Skocz do zawartości

W jakie stworzenia paranormalne wierzysz?


L'estaca

Recommended Posts

Wierzę w Mikołaja i Zębową Wróżkę :v 

 

A tak na poważnie. Wierzę w istnienie duchów. Przez pojęcie "ducha" rozumiem niematerialny byt mogący się kojarzyć z cieniem bądź człowiekiem. Co do tego, że są to osoby zmarłe mam mieszane uczucia. Możliwe, że to ich energia, jakaś cząstka materii czy coś w tym stylu. Ale nie mówię, że nie może to być zagubiona dusza. No właśnie, wierzę też w duszę. Moim zdaniem ludzie ją mają bo gdyby jej nie mieli to w jaki sposób przeżywaliby OOBE (w które też wierzę :v) lub śmierć kliniczną? 

Ponadto wierzę w potężny byt czuwający nad naszym światem. Taka moja wizja Boga można powiedzieć. Energia, siła, duch..coś w tym rodzaju..co ma wpływ na niektóre sytuacje jak np. cudowne ozdrowienia, skłonienie człowieka by zechciał gdzieś się udać czym ocali życie. Taki los w sumie. 

Wierzę też w magię. Nie taką jak w Harrym Potterze, albo MLP chociażby. W subtelną moc pozwalającą ludziom na coś co ciężko wytłumaczyć naukowo. Np. przeczucie matki, że jej dziecko ma kłopoty, wyczuwanie czyjejś obecności, telekineza w skrajnych przypadkach. A do tego samozapłony. 

 

Ostatnią rzeczą, jaka przychodzi mi na myśl to kosmici. Gdzieś tam na pewno musi istnieć inne życie. Ale w sumie..lepiej byśmy go nie odkryli bo z naszym podejściem to doprowadzimy do końca swojego lub, co bardziej prawdopodobne, tamtego świata. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...


Co do wszelkich duchów itp itd mam jedynie hipotezę, że mogą to być istoty stworzone z materii, która przez większość czasu w żaden sposób nie wchodzi w interakcję z materią ze świata jaki my znamy, odczuwamy i potrafimy zmierzyć aparaturą. Gdyby jeszcze dodać do tego 11 wymiarowy model wszechświata można by bawić się w teorie, że taka materia istnieje tylko w niektórych wymiarach i tylko od czasu do czasu możemy mieć z nią styczność- stąd opowieści o zjawiskach paranormalnych.

 

HAHAHAHHAHAHAHAHA post sprzed paru miesięcy, a teoria sprzed ok. 2 lat a teraz niektórzy teoretycy proponują podobne podejście i pojawiło się ostatnio w filmie Interstellar! :D Epic winn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...