Skocz do zawartości

Ważne: Sprawa SB. PRZECZYTAJCIE!!!


Lemuur

Recommended Posts

Jak dla mnie taki, że rozwalasz tam atmosferę. Wchodzisz, ludzie boją się, że coś przeskrobią i rozmowa totalnie sztywnieje, każdy boi się, że popełni błąd... Zapewne przy okazji lata na privie mnóstwo komentarzy w stylu:

" No nie, przylazł... "

i wszyscy tak naprawdę czekają na Twoje wyjście, by znowu się rozszaleć.

Przepraszam, jaką atmosferę? Radosnego trollingu? Jeżeli 80 osób świetnie się bawi przestrzegając zasad, a 10 zacznie robić sobie za przeproszeniem jaja to rozwala wszystko. I tu zgadzam się z Zegarem. Co prawda ująłem to nieco inaczej (w ścianie tekstu), ale regulamin jest po to żeby go przestrzegać. Owszem można i trzeba czasami wyluzować, ale bez przesady.

PS. Lepiej jako mod mieć respekt (znowu tu przylazł), niż być pośmiewiskiem

PS2. Swoją drogą sam chciałbym zostać modkiem na tym forum, ale nie wiem czy nie został bym uznany za tego "No nie, przylazł..." :rd8:

Link do komentarza

Respekt, nie strach.

Kary? Dobrze, dbajcie o przestrzeganie regulaminu. Jednak i tak zamierzam walczyć o komunikację na tle user - mod, gdyż tworzymy tu swego rodzaju rodzinę ( ktoś może mnie wyśmiać, ale gdy osób było mniej wielu tak postrzegało to forum, ja jestem jednym z tych, którzy wciąż tak je widzą ). A w rodzinie wraz z karą powinno iść wychowanie.

Surowy ojciec to wyjątkowo dobry ojciec, jednak wyłącznie wtedy, gdy dziecko wie, za co kara i co jest źle.

Rozmawiałem ostatnio z Emronnem, którego postrzegałem, jako jedną, z mniejszych czy większych, ale kos. Powiedział mi, że po wystawieniu warna zwykle pisze do usera prośbę o przeczytanie regulaminu i przestrzeganie go, by taka sytuacja się nie powtórzyła i to już jest ok. Mogłoby być lepiej, ale tyle wystarczy! To spełnia moje wymagania... Nigdy nie prosiłem, by trolli głaskać, ale może zademonstruję o co chodzi, proszę Was, wczujcie się w rolę takiego trolla i powiedzcie, jak się czujecie, jak wyglądałaby Wasza reakcja w tych sytuacjach:

M - Mod

T - Troll

T -

M - Uspokój się.

T -

M - T, 20%

T - Lol, za co?

M - Jeszcze pytasz? Przeczytaj regulamin!

T - Dobra, weź spier****

M - 50%, podbijasz?

To jest lepsze, niż nic, na pewno, ale widzę inne rozwiązanie:

T -

M - T, przystopuj trochę...

T -

M - T, 20%.

T - Lol, za co?! D:

M - PM: T, słuchaj przeginasz trochę... Psujesz innym zabawę i po cholerę? Prosiłem, byś się uspokoił, warna dostałeś za trolling.

Dalsza rozmowa zależy od zachowania trolla - jedni wtedy się opanują, zaczną normalnie rozmawiać i wtedy zwykle okazuje się, że to spoko ludzie, którym tak naprawdę odpiło i można się dogadać. Inni kontynuują flame, mają gdzieś co piszesz itp, wtedy można kontynuować sekwencje:

M - 50%, podbijasz?

I tak do bana... Chodzi mi o dodanie tej jednej, drobnej wypowiedzi, ona naprawdę dużo może zmienić, a wątpię, by było to zaraz jakieś głaskanie...

Link do komentarza

Przepraszam, jaką atmosferę? Radosnego trollingu? Jeżeli 80 osób świetnie się bawi przestrzegając zasad, a 10 zacznie robić sobie za przeproszeniem jaja to rozwala wszystko.

Osobiście nie spotkałem się z trollami CAŁKOWICIE rujnującymi "zabawę i atmosferę". Najwyżej trochę powkurzali, pownerwiali i tyle.(Tzn. JA się nie spotkałem,ani też nie słyszałem żeby którykolwiek z moich znajomych z forum na takowych narzekał) Ani też to 80 osób przecież nie strzeli buraka, bo paru sobie żartuje, prawda? Nie chcę wyjść na takiego anti-moda, ale zwykle największe hejty & flejmy pojawiały się po warnie od moda. Widziałem jak raz było tak (nie ręczę za idealne odwzorowanie sytuacji):

T- (któreś z rzędu, nie dużo, tzn. chyba)

M- Warn

T-za co?

M- za trolling, deal with it (coś tego typu)

T- Hejt/Flejm/ trolling na złość

Nie wiem kto komu, kiedy, ani sytuacji, dawno temu to było)

ew. Raz jeszcze przypominam przykład warna/bana za spoiler, co prawda na czacie Xyza, ale przez jednego z modów forum (o ile ta osoba jeszcze jest modem...:ming: nie bardzo ogarniam obecną sytuację xDDD). A tam regulamin zbyt mocno się nie różni prawda? Przykład uroczej relacji user- mod -.-

Link do komentarza
  • 8 months later...

ja to powiem tak jest tak jak ktoś ma "władzę" (mod) to niech niech używa władzy mądrze powinien wszystkich użytkowników traktować równo ale też user powinien mądrze używać forum a nie płakać później że warn.Ujmę to tak i jedni i drudzy nie powinni przesadzać  bo potem jedni na drugich będę pluć jadem a nie o to chodzi  :fluttershy4:

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...