Skocz do zawartości

Wniknijmy w lola bardziej - Czyli o wszystkim i o niczym


Cloud Kicker

Recommended Posts

7 minut temu Simplistic napisał:

Przyszedł dla mnie czas aby znowu popisać się refleksem:

Co sądzicie o nerfach soraki i nowej mechanice umiejętności starcall?

 

Strasznie zryta, przez to Soraka jest jeszcze bardziej denerwująca niż wcześniej
Plus zmniejszyli jej mana cost na Q (na pierwszym levelu skilla z 70 do 40)... kocham tym grać :evilshy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec z anty-burst soraką

Nerf na W był konieczny ale ultimate mogli zostawić w spokoju.

Widzę że teraz soraka stała się agresywniejsza, bo żeby jakoś w miarę wyleczyć adc to musi trafić z Q,

Jednak nerf był tak mocny, że jest ogólnie za słaba i za mało konkretna... Bez budowania itemów z aktywami, w teamfighcie jest useless bardziej niż zwykle. (Q+heal za słaby i za wolny, tylko uciszenie, i ult)

Jednak 7/4/51 na aramie można dalej pojechać jak się ogarnie co można i kiedy trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy Raka jest teraz taka słaba? 

Spoiler

6bcc6e6e45.jpg


Nowe Q działa dużo przyjemniej niż poprzednio, a W leczy ogromne ilości jak się z niego umiejętnie korzysta. 
E zawsze służyło do przeszkadzania w walce i sprawdza się w tym doskonale (irytowanie Blitzcranca, który nie może graba rzucić i uniemożliwianie ucieczki Tristanie <3
Jakoś nie czuć w niej nerfów, a wręcz powiedziałbym, że dużo lepiej gra się nią teraz niż grało się po reworku. 

Edytowano przez CarnifexLunaris
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle sformułowałem,

W skrócie chodziło o to że leczenie w czasie jest dużo słabsze (nawet jeśli mocniejsze) w walce z burstowymi zabójcami. Np. Ciężej odratować kogoś z znakiem ultimate'u zeda,

A w teamfighcie już leczenie takie jak teraz nie wystarczy, w porównaniu z tym co było przedtem. Ale zgadzam się że to było poniekąd chore.

Zmienione działanie Q jest spoko ale z leczeniem soraka działa tylko na jedną postać dobrze, kiedy przedtem biegała dookoła walki i leczyła wszystkich na śmierć...

Jest to nadal dobry pick ale za mało konkretny, taki do wszystkiego i do niczego. (z poważniejszych cc ma tylko uciszenie, leczenie leczeniu nie równe...)Wszystko zależy jak zagrać.

3 słowa:

Mogło być gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest rakiem na bocie, bo eliminuje jedną z dwóch najważniejszych rzeczy na tej linii czyli wymianę ciosów. Co z tego, że potrafisz dobrze lasthitować i trade'ować, skoro taka Soraka w ciągu 10 sekund wyleczy całą przewagę, jaka została wypracowana.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Simplistic
Mark zeda niewiele zrobi, bo wrzucam silence zone pod adc - zed ląduje i a) nie może zadać dmg z Q i E, b) nie może uciec cieniem, c) obrywa Exhaustem jakby z aa za dużo bił, żeby bić aa musi stać w miejscu, wieć oberwie potem snare, a za ten czas ja sram W i mogę spokojnie wylądować Q dla lepszego leczenia. Talon, Lee czy Kha podobnie. 
Gorzej z taka LB, ale czasem da się ją wnerwić niemożebnie, hamując drugie użycie W. 

Nie żebym uważał Sorakę za najbardziej OP supporta, bo jakoś nigdy nie miałem problemu grać przeciw niej - wystarczy wiedzieć kogo i jak bić, czasem unikając jej Q. Zasadniczo w grze przeciw Sorace ważny jest burst, bo jak masz tylko dps, to masz problem. 
Minusem i plusem nowej Soraki jest jej ogarnięcie - trzeba wiedzieć jak się nią gra, a nie dusić W na klawiaturze. Z picka bezpiecznego stała się High Risk High Reward, bo dobra Soraka sieje chaos i leczy jak opętana, a zła dostarcza golda przeciwnikom. Niestety po tych zmianach problematycznym jest także branie jej przy słabych graczach ADC, bo sama nie będzie w stanie ich pociągnąć z dna, za to z synergią może wynieść pod niebiosa. (tak, mam Celestial Rakę)

Edytowano przez CarnifexLunaris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem to jako przykład, dobrze wiem o czym mówisz i o co chodzi i nie zamierzam się sprzeczać. Ja podaję minusy a ty plusy i wszystko jest ok. I zawsze zgadzam się jeśli chodzi o umiejętne używanie.

Jeśli wylądujesz E to w 80% przypadkach da radę z niego wyjść jeśli nie ma jakiegoś twardego cc,

Jeszcze raz o Zeda:

Załóżmy, że byliśmy za daleko i jakoś sojusznik na niskim poziomie zdrowia wyszedł żywy, ale wciąż ma znak który zada obrażenia.

Tutaj starą soraką wystarczy walić w W a nowa ma tu mniejsze szanse na powodzenie...

Podaję scenariusz jak najbardziej realny bo widywałem nie raz.

Znowu:nie twierdzę, że jest totalnie do D ale pokazuję, że teraz wygląda to trochę inaczej niż przedtem. Oprócz strat trochę też zyskała np. Na Q, poprostu chodzi o przyzwyczajenie się do zmian.

Nie rozkminiajmy już bo w złą stronę to idzie bo obaj mamy w pewnych sprawach rację. A Ostatnie czego chcę to się znowu z kimś pożreć.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wystarczy, ale jak Morelę widzę często, tak Niebieski Last Whisper widziałem w grze jakieś pięć razy odkąd go wprowadzili, z czego cztery razy sam bo budowałem.

W takim wypadku to każdy Swain, Illaoi, Darius, Fiora, Jax, Vladimir, Soraka czy inne leczące się cholerstwo jest op.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu CarnifexLunaris napisał:

Swain, Illaoi, Darius, Fiora, Jax, Vladimir

+ Mundo, Volibear, Garen
Ale w przypadku tych champów wystarczy ignite, bo mają self-heal
Z Soraką jest ten problem, że leczy sama siebie i wszystkich wokół. No przynajmniej jest papierowa :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu The Silver napisał:

Wszystko co wydropiłem z darmowej skrzynki nie specjalnie mi się podoba - ward postaci Rammusa oraz skórka Master Yi z Ionii. Mogło być lepiej :twiangry:. Ciekaw jestem czy można wydropić skórki w ogóle niedostępne w sklepie - skórki z PAX, igrzysk olimpijskich....    

Nope, tylko legacy skiny i skiny z eventów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu Simplistic napisał:

https://youtu.be/THH6M3UQaJ

Kumple też skorzystali i wywalili RP w błoto. Jeden dostał lee na tydzień a za tyle mógł sobie kupić z przeceny na stałe...

Gdyby tylko wypadały rzeczy nieposiadane...

Pomysł nie był zły ale na wykonanie nie było czasu. Rito hajs się zgadza.

Nie trzeba aktywować postaci, ani skina, możesz ją przelosować razem z dwoma innymi i stworzyć nową. Tak samo możesz ją przerobić na esencje i potem użyć do tworzenia innych postaci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale dalej śmieszy mnie to niezmiernie.

Dostać coś sensownego ciężko, może postaci ale to gdy ma się niewiele. Jak chce się dobrego skina to taniej dla większości wychodzi ze sklepu. Chyba że ma się szczęście i silną wolę. Niedługo sam coś na próbę otworzę , a po tym jak siedziałem obok kumpli gdy otwierali to zapowiada się rakowo.

(to tylko moja opinia, uzasadniona moimi obserwacjami.kolega: 500 rp i nie ma nic. Może na dłuższą metę się bardziej opłaci, ale to wciąż loteria. Hazard boli.)

Życzę szczęścia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Ever3Tree napisał:

A mi się podoba, głównie dlatego że nigdy w życiu nie kupiłem rp i nie mam zamiaru tego zmieniać.

Miło będzie po kilku latach grania dostać raz na jakiś czas jakiegokolwiek skina :dunno:

No i właśnie dla takich graczy zostało to zrobione, jeśli chcesz danego skina to i tak wydasz kasę, bo nie ma sensu czekać, aż dropnie.

Jeśli nie ktoś nie chce wydawać kasy, a pasują mu takie smaczki to na pewno będzie zadowolony.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem tylko te początkowe paczki i te co zdobyłem na przestrzeni kilku dni (na NA od zeszłego tygodnia jest Workshop, na EUNE dopiero dzisiaj chyba?):

Heartseeeker Ashe

Creator Viktor

Reaper Hecarim

Astronaut Poro Ward

Bilgewater (serpent?) Ward

Edytowano przez CarnifexLunaris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Agleć ^^ napisał:

Okej, to prawda, że mam problem

 

Gdybym kiedykolwiek wydał tyle pieniędzy na jedną grę, to chyba bym się odciął od Internetu i elektroniki na kilka tygodni w ramach odwyku.

W sensie nie krytykuję, ale takie zaangażowanie finansowe to jednak nie dla mnie jest... Za bardzo lubię wydawać pieniądze na bardziej materialne rzeczy .____.

 

Also, jestem noobem :v

v1.thumb.png.3e2835b1c1892343ea718ae381f

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Ever3Tree napisał:

Gdybym kiedykolwiek wydał tyle pieniędzy na jedną grę, to chyba bym się odciął od Internetu i elektroniki na kilka tygodni w ramach odwyku.

W sensie nie krytykuję, ale takie zaangażowanie finansowe to jednak nie dla mnie jest... Za bardzo lubię wydawać pieniądze na bardziej materialne rzeczy .____.

 

Pomyśl o tym tak: kupujesz sobie kolejną część credo asasynów czy nowego kał of djuti, wydajesz +/- 150zł, grasz dwa tygodnie i odstawiasz na półkę. A ja gram w LoLa 20 miesięcy, nie codziennie, ale myślę że grając z taką częstotliwością to jest warte tych pieniędzy.
Zwłaszcza, że poza LoLem gram tylko w Pokemonki. No i te 1400zł nie poszło całkowicie na moje konto, kupuję mnóstwo skinów moim dwóch najbliższym pysiom <3 No i czasami Goldowi :wow2: 
A to akurat jest bezcenne i zawsze warte pieniążków <3 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minuty temu Agleć ^^ napisał:

 

Pomyśl o tym tak: kupujesz sobie kolejną część credo asasynów czy nowego kał of djuti, wydajesz +/- 150zł, grasz dwa tygodnie i odstawiasz na półkę.

 

Akurat ani w jedno ani w drugie nie gram :P

A na Battlefielda Bad Company 2 wydałem 80zł i grałem po sieci przynajmniej 240 godzin, co było w pełni satysfakcjonujące. Niemniej, rozumiem punkt widzenia, choć dla mnie takie kosmetyczne rzeczy jak skórki nie są tak ważne (ale to pewnie dlatego że jestem facetem i się na modzie nie znam, ot co)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...