Skocz do zawartości

Wniknijmy w lola bardziej - Czyli o wszystkim i o niczym


Cloud Kicker

Recommended Posts

godzinę temu Aglet Treserka Smoków napisał:

Nie wiem czy wiesz, ale tak długo jak nie jesteś Nasusem/Olafem/Hecarimem/Fizzem powinieneś mieć flasha
I nie, nie lubię tanków na suppie, wolę casterów :c

 

Wiem, dużo osób mi to mówi :D Ale ja lubię swój styl gry. Tak samo buildu ;V Zawsze robię się jak chce więc u mnie ADC Tresh lub Full AP jak najbardziej spotykany jak mocno wygrywamy.  Nie trzymam się jakoś specjalnie mety i gram bardziej 4fun :v

 

A jeśli chodzi o casterów to polecam Ziołolana ( bardzo zabawna mechanika i wkurzanie przeciwników revivem co chwila). Ewentualnie Nami lub Sona. Vel'Koz i Brand też w porządku na supporcie ( w late staje się 2-im APC)

 

Edytowano przez FirstChoice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbyn do tego Sonę, Lux i Nidalee na support, które u mnie posiadają podobnie zielony pasek wygranych jak Thresh u FirstChoice.

Z tym, że gra nimi to już zabawa bardzo casterska i assasinowata. Więc nie opłaca się na pewno brać nidy przy pasywnych adc. Na szczęście ciągle gram z jakimi Lucianami, to mogę mieć killfest w każdej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thresh z założenia swojej pasywy robi się tankiem, więc warto iść pod taki build jaki ma First. Z casterami jest pewna wada - jak po przeciwnej stronie jest taka/taki Leo/Blitz/Thresh/Braum a ty wziąłeś Sone, to może cię spotkać jedno wielkie ała, jeśli przeciwny bot gra agresywnie. Jeden hook, stun i taki supp jest praktycznie trupem. Vel'koz lub Nami to jeszcze może pożyją, ale i tak jest to łatwy łup w early. Kiedyś lubiłem grać Soną na supp, ale miałem więcej przegranych niż wygranych, więc przerzuciłem się na tankowatych wspomogających. Więcej potrafię nimi zrobić, Czasem grałem też Shenem na bocie i wciąż jest to dobra opcja na obronę jak i agresywne granie na linii. Dojdzie jeszcze q, które może leczyć i ciebie jak i adc.

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to są powody dla których młodsi nie powinni grać w LoLa. Nie dość, że brak rozumu, to od razu wina schodzi na grę. Brak rozmysłu i doświadczenia oraz brak podstawowej wiedzy o grze.. Ten to jeszcze nie próbuje pisać na czacie, jak bardzo mu nie idzie. 20 min, a on ma 20 farmy...... Brak komentarza.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Simplistic Invention napisał:

Ostatnio zauważyłem dziwny trend na cho'gatha supporta. o co chodzi?

 

Ja gram tylko rankedy i na rankedach nie zauważyłem takiego zjawiska :< Chodź moda na supporty APC powoli się rozpoczyna- czasami można zobaczyć Branda lub Vel'Koza ( kilka razy widziałem też Malzahara). Więc czemu Cho nie może? CC jest, najdłuży silence w grze i sunstain. Aż sam chyba dzisiaj wypróbuje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.12.2015 at 07:51 CarnifexLunaris napisał:

 

Dorzuciłbyn do tego Sonę, Lux i Nidalee na support, które u mnie posiadają podobnie zielony pasek wygranych jak Thresh u FirstChoice.

Z tym, że gra nimi to już zabawa bardzo casterska i assasinowata. Więc nie opłaca się na pewno brać nidy przy pasywnych adc. Na szczęście ciągle gram z jakimi Lucianami, to mogę mieć killfest w każdej grze.

 

Nida to nie support. To, że ma poke z dzidy i heal który daje AS nie czyni z niej supporta. Lux dla mnie też nie jest supportem z podobnych przyczyn.

 

30.12.2015 at 09:48 The Silver napisał:

Thresh z założenia swojej pasywy robi się tankiem, więc warto iść pod taki build jaki ma First. Z casterami jest pewna wada - jak po przeciwnej stronie jest taka/taki Leo/Blitz/Thresh/Braum a ty wziąłeś Sone, to może cię spotkać jedno wielkie ała, jeśli przeciwny bot gra agresywnie. Jeden hook, stun i taki supp jest praktycznie trupem. Vel'koz lub Nami to jeszcze może pożyją, ale i tak jest to łatwy łup w early. Kiedyś lubiłem grać Soną na supp, ale miałem więcej przegranych niż wygranych, więc przerzuciłem się na tankowatych wspomogających. Więcej potrafię nimi zrobić, Czasem grałem też Shenem na bocie i wciąż jest to dobra opcja na obronę jak i agresywne granie na linii. Dojdzie jeszcze q, które może leczyć i ciebie jak i adc.

 

 

 

Choć Leo/Blitz/Thresh/Braum to kontry na Sonę to już nieraz nią wygrałam na nich. Co prawda nie zawsze wygrywałam, niejednokrotnie był to srogi wpierdol, ale niejednokrotnie to mnie się bali. :P Ale przyznaję, że wolę grać czymś innym na tanków niż Soną.

 

Poczytałam trochę Reddita i już wiem czym będę grać ;x

 

5 godzin temu The Silver napisał:

I to są powody dla których młodsi nie powinni grać w LoLa. 

Młodsi nie powinni pić, palić, ćpać, seksować się :wow: a nie nie grać w LoLa. To tylko gra.
Okej, przyznaję, że mnie też denerwuje dzieciarnia poniżej lat 14 (powyżej z resztą też), ale jeżeli nie ośmiesza się na Twitchu/YT/Fb, a w samej grze choć lami, ale nie używa ofensywnego słownictwa to niech sobie gra

 

5 godzin temu The Silver napisał:

Nie dość, że brak rozumu, to od razu wina schodzi na grę.

Każdy kiedyś był młody i głupi, a życie i szkoła są po to aby wiedzę nabyć ;x

 

5 godzin temu The Silver napisał:

Brak rozmysłu i doświadczenia oraz brak podstawowej wiedzy o grze..

Mówisz to tak jakbyś Ty od samego początku wiedział jak się gra w tą grę .-. Znaczy rozumiem frustrację jeżeli dzieciak mając 0 skilla dzieli się tym faktem z innym (tu: filmik na YT), ale nie możesz być zły za to że ktoś nie umie w coś grać

 

No i zauważ, że w jego postępowaniu jest jedna bardzo pozytywna rzecz - feeduje na botach, a nie pvp :'D

W sumie kogo ja oszukuje, sama bym taką dzieciarnię najchętniej wystrzelała :ming: 

 

5 godzin temu Simplistic Invention napisał:

Ostatnio zauważyłem dziwny trend na cho'gatha supporta. o co chodzi?

 

Teraz jest moda na Trundle i Branda supporta. :v
Nie wiem w jakiej dywizji jesteś, że Cho na suppie spotykasz ._.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minuty temu Piglet napisał:

Nie wiem w jakiej dywizji jesteś, że Cho na suppie spotykasz ._.

właśnie dlatego kocham być unrankedem, nigdy nie wiesz co się trafi... 

godzinę temu Marshewa napisał:

Czasami nawet robią piosenki  xD --> Piosenka o Rengarze <--

podwyższasz mi samoocenę takimi filmikami...

 

Staracie się zagrać jakąś postacią zanim ją kupicie? Zdarza wam się kupić ,,na ślepo"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu Simplistic Invention napisał:

Staracie się zagrać jakąś postacią zanim ją kupicie? Zdarza wam się kupić ,,na ślepo"?

Jak jest w rotacji to sprawdzę daną postać, ale jeśli nie ma jej w rotacji, to kupuję na czuja.

A tutaj jak chcesz to masz inną piosenkę, ale już nie taką wujową jak poprzednio wysyłałem xD *klik*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu Generalek napisał:

Wszystko może być supportem, jeśli jesteś wystarczająco odważny.

 

Jestem wystarczająco odważna, tylko gfg nie ma do mnie cierpliwości :spike: 

 

6 godzin temu Simplistic Invention napisał:

Staracie się zagrać jakąś postacią zanim ją kupicie? Zdarza wam się kupić ,,na ślepo"?

 

Jakiś rok temu, kiedy miałam championów ok. 40 i nadal byłam w trakcie kupowania tych, na których mi zależało bo fajne, bo potrzebowałam więcej to zawsze przed zakupem grałam nimi na botach gdy byli w rotacji. Ew. przypadkiem przez ARAMy poznawałam nowe, ciekawe picki lub testowałam na botach na kontach znajomych. Więc uznajmy, że to były świadome decyzje

Teraz jestem w takim momencie, że kupiłam wszystkich champów na których mi zależało i kupuję kolejnych tylko po to żeby uzbierać magiczne 128. I niezbyt przykładam wagę do tego co kupuję, w sensie: umiem grać czy nie.

Otwarcie się przyznaję, że mam kilkanaście championów (m.in. Lulu, Sejuani, Pantheon, Yasuo, Vi, Lux, Riven, Caitlyn, Gnar. Syndra) kupionych tylko dlatego, że skin do nich mi się podobał i w ich przypadku w ogóle nie myślałam o graniu nimi, liczył się durny skin :rainderp: 

Koniec końców w przypadku Lulacza wyszło mi to na dobre :shiningcadance: 

Edytowano przez Piglet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu Simplistic Invention napisał:

Staracie się zagrać jakąś postacią zanim ją kupicie? Zdarza wam się kupić ,,na ślepo"?

Nie zastanawiałem się nad tym, przez dwa lata (2010-12) grałem tylko Teemo, Akali, Vlad i Ez.... W tym czasie zdążyłem kupić wszystkie champy i gram od niechcenia tym co mi akurat na myśl przyjdzie. Więc można powiedzieć, że kupiłem jakichś 100 bohaterów w ciemno i zacząłem nimi grać dużo później. Zazwyczaj jednak grałem na rotacji tym czego nie miałem tylko i wyłącznie w celu poznania ich skillsetu jakby mi się trafiła gra przeciwko. 
 

16 godzin temu Piglet napisał:

Wszystko może być supportem, jeśli jesteś wystarczająco odważny.

Lubię to myślenie, choć akurat "wszystko" to lekka przesada. Nie mogę się jednak zgodzić, że Lux czy Nidalee się nie nadają, bo po prostu prezentują inny styl supportowania. Z jakiegoś powodu w LoLu powstało przeświadczenie, że support powinien mieć cc, być tankiem i mieć buffy dla sojusznika - dlatego najlepszym supportem świata jest Thresh. Ja jednak wychowałem się na DotA czy HoN, a także w początkowych sezonach LoLa, gdzie nie istniała "meta". Po prostu w drużynie krystalizował się Carry, którego ktoś musiał chronić i pomagać się mu farmić (w moim teamie był to pewien Duńczyk i jego Mordekeiser carry).
Z drugiej strony support jest na rankedach wybierany zazwyczaj jako ostatnia rola ("pick order you noob!") i musi nie tyle grać czymś co meta klasyfikuje jako supp ale uzupełnieniem teamu, który w przeciwieństwie do Diamentu i Challengera ludzie składają jak popadnie. Czasem trzeba brać tanka, bo mamy same papiery, Lux doskonale symuluje tu APC, bo nikt wcześniej nie postarał się o postać zadającą obrażenia magiczne, a Nidalee jest dobrym assasynem już od pierwszych poziomów, dzięki czemu mogę robić roam od bota do mida i trzymać wrogów grzecznie za ich wieżami, pozwalając mojemu ADC i midowi na wyciągnięcie blisko 100% farmy przy 40% przeciwnika. Więc nie tylko Leona wygrywa gry z pozycji supporta, choć LoL bardzo ograniczył tę rolę w swojej zastygłej mecie. 

Edytowano przez CarnifexLunaris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sporo zmian,

Warsztat hextech może działać ale idea mi się nie podoba, zwykłe skórki mogą stracić na znaczeniu.

Jhin to kolejny dobry champ, adc który prędzej czy później wyląduje na midzie...

Nowy sezon, oznacza że za jakiś tydzień będę grać pierwsze rankedy... Drewniana dywizjo! Nadchodzę!

Nie mam czasu i rzadko wbijam ostatnio, dlatego jeszcze nie podesłałem obrazka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...