Skocz do zawartości

My Little Pony 1984


Keyman

Recommended Posts

Postacie wydawały mi się płytkie jak moja wanna.

Nie wiem, co chcesz od tej naszej biednej wanny xd Ale co do reszty, to się zgodzę - po prostu źle się czuję oglądając tę bajkę.

Soczuś, a w "naszych" kucykach to niby jest krew i flaki? To m.in. za tę ich słodką niewinność je uwielbiamy :3 Chociaż ostatnio różnie z nią bywało... xd

Link do komentarza

O rany, po słowach "superek" przez przypadek wyłączyłem przeglądarkę DX A na serio, wydaje mi się to takie zbyt słodkie, bez jakiegoś mocniejszego rozbudowania jak np. w G4 (dynamizm postaci i rozbudowane charaktery). Animacja przyzwoita jak na tamte czasy, nie ma się co czepiać. Natomiast sceny, które jak mniemam miały być śmieszne - mnie nie bawią. Tutaj (chyba) powinniśmy się zaśmiać po wpadnięciu jakiegoś chłopaka w kwiatuszki... Tymczasem w FiM czasami naprawdę pojawia się chichot na sadystycznych licach.

Link do komentarza

O rany, po słowach "superek" przez przypadek wyłączyłem przeglądarkę DX

A na serio, wydaje mi się to takie zbyt słodkie, bez jakiegoś mocniejszego rozbudowania jak np. w G4 (dynamizm postaci i rozbudowane charaktery).

Animacja przyzwoita jak na tamte czasy, nie ma się co czepiać. Natomiast sceny, które jak mniemam miały być śmieszne - mnie nie bawią.

Tutaj (chyba) powinniśmy się zaśmiać po wpadnięciu jakiegoś chłopaka w kwiatuszki... Tymczasem w FiM czasami naprawdę pojawia się chichot na sadystycznych licach.

No cóż... taki urok kreskówek lat 80tych. W tamtych latach duża część kreskówek nastawiona była na czysty komercjalizm: praktycznie każdy odcinek był swego rodzaju "promocją", mającą na celu zachęcić dzieciaczki (czy też raczej nakłonić je do zachęcania ich rodziców) do kupienia danej postaci/zabawki. Takie czasy. Inne kreskówki takie jak "Transformers", "G.I. Joe" i "He-Man" działały na podobnej zasadzie.

Odcinki z reguły były produkowane "naprędce", żeby tylko zdążyć na czas i żeby czasem oglądalność nie spadła bo to wiązałoby się również ze zmniejszeniem popytu na dany produkt. W rezultacie, fabuła jest jaka jest, w animacji są błędy etc.. Tak było też w innych przypadkach. Z biegiem lat to się zmieniało - autorzy kreskówek zaczęli bardziej poważnie traktować swoich widzów, jakość animacji się polepszyła, fabuła była bardziej dopracowana, a postaci lepiej rozwinięte.

Wracając jeszcze do kucy: pomimo tych wszystkich "kwiatków", zdarzały się czasem odcinki dobre, a czasem nawet bardzo dobre/świetne - polecam sobie obejrzeć "Rescue from Midnight Castle".

Aha i w kwestii językowej, polecam oglądać raczej po angielsku - jest do dobry sposób, do nauki języka. ;)

Link do komentarza

Zgadzam się z Wolfem i innymi krytykami. Wytrzymałem aż 3 sekundy filmu . Myślałem że Bronies stanowczo odcinają się od poprzednich części, a tu proszę... I tak cały czas muszę ludziom tłumaczyć że nie oglądam tych starych Kuców tylko te nowe które są zupełnie inne.

Link do komentarza

Nie dziwie się, że nie oglądałam kucyków jak byłam jeszcze mniejsza i jeszcze słodsza niż jestem teraz. Obejrzałam ten odcinek do momentu gdy pojawiły się te kucyki morskie (czy co to innego do panienki lekkich obyczajów nędzy to jest) i stwierdziłam, że dalej nie wytrzymam. Potem odpaliłam sobie ten odcinek "Rescue at Midnight Castle" i on nie był taki zły ale i tak nie wciągnęły mnie tak bym obejrzała do końca. A Firefly bardziej mi się skojarzyła z Spitfire (z powodu imienia, nie) niż z Rainbow dash, ale i tak Spitfire bardziej kojarzy mi się z samolotem niż z tamtym kucykiem.

Chociaż w sumie Firefly mogłaby być mamusią Rainbow.

Dołączona grafika

Link do komentarza

A masz jakieś linki do tej serii w oryginale? Bardzo chętnie przypomniałabym sobie tą bajkę (na video miałam "Koniec Tęczowej Doliny, część 1" i to najchętniej bym obejrzała :)).

Na YouTube jest kilka kanałów gdzie można znaleźć odcinki w oryginale, a nawet film z 1986 roku.

To kilka z nich:

http://www.youtube.com/user/OhSo80s - tu jest tylko połowa wszystkich odcinków z pierwszego sezonu. Jednak odcinki są zamieszczone w całości, więc łatwiej się ogląda.

http://www.youtube.com/user/cb82fan/videos?query=pony - na tym kanale można obejrzeć "Escape from Katrina" and "Rescue from Midnight Castle". Ten drugi odcinek jest dość kiepskiej jakości (po wyglądzie można sądzić że jest to transfer z kasety VHS) ale da się oglądać. Spróbuję poszperać trochę więcej, może znajdę upload w lepszej jakości.

http://www.youtube.com/user/okuni2/videos?query=my+little+pony - druga część sezonu pierwszego plus sezon 2 - bardzo dobra jakość.

I to w sumie tyle. Na YouTube jest tego pełno, tylko trza wiedzieć jak szukać. ;)

Link do komentarza
  • 1 month later...

Stare odcinki a nawet pełnomentrażówki faktycznie były typowo dla dzieci. jednak jest jeden film, który warto obejrzeć. Mianowicie "My Little Pony - The Movie". Wredne czarne charaktery [wiedźma i jej córki, którym nie pozwalała mówić do siebie "mamo" a za karę kazała im jeść słodycze, włochate pająki i inne stwory], Smooze - płynny potwór, który, gdy pobrudził kucyka, powodował, że stawał się on chamski i pyskaty... Fajna fabuła, miło się ogląda, bajka nie zabija głupotą i toną niepotrzebnego szczerzenia i umizgiwania się, jak serial. Naprawdę polecam :)

Link do komentarza
  • 4 weeks later...

pierwsza generacja mi się nie podobała anie druga trzecia czyli ta aktualna jest jedna z lepszych tamte kreskówki mnie do siebie nie przyciągały wręcz przeciwnie odpychały kiedyś je widziałem przez ułamek sekundy jak moja siostra to oglądała (to były powtórki) druga generacja była bardziej podobna do pierwszej i niczym praktycznie się nie różniła od poprzedniczki

Link do komentarza

Wytrwałam do momentu w którym ta okropna dziewczynka stwierdziła, że na kłopoty najlepsza jest piosenka. Nie spodobało mi się, a najgorszy był kucyk co miał ludziki jako znaczek... Przypomniało mi się jak byłam mała i na mikołaja chciałam dostać koniki a pod poduszką znalazłam figurkę z tej bajki. Popłakałam się, bo jak inaczej zareagować w wieku czterech lat... Moja siostra się zlitowała i wymieniła za czekoladę. Swoją drogą to dlaczego w G4 nie ma ludzi? Kucyki ich wytępiły?

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...