w miarę rozwoju rozmowy zmienia się charakter Pinkmeny i rozmówców

Hmm... Ciekawy pomysł. Wart przemyślenia/obgadania.

Co do prowadzącego najprawdopodobniej sam dział kontrolowałbym ja, ogólnie jedną "ucieczkę" już zaliczyłem, czego żałuję. Jednak mam w zwyczaju angażować się i jak już coś robić, to porządnie. + uczę się na błędach i kolejnej ucieczki raczej nie przewiduję... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem postanowione. Postawimy sobie dział na takie testy, a co w nim będzie? 1. Testy oczywiście. 2. Oceń usera/ znajdź swoje zaburzenie - pomysł Arjena. 3. Gabinet Pinkameny. BlackHawku, z Twojego pomysłu jednak wolałbym zrezygnować... Po zastanowieniu wydaje mi się, że za bardzo by mieszało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość Piter Wan Kenobi

Niby powinno być w sugestiach, ale dam tu ciekawy test psychologiczny... na depresję. Myślicie, że pasuje?

http://www.psychologia.net.pl/testy.php?test=depresja

Arję, bardzo fajny test. Jeśli kogoś to interesuje to wyszło mi coś takiego: '' Jesteś w umiarkowanej depresji. Zapewne przeżywasz krótkie okresy braku stabilności emocjonalnej, ale zazwyczaj potrafisz z tego jakoś wybrnąć. Taki stan rzeczy może być dla Ciebie bardzo dolegliwy. Jeśli taki wynik będzie utrzymywał się przez okres dłuższy niż 2 tygodnie, powinieneś zwrócić się do psychologa lub psychiatry z prośbą o leczenie.'' No, no niezbyt ciekawych informacji się dowiaduję o_O.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Hmmm...zrobiłam wszystkie umieszczone tu testy i wszędzie mi wyszło tak samo.


c380ec81c034e.png

86ed403fc32b7.png

2e248aae47aa2.png

W sumie, tego się spodziewałam. No cóż...

Tu macie jeszcze kilka testów:

http://www.psychologia.net.pl/testy.php?test=scl [Wynik u mnie jest wszędzie bardzo wysoki]

http://www.psychologia-spoleczna.pl/motyle/# [Albo będę kraść, albo będę siedzieć w domu ze 100 kotami, czekając na apokalipsę :rainderp: ]

http://segritta.pl/Test-psychologiczny-dowiedz-sie-kim-jestes/ [Ciekawy test, który nie jest typu "wybierz jedną z 3 odpowiedzi, klikając w nie". Meh, nadal mi wychodzi deprecha z poczuciem osamotnienia, a mojego strumyka aż się zaczynam bać]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...