Skocz do zawartości

Molestia jest facetem!


Recommended Posts

Jeśli czegoś nie przeoczyłem to w originale były tylko miłości hetero:

-Cheerilee-Big Macintosh(ale po extazy)

-Rarity-Fancypants(choć jego orientacji nie jestem pewien)

-Rarity-Spike(to ktoś kiedyś fajnie przyrównał do podobnego związku na Shreku)

-Cadance-Shining Armor

Co do rasizmu też można by się czegoś dopatrzeć. Jedynym murzynem była Zecora, 99% kucyków nawet nie wiedziała co to zebra bo wszystkie były u siebie w "Afryce". Finał był taki że mane6 przekonało się do Zecory(bo musiały) ale reszta społeczności i tak jej nie zaakceptowała, pomijając odcinek ze świętem Nightmare Moon w którym i tak dziwactwo było pożądane.

A gdy już się pokazały długo oczekiwane czarne kucyki były to podmieńce, od taka szarańcza która się mnoży na potęgę...

I jeszcze piosenka "racist barn"...

Link do komentarza

fakt w MLP Zecora porównywana jest to murzyna. Da się zauważyć, że nie pokazuje się w Ponnyville tylko siedzi w lesie bojąc się krytyki. Jedynie mane6 było na tyle "orginalne" że zaakceptowali Zecorę. Dziwne jest to, że w odcinku o Dniu Święta Nightmare Moon Zecora normalnie przechadzała się ulicami miasteczka i zabawiała dzieci historią, na którą wszyscy czekali i wydawać by się mogło, że wszyscy akceptują Zecorę jako zebrę, a już w dni powszechne Zecora jest po prostu unikana. WHY?

Link do komentarza

Tak samo jak wszyscy akceptują murzynów w NBA, ale jak murzyn idzie ulicą, to ludzie się za nim oglądają ;) Po prostu panuje pewien pogląd, że postacie niezwykłe w danym środowisko pasują do niezwykłych okazji. Z Zecorą jest tak samo... szczególnie, że jeden z głównych zarzutów wobec niej był związany z jej umaszczeniem - to jak z kolorem skóry.

 

No i należy pamiętać, że pomiędzy Luną Odmienioną a Końską Plotką minęło trochę czasu, w czasie którego mane 6 próbowała pomóc Zecorze w znalezieniu akceptacji. 

 

 

Co do miłości, to mamy przecież seks też. Punpkin Cake i Pound Cake nie wzięli się znikąd, tak samo Rarity i Twilight, Diamon Tiara (tutaj lista wszystkich rodzin z serialu).

 

Kiedyś był taki kwejk: zdjęcie Goofiego i jego syna i tekst TO JEST TEN MOMENT, KIEDY ZDAŁEŚ SOBIE SPRAWĘ, ŻE GOOFY UPRAWIAŁ SEKS!

 

No chyba, że kucyki rozmnażają się magicznie, ale chyba nie...

 

Miłości homoskesualnej nigdzie za bardzo nie widziałem, ale heteroseksualnej jest sporo. Przecież Dzień Serc i Podków na tym polegał.

Link do komentarza

fallout152... to, że nie pojawiły się nigdzie w kanonie miłości homo, nie świadczy o homofobii .__. to tak jakby rzec, że będąc hetero jesteś homofobem, bo nie jesteś homo, zresztą większości kreskówek można by postawić podobny zarzut, miłości homo się nie pokazuje, albowiem to wywołałoby niepotrzebne kontrowersje, ale nie świadczy to nic a nic o homofobii .__.

 

Rasizm? Kuce się Zecory boją nie dlatego, że jest czarna (a nie jest), tylko dlatego że jest odmieńcem! Toż to nie rasizm, a ksenofobia! Strach przed obcym i nieznanym, który tak swoją drogą zostaje na końcu odcinka wdeptany w ziemię i okazuje się, iż jest on nieuzasadniony... dość mądra lekcja jak dla mnie :P

 

Racist Barn? Serio...? Chyba nikt nie bierze tego na poważnie, nie...? ;_;

Link do komentarza

Ale mnie nie chodziło o to że brak homo to homofobia, musiałbym chyba od rana jeść szkło by dojść do takiego wniosku. Stwierdziłem tylko że oryginalne romanse są hetero a że to nie świadczy o homofobi to nawet nie chciało mi się dopisywać bo całkiem oczywiste.

A co do fanowskich romansów to mimo wszystko nie chciałbym by wszystkie były hetero, Lyra i Bon Bon po prostu miażdżą(choć Lyra często się puszcza).

Jeszcze co do rasizmu Twilight wyraźnie traktuje Zecorę jako czarnoskórą.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...