Skocz do zawartości

Co z serwerem.


asie

Recommended Posts

Elbląg, 12 sierpnia 2013 r.

 

Drodzy Gracze!

 

Jak wiadomo, ostatnio serwer upadł. O dziwo, tym razem się nie podniósł. Okazało się, że pewien gracz, którego nick zaczyna się na B (i kończy się na oware55) niechcący znalazł sposób na doprowadzenie serwera do kompletnej ruiny i katastrofy (czyt. postawił pistona). Doprowadziło to do pełnej możliwości przywrócenia wszystkiego, ale uznaliśmy, że nie ma sensu na siłę naprawiać tej mapy. Dlaczego?

  1. Wiele modów było niepotrzebnych (Highlands, Highlands, Highlands) oraz zbędnych (np. Highlands), do tego powodowały błędy (np. Highlands) lub sprawiały, że rozgrywka była kompletnie do d... (np. Highlands).
  2. A tak na serio, zapanował system wyzyskujący, gdzie 10% graczy miało 90% rzeczy i wykorzystywało je dla własnej korzyści, a nie dobra kucu pracującego.
  3. Ulice nie były ułożone właściwie (oczywiście to wina Highlands), panował chaos i Discord chciał (zwabiony przez mod Highlands) przybyć i i tak zniszczyć mapę.
  4. Ze względu na hipotetyczne błędy w pluginie do wielu światów, nie mogliśmy wprowadzić mapy creative lub mapy PvP.
  5. Sądzimy, że start na czysto pomoże wielu graczom odnaleźć się i zacząć wszystko od nowa. (Zwłaszcza to drugie, bo w tym pierwszym przeszkadzał mod Highlands).
  6. Chcieliśmy wywalić część modyfikacji, gdyż było ich za dużo, a niektóre spotkały się z dezaprobatą graczy i były pokaźnym generatorem lagów.
  7. W KOŃCU WIDAĆ WODĘ NA FANCY

Wobec tego, w zgodzie z postanowieniami Regulaminu Serwera, postanowiliśmy dzisiaj o godz. osiemnastej uruchomić serwer ponownie. Pewnie ciekawi was, co się zmieniło?

  1. Dodaliśmy mod Highlands.
  2. Usunęliśmy wiele modów, m.in.: Logistics Pipes, MiscPeripherals, More Pistons (ciekawe dlaczego...), Mine Little PonyBrony, Highlands, Engineer's Toolbox, Grimoire of Gaia, Coral Reef, DungeonPack
  3. Dodaliśmy niewiele modów: Carpenter's Blocks, Iron Chests, Natura.
  4. Zaktualizowaliśmy niektóre mody, np. ...hmm. Applied Energistics?
  5. Poprawiliśmy pluginy - odtąd /me nie będzie niewidzialne!
  6. Naprawiliśmy LWC - można już zabezpieczać rzeczy z modów!
  7. WorldGuard wraca (raczej. Chyba że znowu zacznie wywalać)
  8. Tymczasowo usuwamy mapę serwera - nie jest ona warta ponoszonych kosztów.
  9. Tymczasowo usuwamy mapę serwera - ale nie tą internetową i nie tymczasowo.
  10. Wprowadzamy nowy regulamin i nowe mapy: Creative oraz PvP.

Mam nadzieję, że nie wyślecie nam artykułów łazienkowych za zmiany, które wprowadziliśmy. Liczymy na to, że mimo skutków ubocznych zmian zaakceptujecie je i przyczynią się do jeszcze lepszej gry w niedalekiej przyszłości.

 

Z częściowym poważaniem,

Księżniczka Konsola, Księżniczka Siekierka, Księżniczka Rarity

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie grałeś ._.

Nawet mnie nie pamiętasz :octcry: .

 

A co do elementów to sie zgadzam, ale był taki problem że każdy je craftował i  w zasadzie pół ponyville latało w koronie Twilight, idotyzm.

To był mój pomysł! Reszta skopiowała. Poza tym, oddałem Insomni pierwszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*sigh* Każdy narzekał na silne moby właśnie. Zastanowimy się nad przywróceniem kiedyś, ewentualnie możemy wam dać Mo Creatures, ale wiem że nikt poza mną tego moda nie chce.

Cóż, zawsze bosy w Twilight Forest zostają... Ale w jaskiniach żadnych atrakcji teraz nie będzie. Kiedyś lubiłem Mo Creatures, ale trzeba będzie sporo wywalić z tego moda, tak naprawdę to co w nim najlepsze, czyli konie. No i pegazy stracą monopol na latanie, jak ludzie będą oswajać Wyverny (kuc ujeżdżający smoka jeszcze ujdzie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Pamiętam Cie, chociaż nie wchodziłeś kawał czasu, zbudowałeś dość ładny dom, szkoda że większość czasu był pusty D: Dałeś sporo trafnej krytyki w kierunku serwera, ale bez jakiś pomysłów co z tymi problemami zrobić była to krytyka bezużyteczna ._.

Miałem ładny dom :lunaderp: ? Nad pomysłami postaram się popracować.

 

Przez gadanie w tym temacie mam ochotę znowu zagrać :ming: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był błąd mapy. Jak już rozwaliło całą mapę to pomyśleliśmy że to dobra okazja żeby wywalić dupne mody.... które wiążą się z resetem mapy :D Minecraft ma to do siebie że mapy są często restartowane, taka specyfika gry. Najwyżej zrobisz sobie lepszą ville :3

Nie, bo do tej trzeba było około tysiąca staków bruku i 500 ziemi, dużo drewna i mebli   :fluttercry2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*sigh* Każdy narzekał na silne moby właśnie. Zastanowimy się nad przywróceniem kiedyś, ewentualnie możemy wam dać Mo Creatures, ale wiem że nikt poza mną tego moda nie chce.

 

Prędzej zamiotę całą pustynie, umyję węgiel, a nawet zabiorę dziecku cukierka, niż zgodzę się na ten kiczowaty mod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam władcę skorpionów xD

 

Nie chcecie powrotu władcy skorpionów, oraz jego gromadki. Do dziś pamiętam ich imiona. Venom, Claw, Poison, Triator, Darkness, Shadow i inne 3 skorpiony. Potem wszystkie na spacer po Ponyville, i wszyscy się gapią na mnie, jak na idiotę, z 9 skorpionami.

 

Odnosząc się jeszcze do słów Bohena z restartem, to on ma racje. Mario, Fallout, czy Inne RP, które zaczynamy od początku. Gothica 1 przeszedłem około... 20 razy. Bez kodów, i z wielkim zapałem. I zaczynałem grę od początku. Ale też są inne gry typu "The Binding of Isaac," gdzie każda śmierć kończy się graniem od początku, z innymi przedmiotami. Dojście do bosa zajmuje czasem Dwie godziny, a czasem nawet pół. Głupio zginąć tam jest... prościej, niż skoczenie z ratusza Ponyville. Więc łaskawie nie płaczcie, tylko przyjmijcie to godnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie uspokójcie się.... to były tylko durne pikselowe domki. Ja też zbierałem wełnę na domek, miałem stack diaxów, mnóstwo żelaza i jakoś nie płaczę, to tylko gra, nie róbcie z tego drugiego życia. Jak przejdziecie no nie wiem... pierwsza lepsza gra, dajmy na to Fallouta, a potem zaczniecie grać od początku to co? Włączacie grę i płaczecie że mieliście 50 level, pełno itemów, pancerz wspomagany i karabin laserowy a teraz was byle mutant ubije? (przełóżcie sobie te zdanie na dowolną grę) No nie do końca chyba, co? Ja pamiętam mario na pegazusa gdzie było cholernie łatwo zginąć, były 3 życia a potem od początku. Tak, ludzie przechodzili ten sam level po kilkadziesiąt razy bo mało kto tę grę przeszedł za pierwszym podejściem - i było bez płakania, raczej z dużą ilością ragequitów w stylu "NO PRZECIEŻ WCISKAŁEM SKACZ DO K*** NEDZY!" za które notorycznie karciła matka, ale zawsze się wracało. Może spójrzcie pod tym kątem że teraz będzie się dało zrobić lepsze Ponyville? Zwłaszcza że będzie mapa creative gdzie wszystko na spokojnie można będzie zaprojektować. Tak ja też będę robił butik od nowa. Butik - z wełny, nie z drewna czy stona, które są tanimi materiałami. Poza tym, nie ubliżając wyglądowi Willi, bo była ładna, ale u cholery Ci był taki wielki dom? Można zbudować dom znacznie mniejszy a lepszy - patrz budowle Nega. Ja mam taki pomysł że: zbierzemy cały serwer i zbudujemy takie giga Ponyville z domami mane 6 sklepami itp możemy nawet Clouddale zbudować, Canterlot itp tylko jest 1 haczyk. Nie kazdemu sie bedzie chciało  :rdblink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze D: Poćwicz cytowanie ._.

 

Po drugie, no nie będzie się nikomu chciało. Ogólnie myślałem o wgraniu jako osobnej mapy z sewera brohoof. To jest zagraniczny serwer i oni mają tam pełną profesjonalkę, całe Ponyville. Tam grałoby się RP. Ale skoro nikt żadnego nie gra to...

 

Ja bym chętnie zamieszkała w takim profesjonalnym domku Fluttershy  :squee: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po drugie, no nie będzie się nikomu chciało. Ogólnie myślałem o wgraniu jako osobnej mapy z sewera brohoof. To jest zagraniczny serwer i oni mają tam pełną profesjonalkę, całe Ponyville. Tam grałoby się RP. Ale skoro nikt żadnego nie gra to...

To nie będzie tej mapy w końcu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mapke z brohoofa. Gram sobie na niej jak mi sie nudzi ;) btw wdlg mnie to zainstalowanie tej mapki na fluttercrafta to by bylo zarabiscie sa juz wybudowane domy mane 6, Ponyville Manehattan/Fillydelphia i Canterlot w budowie jest nawet farma kamieni :D gdyby byly jeszcze Twily, Pinkie i Applejack na serwie to by bylo czadowo, bo pomyslcie sobie gotowa mapka tylko grac i odgrywac RP. Czy nie byloby awesome? do tego jeszcze te wszystkie mody na fc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...