Skocz do zawartości

Cynamonka


Recommended Posts

Moja dziewczyna widziała Eggnogga i stwierdziła, że też chce swojego OC także, przedstawiam wam... Cynamonkę... dziewczynę Eggnogga :flutterblush:

cynamonka+-+kopia.png

Imię: Cinnamon Marshmallow, zwana przez rodzinę i znajomych "Cynamonką"

Wiek: 24

Płeć: Klacz

Rasa: Pegaz

Znaczek: Klucz wiolinowy

Specjalna zdolność: Śpiew

Zawód: Pracownik naukowy na Uniwersytecie Medyczno-Biologicznym w Manehattenie, Wydział Lekarski, Katedra Anatomii / Altowa solistka i chórzystka w Manehatteńskiej Operze Narodowej

Hobby: słodycze, literatura fantastyczna i przygodowa, nowinki medyczne

Miejsce urodzenia: Springhoof - mała mieścina niedaleko Manehattenu

Miejsce zamieszkania: Manehatten

Rodzina:

Ojciec - Cornycob

Matka - Caramel Marshmallow

Stan cywilny: W związku z Eggnoggiem

Charakter:

Wesoła, pogodna, złośliwa, ale do granicy dobrego smaku, bogate poczucie humoru, czasem dość abstrakcyjne. Nieprzewidywalna, energiczna, ma problem w zawiązywaniu nowych znajomości, ale dla niezwykle miła i uczynna dla tych, których zna dłużej. Trochę niepewna własnych możliwości, ale nawet znając własne umiejętności pozostaje skromna. Ma delikatne przejawy pedanterii, podpadające jeszcze pod stwierdzenie "miłowanie i chęć utrzymania porządku".

Zna się świetnie na kucykowej anatomii, dlatego pracuje na UMB, przekazując przyszłym lekarzom wiedzę na ten temat.

Historia znaczka:

Cynamonka, nawet będąc zupełnie malutką klaczką, zawsze czysto nudziła wszelakie zasłyszane piosenki. Namówiła swoich rodziców, żeby zapisali ją do chórku szkolnego, śpiewającego na uroczystościach szkolnych. Pewnego dnia, pani dyrygentka miała wybrać kto przed całą szkołą zaśpiewa tradycyjną przyśpiewkę "Niech żyje Equestria, niech panuje Celestia...". Praktycznie wszystkie źrebięta bały się solowego występu, ale nie Cynamonka. Jednak pani dyrygentka wyznaczyła inną klaczkę. Nadszedł dzień występu. Najpierw śpiewał chórek, którym była zachwycona cała szkoła, zresztą, jak zwykle. Kiedy doszło do występu owej "innej" klaczki nic nie zapowiadało się źle. Solistka wystąpiła z rzędu źrebiątek i zaczęła śpiewać. Ale kiedy doszła do niezwykle wysokiej nuty, okazało się, że nie może jej zaśpiewać. Rozległy się szmery i chichoty. Wtedy Cynamonka szybko dołączyła do koleżanki i zaśpiewała problematyczną nutę bezbłędnie. Razem dokończyły piosenkę, a kiedy skończyły i ukłoniły się publiczności, na boku pomarańczowej pegaz widniał już klucz wiolinowy - jej Znaczek.

Historia:

Urodziła się w małej mieścinie Springhoof, leżącej pod Manehattenem. Znajdują się tu hektary pokryte kukurydzą, z których znaczna część należy do jej rodziców. Całe swoje dzieciństwo uczyła się od taty i mamy, gdyż wynajmowali parobków do pracy na ich polach kukurydzy i cały swój czas mogli poświęcić na edukację córki. Gdy osiągnęła odpowiedni wiek, posłali ją do ogólnej szkoły w Manehattenie. W pierwszych klasach, kiedy to kucyki podzielone są na rasy, uczyła się latania, nazw prądów powietrznych oraz technik kontroli pogodą i innych rzeczy których uczą się małe pegazy. Na jej prośbę rodzice zapisali ją do chóru, gdzie dostała swój Uroczy Znaczek.

Gdy poszła do szkoły średniej trafiła, jak każdy kucyk, do klasy mieszanej. Uczyła się pilnie, ale miała mało znajomych, a przyjaciół jeszcze mniej. Nie zaniedbywała swojej zdolności i dalej chodziła na zajęcia chóru. Kręciła się bardziej wśród ogierków, gdyż klaczki gadały tylko o "ciuchach i innych głupich rzeczach". Żeby zapewnić "różnorodne towarzystwo" w Manehatteńskiej Szkole Średniej, na ostatnie trzy lata nauki mieszano uczniów i tworzono zupełnie nowe klasy. Tak Cynamonka poznała Eggnogga. Od razu się ze sobą zaprzyjaźnili. Dużo rozmawiali ze sobą i od razu, poczuli między sobą więź. Przebywali ze sobą często, ale w zasadzie tylko w szkole.

Po ukończeniu szkoły ich drogi nie rozeszły się i spotykali się w wolnych chwilach. Eggnogg stawał na nogi, utrzymując się samodzielnie, a Cynamonka utrzymywana przez rodziców, poszła na Uniwersytet Medyczno-Biologiczny w Manehattenie. Jej marzeniem było śpiewać na scenie, w operach, teatrach, być sławną dzięki temu w czym jest dobra. I pewnego dnia zostało jej dane spełnić swoje marzenia. Manehatteńska Opera Narodowa szukała nowych, młodych głosów. Pegaz zapisała się i, oczywiście, dostała się. Wkrótce ukończyła też podstawowe studia anatomiczne i została na uczelni, żeby prowadzić ćwiczenia z kucykami niewiele młodszymi od siebie.

Kolejne marzenie zostało spełnione, uniezależniła się od rodziców. W tym czasie okazało się, że Eggnogg jest dla niej kimś więcej niż "tylko przyjacielem" i chciała, żeby był Jej Specjalnym Kucykiem*. Na jej szczęście, jednorożec także darzył ją uczuciem, więc dość łatwo zostali parą.

I tak od dwóch lat są razem, od niedawna nawet mieszkają wspólnie, w przyjemnym mieszkaniu w samym sercu Wielkiego Jabłka.

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Ładnie, ładnie. Ale ten blok z historii... Dopiero za drugim razem przełamałam się i to przeczytałam (to raczej uwaga dla mnie, bo tego tekstu naprawdę nie jest dużo). Podoba mi się kucyk, ładna historia i pomysł. Tu także PRAWIE nie mam się co przyczepić.

Zna się świetnie na kucykowej anatomii' date=' dlatego pracuje na UMB, przekazując przyszłym lekarzom wiedzę na ten temat.[/quote']

To mi tak średnio pasuje do reszty, ale każdy ma swoje widzi-mi-się. Daję 9/10

Link do komentarza

Heh. Trzeba umieć choć troszkę posługiwać się programem graficznym (w moim przypadku to GIMP).

Nie wiem jak inni, ale ja biorę obrazek jakiegoś kuca z obrazków google, wstawiam inne kolory, wrzucam taki ogon i głowę jaką ja chcę (np z ponycreatora albo z ponymakera), wrzucam znaczek, trochę dopieszczam i tadam! Gotowe :lyra2:

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...