Skocz do zawartości

Klasa prof. Twilight Sparkle


Gość Arctic Fox

Recommended Posts

Gość Arctic Fox

Złożyli podanie/werdykt

-kochamchemie - Oczekuje

-Aurora Mergina - Oczekuje

-Amendil - Oczekuje

-Storm Shadow-Oczekuje

-Kazik- Oczekuje

-Jodel- Oczekuje

-Wiater Black- Oczekuje

-Dino- Oczekuje

-Melody Soft- Oczekuje

-Wrinter Blau- Oczekuje

-Shylitude-Oczekuje

-Dice Muz-Oczekuje

-Kuchiki Shinigani - Oczekuje

-Piekielne Ciastko- Oczekuje

-Willow- Oczekuje

-Moonlight - Oczekuje

-Courtney - Oczekuje

-Say Akuto - Oczekuje

-Lour Music - Oczekuje

-Astoria Mittrow- Oczekuje

Nowi uczniowie zostaną wpisani na listę a informacja wyświetlona w kolejnym poście.

O rozpoczęciu zajęć decyduje Avatar postaci

Zatwierdzono i podpisano Dnia 26-12-2012 godz 02:03

Dyrektor Administracyjny Uniwersytetu Canterlockiego

~Celestor

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przed rozpoczęciem zajęć, pod Biblioteką zjawił się niewielki fioletowy smok z zielonym grzebieniem i pospiesznie przyczepił na drzwiach karteczkę o treści:

Do grupy profesor Twilight Sparkle zakwalifikowały się następujące kucyki:

Amendil

Shilytude

Courtney

Melody Soft

Astoria Mittrow

Night Heaven

Green Flare

To uczyniwszy, smok pospiesznie opuścił gmach Uniwersytetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblioteka na Uniwersytecie Canterlockim nie była taka jak reszta bibliotek w całej Equestrii… Każdy, nawet najmłodszy kucyk na pewno wyobraża sobie takie miejsce jako zbiór książek zebranych na regale w jakimś określonym porządku. Miejsce, być może, przytulne, lecz… Nudne. I ciche. Miejsce, w którym nic się nie dzieje… Pewnie tak… Lecz nie można tego powiedzieć o tym miejscu. Biblioteka na tym Uniwersytecie była inna, niecodzienna… po prostu Magiczna, przez duże „M”. Książki może i były poustawiane na regałach, lecz te ciągnęły się wzdłuż okrągłych ścian wieży, w której owa biblioteka się znajdowała i sięgały niemalże do sufitu!

Żeby otrzymać potrzebny wolumin trzeba było skontaktować się z… katalogiem, który był po prostu szklaną kulą osadzoną na aksamitnej poduszce. Katalog był magiczny, wyczulony na mowę wszystkich znanych equestriańczykom nacji… Lecz jak on działa? Tego dowiecie się w swoim czasie.

Tymczasem – zajęliście przygotowane dla siebie miejsca. Wokół skromnej katedry poustawiano równo siedem biurek. Na nich znajdowała się jedna książka, kałamarz, pióro oraz trzy zwoje. Wszystko ustawione równiusieńko obok siebie… z aptekarską wręcz dokładnością.

Gdy zajęliście swoje miejsca… przed wami rozległo się ciche pyknięcie, wasze oczy oślepił błysk, a przed waszymi nosami pojawiła się… Ona. Lawendowa alicorn o ciemnogranatowej grzywie z dwoma jaśniejszymi pasmami, jedno z nich miało kolor koralowy, drugie zaś piękny odcień fioletu. Grzywę miała upiętą w zgrabny kok, na nosie bardzo twarzowe okulary w czarnej oprawce, a po pyszczku błąkał jej się nieśmiały uśmiech.

- Echem… Witajcie! Nazywam się Twilight Sparkle i dziś przeprowadzę z wami, moi drodzy uczniowie… wykład na temat magii… Bo zdaje się, że każde z was przybyło tu po to, by ją studiować pod moim okiem, mam rację? – zapytała cicho klacz, obrzucając was badawczym spojrzeniem. – Lecz nim zaczniemy… warto byłoby się zastanowić... Czym właściwie jest magia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Może ja? - cichym głosikiem spytałam, po czym wstałam z ławki - Dla mnie magia to nauka, piękno. Często mówimy w przenośni, że na przykład ktoś magicznie śpiewa, albo gra na jakimś instrumencie. Ci, którzy tak mówią, mają na myśli to, iż ktoś pięknie coś robi, wręcz przyciąga innych śpiewem, graniem, przypuśćmy. To co lubimy i umiemy, też możemy nazwać magią. A dlaczego naukę możemy nazwać magią? Gdy dokonujemy cudownego odkrycia, lub dowiadujemy się nowych, dziwnych dla nas informacji możemy wykrzyknąć, że to magia. Nawet to, co nas otacza, jest magiczne. Dla mnie, wszystko jest magią. Czy to jest złe, czy dobre. To jest właśnie magia, Pani Profesor. - potwierdziłam i wróciłam na miejsce, czekając na reakcje nauczycielki.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem uważnie Profesor oraz tego co mówiła jedna z moich koleżanek. Kiedy usiadła, wstałem i zacząłem mówić:

- Jeśli mogę to też powiem coś od siebie. Dla mnie, magię można podzielić na 2 grupy. Pierwsza to zaklęcia oraz różnego rodzaju czary, czyli wszystko to czego byśmy nie zrobili nie mając rogu. Druga natomiast, to wszystko to co wydobywa się z naszego wnętrza, a nie rogu. Jak na przykład: przyjaźń lub miłość. To jest moje zdanie...Jeśli powiedziałem coś źle, przepraszam. - spojrzałem w dół, po czym z powrotem usiadłem na miejsce, również czekając na odpowiedź Pani Profesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pani pozwoli to również wyrażę swoje zdanie dla mnie magią jest jakaś siła która Nas otacza znajduje na wokół nie wiemy dokładnie w jaki to sposób działa, ale jednorożcom i alicornom przekazano jakiś dar kontrolowania i naginania ją według naszych woli, magia nie tylko objawia się w postaci jakiś wybuchów i świateł pojawiających się z znikąd kazdy kto ma przyjaciela potrafi dostrzec że między nim a jego przyjacielem jest więź nie można jej dotknąć ani posmakować czy sprawdzić, ale jednak wiemy że jest i to również dla mnie jest magią. Chicałbym własnie dowiedzieć się jak inni ja postrzegają,a zwłaszcza Pani, Pani profesor oraz jak uda się Tobie księżniczko połączyć właśnie te dwa aspekty magi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy odróżnić Magię od zaklęć.

Jak mawiał pewien poeta "czaruj sercem, nie książką i okiem", co oznacza, że Magia to "coś nieuchwytnego", coś co wypływa (pochodzi) prosto z serca, a nie przydługich, podręcznikowych opisów. W księgach, które przeczytałem opisano jedynie zaklęcia, które dzięki Magii możemy (my, jednorożce) "wykonać" (np. zaklęcie przywołania fajerwerków).

Magia płynie prosto z serca do rogu jednorożca. Stąd ci najbardziej plugawi, tacy jak Sombra używają potężnych, mrocznych zaklęć nazywanych też Czarną Magią. Owszem można się ich nauczyć, ale jednorożec o dobrym sercu nie wyczaruje aż tak niszczycielskiego zaklęcia. Na szczęście.

Cóż. Mam nadzieję, że mój opis nie zawiera błędów i jest wystarczający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Courtney wstała* Według mnie, magię można podzielić na 2 grupy - pierwsza, to nauka, zaklęcia itp. Zaś druga, to coś, co trzeba samemu zrozumieć. Tu nie ma gotowych schematów, ani zaklęć, nie potrzeba do tego rogu. (chodzi tu np. o magię przyjaźni) Mam nadzieję, że nie palnęłam znowu głupoty... *usiadła*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mówią, że magia to nauka. Że jest czystą energią, kucykom udało się ją ujarzmić i dostosować do własnych potrzeb. Uczą się magii, studiują ją, ale nie widzą w niej nic, niż kolejną wiedzę do zdobycie i pochłonięcia, która przepadnie razem z nimi. Dlatego ta wiedza jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Inni twierdzą, że magia to piękno. Piękno w czystej, idealnej dla siebie postaci. Kucyki opanowały ją, by móc idealizować swój świat, który wydawał im się szary. Chcieli go polepszyć, więc nauczyli się władać magią, by ich świat stał się bliższy marzeniom.

Jeszcze inni mówią, że magia jest władzą. Ogrom potęgi, jaką można pozyskać w ten sposób wykracza poza wyobrażenie. Ta strona magii ma również swoją mroczną stronę, jaką jest chciwość i pragnienie wyższości.

Wreszcie jest magia wartości. Wartości takich jak przyjaźń, miłość czy szczęście. Ten rodzaj magii jest wciąż nie do końca pojęty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twilight patrzyła na was z uznaniem. Uśmiechnęła się potem nieco szerzej i wyszła zza katedry.

- Tyle kucyków w sali… i tyle opinii. Każde z was postrzega magię inaczej… - klacz zrobiła kilka kroków i stanęła przed ławką, za którą zasiadała Melody Soft. – A wiecie, co jest najlepsze, moi drodzy? Że każde z was ma rację – profesor posłała łagodne spojrzenie do klaczy, następnie odwróciła się i zgrabnym krokiem wróciła za swoją katedrę.

- Magią bowiem możemy nazwać bardzo wiele aspektów naszego życia. Dla niektórych… magiczne są cudowne chwile spędzone z rodziną i przyjaciółmi… Wtedy mowa o magii przyjaźni i miłości. Dla innych… magią jest to, że za pomocą naszej wewnętrznej energii, którą posiada każdy jednorożec, mogą stworzyć coś… z niczego. Jeszcze inny kucyk cieszy się, kiedy dzięki magii może poprawić byt innych, lub swój…- głos profesor był czysty, spokojny i… słyszeliście go idealnie.

Mimo wielu ksiąg na regałach, musieliście przyznać, że biblioteka odznaczała się fantastyczną akustyką.

- Zatem… dochodzimy do wniosku, że magią nie władają tylko jednorożce… Bo przecież magia uczuć nie jest zarezerwowana tylko dla nas, prawda? – klacz odchrząknęła, strzepnęła niewidzialny pyłek ze swojego skrzydła i posłała wam zagadkowe spojrzenie.

- A teraz kolejne pytanie, moi drodzy. Czy możemy czerpać magię tylko z naszego wnętrza, z naszego jestestwa, z naszego serca, z naszych pokładów mocy magicznej, czy też możemy wzmocnić oddziaływanie jakiegoś zaklęcia poprzez czerpanie magii z innych źródeł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaklęcie należy do zaklęć mających chociaż luźny związek z naturą, można ją wzmocnić za pomocą pobierania energii z żywiołów, takich jak woda, gdy chodzi o zaklęcia związane z temperaturą czy substancjami w stanie płynnym bądź stałym. Z ziemi pobiera się energię celem wzmocnienia zaklęć związanych choćby z życiem istot żywych, takich jak zwierzęta.

Jeżeli mówimy o magii przyjaźni czy miłości, jest to moc płynąca z wnętrza. Nie tylko z serca, ale również z duszy. W tych dwóch zakątkach kucykowego jestestwa znajdują się ogromne pokłady mocy magicznej, ale tylko ten, kto jest w stanie zrozumieć ważne wartości jest w stanie z nich korzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie magie możemy czerpać również z innych źródeł, najlepszym przykładem z całym szacunkiem jesteś Ty księżniczko wielokrotnie korzystałaś z magi przedmiotów harmonii, czyli z źródła która nie pochodziło od Ciebie, drugim przykładem jest artefakt w kryształowym imperium który wzmocnił magie księżniczki Cadenc. są też inne czynniki mogące dać na magie możliwe że pory dnia również mają znaczenie najlepiej byłoby się spytać o to księżniczkę Lune i Celstie czy podczas konkretnych pór dnia potrafią czerpać jakieś dodatkową energie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to naiwne, ale magia miłości. Dla kogoś, kogo kochamy potrafimy poświęcić wiele, przełamać wszelkie bariery, czy w przypadku magii - wzmocnić zaklęcie (nawet nie zdając sobie z tego sprawy).

Przykład? Ratując ukochaną osobę przed spadającym na nią głazem odruchowo rozbić go w pył... a planowaliśmy go tylko "popchnąć" by upadł kilka metrów obok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magię możemy czerpać z wnętrza, duszy. Dla osób, które są dla nas ważne, jesteśmy w stanie bardzo podnieść nasze zdolności magiczne, gdy np: są w obliczu zagrożenia. Magię możemy czerpać również z różnych amuletów, czy chociażby Elementów Harmonii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Owszem, magię możemy czerpać z innego źródła. Jednak...nie jest to źródło do końca...dobre. Tylko prawdziwą magię możemy wydobyć z własnego wnętrza. Często może to zależeć od naszego humoru. Czy też jesteśmy źli, czy szczęśliwi, zawsze jest to magia. To wszystko wychodzi z wnętrza. Konkretnie z jednego miejsca. Z serca. Kiedy się skupimy, odkryjemy to co naprawdę chcemy zrobić, to co rzeczywiście czujemy. A-a... jak pani profesor... uważa?

M-może ma pani jakieś inne sugestie? - nieśmiało spytałam. Może nie powinnam była tego mówić? Powoli usiadłam z taką miną jakbym słyszała "piszczenie" kredy, podczas pisania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Do klasy wchodzi Bellamina, przeglądając plik kartek*

- Przepraszam, że przerywam zajęcia, pani profesor. Mam ważne ogłoszenie.

Uczniowie!

Jak zapewne wiecie, zbliża się termin biwaku. Wycieczka będzie miała formę podróży po kilku miejscach Equestrii, których lista na razie pozostaje miłą niespodzianką. Proszę o przygotowanie niezbędnego ekwipunku. Miło by jednak było, gdyby Was bagaż nie wyglądał tak:

Rarity_classic_moment_S3E6.png

Miłej zabawy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Księżniczka Sparkle pokiwała ze zrozumieniem głową.

- No tak... choćby wykład był naprawdę ciekawy, nie możemy przeciwstawić się woli Księżniczki Celestii - klacz złożyła skrzydła i spojrzała z zaciekawieniem na swoich zebranych uczniów. - Dołączmy więc do reszty, moi drodzy! Myślę, że będziecie bawić się dobrze na biwaku... Mam tylko nadzieję, że przeczytaliście książkę "Co o biwaku każdy kucyk wiedzieć powinien" pióra Maphaldy Shout... zaiste, interesująca lektura! - to powiedziawszy, lawendowa kucyk ruszyła dostojnym krokiem ku drzwiom biblioteki, w której odbywały się prowadzone przez nią zajęcia.

- Zaręczam wam, że grupa nie będzie na nas dłużej czekać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...