Skocz do zawartości

Audiosurf


Jake

Recommended Posts

Jeśli jest taki temat to proszę mnie powiadomić.

Oto Audiosurf.

Rodzaj gry - Muzyka/Zręcznościowa

Opis: Audiosurf – zręcznościowa gra logiczno-muzyczna stworzona przez studio Invisible Handlebar, firmę założoną przez Dylana Fitterera[4]. Gracz ma na celu pokonanie torów, składających się z kilku pasów, które naśladują wizualnie muzykę wybraną przez niego. Przeskakując pomiędzy pasami musi zbierać po drodze kolorowe bloki, które pojawiają się zgodnie z rytmem muzyki i omijać szare.

Recenzja: Audiosurf jest grą autorstwa tylko jednej osoby, niezależnego developera - Dylana Fitterera. Sam twórca zaklasyfikował ją jako „music-adapting puzzle racer”, co rozumieć należy jako „gra logiczno-wyścigowa dopasowująca się do muzyki”.

Esencją tego tytułu jest podróż, jedną z 14 dostępnych do wyboru postaci, wijącą się trasą, której kształt i kolorystyka zależy od grającej w tle muzyki. Gracz otrzymuje punkty grupując wedle koloru napotkane klocki. Otrzymane wyniki trafiają później do internetowego rankingu, gdzie można je porównać z osiągnięciami innych fanów tej produkcji.

Oprawa Audiosurf jest raczej umowna – kojarzy się z pełnoekranowymi wizualizacjami widma znanymi chociażby z WinAmpa. Nie jest to skojarzenie przypadkowe – gracz może bowiem załadować do gry swoje pliki muzyczne w takich formatach, jak: MP3, iTunes M4A, WMAs, CD i OGG.

Audiosurf korzysta z dobrodziejstw technologii Steamworks, takich jak np. Steam Achievements (system zdobywania różnych osiągnięć). W 2007 roku jurorzy kalifornijskiej imprezy Independent Games Festival nagrodzili ją w następujących kategoriach: doskonałość w warstwie dźwiękowej oraz techniczna doskonałość. Ponadto otrzymała nagrodę im. Seumasa McNally’ego.

Ocena (moja): 9/10

Wygląd (przykład) <>

Ściągnąć stąd <>

W tym temacie rozmawiamy o tej grze itd.

Link do komentarza
Gość Piter Wan Kenobi

Pogrywam, niezła gierka to jest. Nie jestem wymiataczem, ale od czasu do czasu pograć można. Z tym ma plus właśnie że gra się piosenki które masz na pc, jest to świetna sprawa moim zdaniem. Jakbym miał oceniać to 8/10 daję.

Link do komentarza

Jako miłośnik muzyki trance uwielbiam Audiosurf. Szybkie utwory sprawdzają się idealnie. Gram w nią... od dnia premiery?

Bardzo dobrą grą muzyczną, reprezentującą inny gatunek (strzelanka a la Space Invaders + Guitar Hero) jest Symphony (do kupienia na Steamie).

Symphony- film testowy (mam słabego laptopa, stąd niskie ustawienia grafiki, obniżona o połowę jakość nagrywania we Frapsie)

http://www.youtube.com/watch?v=kVdwCip32vE

Link do komentarza
  • 1 month later...
  • 4 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...