Skocz do zawartości

W_objęciach_Chrysalis: Nadchodzi ratunek! (by Po prostu Tomek)


Nightmare

Recommended Posts

(sorry, przyzwyczajenie)

Stworzenie okazało się małym, nieprzytomnym źrebakiem w płaszczu. Jednak, kiedy poły płaszcza się osunęły, odsłoniły dziurawe kopyta, a podarty kaptur nie zakrywał już kłów sterczących z pyszczka malucha. Jego uszy były poszarpane na końcach, ale nie wyglądało to na ranę. Spod płaszcza wyłoiła się się butelka z różowym płynem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 762
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Grim rozejrzał się czy nikt tego nie widział. Butelkę zabrał do juk, stworzenie owinął z powrotem płaszczem i postanowił rozejrzeć się za hotelem. Najlepiej w odosobnieniu. "Szczęście się do mnie uśmiechnęło." Głowa już wypełniona była rozlicznymi pomysłami co do losu małego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dookoła były różne pensjonaty i hotele, jednak najbardziej wzrok przyciągał niewielki różowy budynek o czerwonej dachówce. Nad drzwiami był powieszony szyld, mówiący, ze to jest hotel "Pod skrzydłami Celestii".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Różowy jak przedszkole, nie wygląda na duży. Może to dobre miejsce."

- Pokój dla mnie i synka. Jest chory, potrzebuje spokoju. Dlatego wezmę pokój w pustym skrzydle hotelu. Ile się należy? - zagadał do recepcjonistki. Nie był teraz w nastroju do długich pogawędek, więc powiedział od razu wszystko. By nie było niedomówień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uiszczeniu należnej opłaty Grim wszedł do pokoju. Położył małego Podmieńca na łóżku, zamknął drzwi na klucz i zasłonił okna. Następnie umieścił juki poza zasięgiem źrebaka. Odwinął łańcuch z pasa i złożył na podłodze, by w razie czego szybko po niego sięgnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Pytałem, czy masz coś do powiedzenia. Nic ci się nie stanie. Jesteś mi potrzebny. Mam nadzieję, że się jakoś dogadamy. Ile masz lat? - zapytał już łagodniej, choć wciąż ochryple, Grim. Nie posuwał się w stronę Podmieńca, dając do zrozumienia, że nie jest groźny. Jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwanie stawało się coraz bardziej nużące. By nie zasnąć, wstał i zaczął chodzić po pokoju. Przyjrzał się Podmieńcowi. Może ma jakieś znaki szczególne? Jak wpłynął na niego fakt przebywania w zaułku koło śmietnika? Czy nie jest czasem zmęczony?

- Jak trafiłeś, lub trafiłaś, ciężko odróżnić, do tak paskudnego miejsca jak tamten zaułek? Odpowiadaj jak pytają! - powiedział, wciąż spokojnie Grim, akcentując jednak ostatnie zdanie. By już mieć to z głowy, nalał małemu połowę butelki płynu, po czym zakręcił i schował do kieszeni.

- Koniec tego dobrego na dziś, bo późno. Rano chcę usłyszeć odpowiedzi. - po chwili dodał nieco bardziej miękkim głosem - Proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że Grim w życiu pięknym Podmieńca nie widział, wszystko się w miarę zgadzało. "Cholerny bachor, żadnego pożytku. Tylko syczy i syczy. Skąd mi przyszło do głowy, że taki dzieciak będzie wiedzieć coś o Duście? Jak się to-to w Canterlot w ogóle uchowało?". Grim dalej krążył po pokoju. Wziął w kopytka łańcuch i zaczął ćwiczyć z boku, bardzo uważając by nie trafić małego.

- Wypijesz i do wyra. Śpisz na łóżku. Ja tutaj - ruchem głowy wskazał na kawałek podłogi koło juk. - Jak rano coś mi zginie...

Nie dokończył. Sam nie wiedział co zrobi.

(Ode mnie masz już spokój, to ostatni post na dziś, dobrej nocy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grim także zaprzestał robienia z siebie idioty. Położył łańcuch tak, że jak mały opuści łóżko to narobi rabanu. Z juk wyjął nóż i zostawił go w zasięgu kopyta. Przegryzł kolejnego suchara, popił świeżą wodą. Wreszcie położył się opierając głowę o juki. Nie ufał Podmieńcowi, dlatego dopóki sen go nie zmorzył, wciąż obserwował malucha spod przymkniętych powiek.

(Trololo, wcale nie ostatni post. Nie mogłem się powstrzymać, pasjonująca gra. Ale i tak dobranoc)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...