Skocz do zawartości

W poszukiwaniu przygody życia - Lighting Star (FreeFraQ)


Draco Brae

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2.6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • Draco Brae

    1312

  • FreeFraQ

    1311

- No dobrze - odparł Frost. - Ale jak coś to wołaj.

I znów Twój ojciec zniknął za drzwiami. Deszczowa pogoda zaczęła się rozwiewać i uspokajać. Poruszenia po za Twoim pokojem już nie było, a dźwięk kropel wody był znacznie łagodniejszy. Znów miałaś "wolne kopyto" na swoje działania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszłaś z w miarę rozświetlonego pokoju na korytarz. Tam panowała ciemność. Ostrożnie wymacałaś sobie drogę na dół. Stopień po stopniu i zeszłaś. Po dłuższej chwili znalazłaś również łazienkę. Chyba nic nie będzie stało Ci na przeszkodzie by wyjść z domu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Weszłam do łazienki... jakoś... chwyciłam jakieś tworzywo... w dotyku przypominało ręcznik... przyłożyłam sobie kopytkiem do miejsca... - Ahh... - jeknełam cicho i przejechałam pare razy, po chwili odłożyłam recznik bo pewnie było tam już sucho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym Ponyville nie było prądu. Galopowałaś ile tchu w piersiach. Mijałaś ciemne uliczki i zakamarki swojego miasteczka. Budziły one w Tobie niepokój. Pierwszy raz coś takiego widziałaś. Dystans do Morning wciąż się zmniejszał. I znów uderzyło Cię wrażenie, że gdzieś w pobliżu jest Moon. Zatrzymałaś się, po czym rozejrzałaś. Wciąż nic... Wznowiłaś galop i wkrótce byłaś pod drzwiami domostwa swojej dziewczyny. Zapukałaś, ale nikt Ci nie odpowiedział.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Może śpią...? Zapukam ponownie... - mruknełam i zapukałam mocno... Po chwili... - Moon przestań się do cholery chować to straszne. - powiedziałam nieco głośniej. " A może... spróbuje wejść przez okno w pokoju Morning? Chyba widziałem coś ala schody z tylu..." - pomyślałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nikt Ci nie odpowiadał. Ruszyłaś więc, by sprawdzić swoją pamięć. Okno do pokoju Morning było, ale schodów nie widziałaś. W dodatku okno było zamknięte i zasłonięte. Ogólna wilgoć i chłód oraz okazjonalne szmery otoczenie zaczynały na Ciebie działać, albo raczej na Twoją wyobraźnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna świadomość tego wieczora, że ktoś cały czas Cię obserwuję stała się dosłownie maniakalna. Ciemne, mokre i chłodne Ponyville wcale Ci nie pomagało. Uczucie osaczenie narastało w trakcie galopu do domu. Będąc pod drzwiami od "bezpiecznego miejsca", usłyszałaś nawoływanie sowy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko wpadłaś do swojego pokoju i się w nim zamknęłaś. Księżycowe światło oświetlało całe pomieszczenie dość dobrze. Strach powoli malał, jednak gdy ujrzałaś przelatującą sowę w oknie chyba wszystko stało się jasne... W pamięci wciąż miałaś sylwetkę Moon podczas jednego z błysków w Ponyville...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach powoli mijał wraz z tym jak ciepło pod kołdrą wzrastało. Serce już dawno wróciło do normy, a Ty patrząc wreszcie na księżyc, który co chwila chował się za chmurami, zasnęłaś. Tak ułożona do snu przez Lunę obudziłaś się wypoczęta jak nigdy. Nie potrafiłaś stwierdzić co działo się we śnie, ale teraz po otworzeniu oczu mogłaś powiedzieć spokojnie, że koszmar minionej nocy minął. Teraz po ulewie zapowiadał się cudny dzień. Spojrzałaś na zegarek. Była za pięć dziewiąta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodząc na dół, spokojnie mogłaś stwierdzić, że wszystkie sprzęty elektryczne już działają. Od kuchni dzieliło Cię zaledwie kilka kroków, ale Twoją uwagę przykuł fakt, że nikogo w domu nie było. Nikogo poza Flame. Jej widok leżącej na kanapie nieco Cię uspokoił. Wróciłaś więc do kuchni, a tam czekały na Ciebie kanapki i karta.

Smacznego Lightie

~ Kochająca mama

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...