Skocz do zawartości

[Dyskusja] [Teorie] Czy spike jeszcze urośnie?


Gość Littlebart

Recommended Posts

Gość Littlebart

tumblr_mdy9vsmoUk1rhhsmjo1_500.jpg

 

Cześć, zasnawiam się nad tym dlaczego Spike nie rośnie i nie staje się dużym smokiem. Jak wiemy w jednym odcinku drugiego sezonu Spike pod wpływem swej pazerności gromadzenia skarbów stawał się coraz większy. Teraz mam takie pytanie, czy smoki rosną tylko przez swoją pazerność ? Czy spike kiedyś stanie się większy w takim samym prosecie, jak wszyscy się starzeją ?

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza

Hmmm......Myślę,że urośnie do rozmiaru prawdziwego smoka. Pamiętać trzeba, że smoki są zwierzętami, które zazwyczaj żyją nawet tysiące lat, więc ich rozwój w przeciwieństwie do kucyków jest dużo bardziej rozciągnięty w czasie, a propo pazerności myślę, że taki wzrost jest tylko chwilowy jak u Spik'a. Spike, ma po za tym tylko ok. 13 lat więc, nie ma co się dziwić, a po za tym odcinki w serialu rozgrywają się w podobnym czasie więc nawet jeśli to nie miał kiedy urosnąć, ciekawi mnie natomiast, to że podczas przemiany od pazerności wyglądał inaczej niż gdy Twili dostała magicznego świra i sprawiła, że dorósł ciekawe czy ma to jakiś związek?

Link do komentarza

Moim zdaniem tak. Za wieeele, wieeeele lat pozostanie wiernym 30 metrowym Asystentem #1 Księżniczki Twilight Sparkle, a ich ulubionym zajęciem, będzie wspominanie starych dobrych czasów, gdy nie byli jeszcze tacy samotni, gdy setki lat temu przybyli do Ponyville i poznali pierwszych przyjaciół...

Link do komentarza

Na pewno Spike urośnie, tak jak każdy smok. Tyle że smoki żyją znacznie dłużej od kucy (przynajmniej tak mi sie zdaje) dlatego w serialu pozostanie małym smoczątkiem, bo w oczach kucyków starzenie sie Smoków jest niezauwarzalne. Atak pazerności przyspieszył jego dorastanie, ale potem znowu stał się sobą :)

Link do komentarza

Moim zdaniem tak. Za wieeele, wieeeele lat pozostanie wiernym 30 metrowym Asystentem #1 Księżniczki Twilight Sparkle, a ich ulubionym zajęciem, będzie wspominanie starych dobrych czasów, gdy nie byli jeszcze tacy samotni, gdy setki lat temu przybyli do Ponyville i poznali pierwszych przyjaciół...

 

Jeszcze zostaje Celestia, Luna oraz Cadance xD

Link do komentarza

Nie :D Spike jest zaczarowany, tak myślę, bo został uwolniony z jajka jakąś "Boostowaną" magią Twilight, pewnie zatrzymała go w rozwoju w wieku pięcioletniego dziecka xD

 

Dokuro-chan? :D

 

No, ja mam nadzieję że kurdupel większy nie będzie, ale nie zdziwię się jeśli hasbro zechce wydać nową serie figurek ze spajkiem i trochę tam podrośnie.

Link do komentarza

Biorąc pod uwagę, że to temat w moim ulubionym stylu )czyli można sobie wszystko wymyślić, bo serial nie daje żadnych informacji), to sądzę, że Spike nie jest takim samym smokiem, jak np. ten "Wejścia Smoka", czy "Sowy Mądrej Głowy". Nie ma skrzydeł, więc może być innym gatunkiem. 

 

Wzrost już dwa razy dał się poznać... wiec sądzę, że jako dorosły będzie bardzo duży, choć chyba wyraźnie mniejszy od tego z "Wejścia Smoka". Tam kucyk był wielkości smoczego oka, a w "Tajemnicy nadmiaru" Rarity była nieco większa. Kiedy? Smocze nastolatki są tylko nieco większe od kucyków, więc być może smoki rosną nie jak ludzie w czasie młodości, a  przez całe życie? Może i tak będzie Spikiem. 

 

Co do wieku to mi smoki też kojarzą się z długowiecznością.

 

 

Osobiście wyobrażam sobie Spike'a za 10 lat jako wielkości Celestii, a wzrost olbrzymi osiągnąłby dużo później, za 20-30 przynajmniej.

 

A czemu w serialu nie rośnie? Bo serial dzieje się (sądząc po porach roku) w trakcie zaledwie dwóch lat, więc może jego wzrost nie był zbyt dynamiczny.

Link do komentarza

Ale inne kuce też nie urosły przez wszystkir sezony :P
Poza tym smoki rzeczywiście żyją wieele wieele lat, a więc ich rozwój powinien być wydłużony. Acz jak dobrze pamiętam Spike w G2 (występujący tylko raz w Princess Promenade) miał ponad 1000 lat i był w niezmiennej jednakowej niewielkiej wielkości. No ale w sumie Spike z g2 miał nie wiele wspólnego ze Spikiem z g4 :P

Link do komentarza

Czy Spike urośnie? Możliwe (chociaż jakoś nie podoba mi się ta perspektywa). Jeżeli ma urosnąć, to kiedy? Myślę, że zajmie to długo. Czemu? Ponieważ smoki rosną znacznie szybciej dzięki swej chciwości i ilości posiadanych dóbr. Widzieliśmy to w "Secret of My Excess". Jednak i bez tej manii posiadania przedmiotów, Spike urósł. Jednak nie aż tak szybko, jak za pomocą chciwości, a Mane 6 dopilnuje, żeby ich przyjaciel nie powtórzył błędu przeszłości.

Link do komentarza

szybciej dzięki swej chciwości i ilości posiadanych dóbr.
Tutaj byłbym ostrożny i nie dałbym sobie ręki uciąć, że ta chciwość warunkuje rozwój smoka. Smoki poznane w naturalnym środowisku też mają sporo dóbr, a ich rozmiar był bardzo zróżnicowany, a "nastolatki" były jeszcze stosunkowo małe. Nie zdziwiłbym się, jakby Spike w "Secret of My Excess" zaliczył ten niekontrolowany wzrost, gdyż jego natura przeżyła pewien "szok". Po raz pierwszy w życiu otrzymał nagle sporą ilość "skarbów" i jego organizm zareagował panicznie xD To ja pierwszy w życiu papieros czy kieliszek wódki... efekty też czasem są stokroć większe, niż u osoby starszej i bardziej doświadczonej. 
  • +1 1
Link do komentarza
  • 3 weeks later...

W serialu raczej go już większym nie ujrzymy, i bardzo dobrze. A w 'pozaserialowej' przyszłości? Kto wie, całkiem możliwe.

Jeśli jednak faktycznie wzrost uzależniony jest od chorobliwej chciwości, to może nigdy do tego nie dojść. U boku Twilight pewnie nigdy nie da upustu smoczej chciwości. Tym bardziej, że TS jako alicorn będzie prawdopodobnie żyła wiecznie, więc zawsze będzie ktoś, kto zastopuje jego zapędy. 

Gdyby jednak do tego doszło... Spike musiałby zmienić swoją 'pracę'. Nie wyobrażam sobie gigantycznego smoka (np. wielkości tego z odcinka 'Dragonshy'), piszącego lub wysyłającego listy. Twilight mogłaby używać go ewentualnie jako powietrznego rydwanu, ale skoro sama ma już skrzydła, smok raczej nie będzie jej dłużej potrzebny.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...