Skocz do zawartości

Rainbow Dash ;) rysuje.


Gość Nie sądzę

Recommended Posts

Gość Nie sądzę

nawet się nie przykładasz aby zrobić to lepiej więc poco mamy to pisać... 

To jest to po co.

 

 

Porównania są dla zobrazowania błędu

Widzę mój błąd w przedszkolnych pracach  :lol:.

 

Twoje dwie ostatnie prace:

Scoot- głowa za duża w stosunku do reszty ciała, tym razem wygląda to źle. Powinnaś nieco bardziej pociągnąć ganasze, tak by ich linia wychodziła poza miejsce w którym szyja łączy się z głową [od przodu patrząc]. Widzę dużą poprawę jeśli chodzi o rysowanie oczu, ale tęczówki nadal nie są pocieniowane. Dodatkowo jej prawe oko jest za małe, a 3 rzęsa [od góry licząc] jest, albo zbędna, albo za nisko [powinna wychodzić nie dalej od pierwszej rzęsy niż druga rzęsa]. Kłoda jest za chuda i dziwnie wklęsła. Nie narysowałaś osadzenia przednich nóg. Osadzenie tylnych jest niepoprawne. Tylne nogi są źle skątowane [radzę zapoznać się z anatomią prawdziwych koni, to pomaga]. Grzywa i ogon są całkiem fajne, ale gdzie na litość Chrysalis zgubiłaś skrzydła  :rdblink:?

 

OCka- tutaj o wiele lepiej. Podjęłaś próbę cieniowania tęczówek- nadal nie jest to TO, ale grunt, że podjęłaś wyzwanie  :cheese: . Fajne refleksy światła na źrenicach. Kształt oczu też dobrze wyszedł. Popełniłaś jednak jeden mały, wielki błąd- lewe oko kucyka ma więcej rzęs niż prawe. Nawet dobrze z anatomią, brakuje jednak osadzenia kończyn. Przeuroczy wyraz pyszczka. Dobrze narysowany znaczek. Grzywa jest za bardzo ulizana.

 

To jest normalna opinia, z której wiele wnioskuję. Są tu wytknięte błędy, lecz bez obrażania prac, są także plusy, a całość jest miła i nie mam się o co spierać.

Scoot - faktycznie jest dużo błędów, z większości zdawałam sobię sprawę (nie ze wszystkich :rdderp:, popracuję nad tym), mimo tego jednak wstawiłam ją tu. Znowu zgubiłam skrzydła! Taka ważna i łatwa do zobaczenia rzecz, a ja ciągle zapominam  :facehoof: .

OCka - nie wiedziałam, że można ją tak dobrze skomentować :). Przegapiłam rzęsę  :facehoof:.  Z grzywą to akurat prawda, jednak im bardziej poprawiałam, tym trudniej było zrobić ją dobrze (dlatego czasami wogóle nie poprawiam). Staram się pracować nad anatomią, a co do cieniowania rzęs to szczerze przyznam, że nie wiem jak się do tego zabierać (mądra ja :rainderp:).

 

 

Mamy tutaj typowy spór, który wziął się z tego, że krytykujący nie umie w odpowiedni sposób dobrać słów do swojej wypowiedzi.

Szczerze to właśnie o to mi przede wszystkim chodzi.

Edytowano przez Rainbow Dash ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obowiązku słodzenia, że "może oczka się rozjeżdżają, ale i tak jest ślicznie i masz duuuuuży talent :D ". No ja nie bedę tak pisać. Wstawiając prace musisz się liczyć z tym, że ktos może skrytykowac nieprzychylnie i nie jest to atak, tylko normalne komentarze, tymbardziej, że nie dostałaś "jesteś do niczego, przestan rysować, nic z Ciebie nie będzie" tylko rady jak się poprawić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

 

 

"może oczka się rozjeżdżają, ale i tak jest ślicznie i masz duuuuuży talent  :D ".

Takim komentarzem to bym się przestraszyła, bo to po prostu byłaby przesada. Ja i duży talent?   :rainderp:

Ale nikt mi nie komentuje ''nie wiem czy chodzisz do przedszkola, ale właśnie tam tak się rysuje''. Poza tym w każdej pracy są jakieś plusy, których jak widzę ty nie dostrzegasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mój komentarz nie jest chwalący tylko krytyczny, to poco mam szukac plusów (ktorych nie widzę)? Dostałaś jasno powiedziane co jet źle i jak to poprawić, czyli podobno to co chcesz. Jeśli Ci brakuje docenienia i chcesz miłych słów to tak nie działa :D Myślę, że w tym miejscu zakończę polemikę, i w razie czego - zapraszam na PW lub gg

Edytowano przez Metka04
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

Więc oto kolejne beznadziejne ołówkowe prace:

wiem, że oko krzywe:

jktq.jpg

wiem, że beznadziejny fryz:

an5g.jpg

0ghq.jpg

wiem, że próba rysowania inaczej jest nieudana:

wjwb.jpg

wiem, że grzywa taka jaka jest, ale tutaj coś tylko sprawdzałam:

26em.jpg

babs, która wyszła chyba najgorzej:

x4fh.jpg

i Apple Bloomka:

c1lz.jpg

i taka dziwna bezznaczkowa cosia:

st26.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyłupiaste oczy. Jest lepiej ode mnie, a ta próba rysowania innego jest lepsza. Grzywy rzeczywiście wyglądają jak sztywne, a i buźkę mają nienaturalnie wielką od spodu. A w tym pierwszym... to ma być drzewo? :lol: Kobieto, jak coś już robisz to nie rób tego na "odwal się" tylko w miarę możliwości, albo nie rób wcale. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

 

 

Włosy maja bardzo sztywne, jak hełmy. I buzie z wielkim podbródkiem jak wór pelikana. 

Faktycznie  :rd11:.

 

 

I wyłupiaste oczy. Jest lepiej ode mnie, a ta próba rysowania innego jest lepsza. Grzywy rzeczywiście wyglądają jak sztywne, a i buźkę mają nienaturalnie wielką od spodu.

Wyłupiaste oczy to coś z czym walczę aktualnie, więc powinno się to niedługo zmienić :). Twoje rysunki wcale nie są złe jak na początki, na dodatek pokolorowano  :x , ja koloruję przeważnie tylko na konkursy, co ty widziałaś, chociaż nie dokońca, bo jeszcze z wodą...

 

 

A w tym pierwszym... to ma być drzewo?  :lol: Kobieto, jak coś już robisz to nie rób tego na "odwal się" tylko w miarę możliwości, albo nie rób wcale. ^^

To nie jest drzewo, to jest karykatura karykatury karykatury drzewa xD. Akurat nie wiem czemu to wtedy maźnęłam, może nieświadomie machałam ołówkiem, bo tak to wygląda :D.

Edytowano przez Rainbow Dash ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na komputer, to nie jest źle. Ja w ogóle nie umiem dręczyć myszki. Ale refleksy światła są źle zrobione. To jest biały pędzel, tak? Są one za duże i ustawione pod złym kątem oraz zbyt regularne. Nie powinny też biec przez całą długość grzywy i ogona. Kończyny znajdujące się z tyłu, powinny być nieco ciemniejsze od reszty kucyka. Oczy za małe i za okrągłe. Rzęsy za grube. Pyszczek jest umiejscowiony za wysoko i pod za ostrym kątem- robisz pod kątem 90 stopni, a powinien być lekki kąt rozwarty[chyba, że kucyk się szczerzy lub marszczy nos] i pyszczek nieco dłuższy i smuklejszy. Kreska pośrodku ucha powinna być grubsza. Skrzydło jest nieanatomiczne.

Fajne refleksy światła na oczach, anatomia, zwłaszcza nóg i kłody całkiem niezła.

Cwicz dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

 

Ale refleksy światła są źle zrobione. To jest biały pędzel, tak? Są one za duże i ustawione pod złym kątem oraz zbyt regularne. Nie powinny też biec przez całą długość grzywy i ogona.

Pierwszy raz próbowałam wogóle to robić, więc wiedziałam, że szału nie ma  :rd11:

 

 

Jak na komputer, to nie jest źle.

 

Praca na komputerze muszę przyznać jest strasznie trudna...(przynajmniej dla mnie, może dlatego, że dopiero zaczynam...)

 

 

Oczy za małe i za okrągłe. Rzęsy za grube. Pyszczek jest umiejscowiony za wysoko i pod za ostrym kątem- robisz pod kątem 90 stopni, a powinien być lekki kąt rozwarty[chyba, że kucyk się szczerzy lub marszczy nos] i pyszczek nieco dłuższy i smuklejszy. Kreska pośrodku ucha powinna być grubsza. Skrzydło jest nieanatomiczne.Fajne refleksy światła na oczach, anatomia, zwłaszcza nóg i kłody całkiem niezła.Cwicz dalej.

 

Dziękuję za rady, jak na 4 pracę na komputerze chyba da się znieść...

Anatomię szkolę i chyba nie staje się gorsza, może nawet przeciwnie :).(chciałabym  :rd11:)

Edytowano przez Rainbow Dash ;)
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na komputerze też kompletnie nie wychodzi [wystarczy popatrzeć na mój avatar]. Myszka jest nieprecyzyjna, dlatego marzy mi się tablet graficzny. Swoją drogą wiele ciekawych prac na komputerze rysuje się ręcznie, a komputerowo tylko obrabia i koloruje.

Anatomia się poprawia znacząco, a to jest najważniejsze.

W jakim programie rysujesz [obstawiam Painta, ale może być coś innego]?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

 

 

Mi na komputerze też kompletnie nie wychodzi [wystarczy popatrzeć na mój avatar].

Twój awatar jest ładny, ale trochę kwadratowy i trochę szyja długa.

 

 

Myszka jest nieprecyzyjna, dlatego marzy mi się tablet graficzny. 

Mi tak samo :).

 

 

Swoją drogą wiele ciekawych prac na komputerze rysuje się ręcznie, a komputerowo tylko obrabia i koloruje.

To prawda.

 

 

Anatomia się poprawia znacząco, a to jest najważniejsze.

Jak się poprawia to awesome  :x.

 

 

W jakim programie rysujesz [obstawiam Painta, ale może być coś innego]?

Paint lub Gimp (trochę łatwiej :)), właściwie ostatnia praca to pierwsza w Gimpie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

A więc jeśli ktoś nie widział to to moje trochę starsze, bo chyba z końca września lub początku października prace konkursowe:

7vq8.jpg

c6a.JPG

vghg.jpg

I ta z beznadziejnymi oczyma (0.o) i  okropną całą całością:

chrf.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jakbym patrzyła na swoje dawne rysunki.Jeśli mam być szczera.Ja beznadziejnie rysuję,ale przynajmniej się staram.Głupi szkic długopisem ma szybko robiłam przez całą lekcję religii bo mi się nudziło i mimo,że robiłam na (moim zdaniem brzydko mówiąc) "odwal się" to i tak się starałam i nawet ładnie wyszło.Radziłabym ci rysować za pomocą szkiców pomocniczych czyli po prostu kółka i kreski.Ja właśnie tak robię i rysunki wyglądają lepiej niż kiedy ich nie używałam(zarówno kucyki jak i manga).Jeśli mi nie wierzysz to poszukaj mojego tematu z rysunkami.I tak miałam zamiar pokazać jakie postępy zrobiłam przez ten...1 rok.A na razie załączę do wypowiedzi takie coś:

http://oi39.tinypic.com/33m5zdt.jpg

Edytowano przez Malinusia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Gość Nie sądzę

Miesiąc nic nie wstawiałam, więc może wstawię.

Najpierw praca sprzed miesiąca:

t12h.jpg

No i prace z wczoraj:

ubq2.jpg

(próby własnego stylu, wiem, że brak ust :P...i krzywa noga)

0mjs.jpg

a6aq.jpg

5hau.jpg

Edytowano przez Rainbow Dash ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawie Ci to teraz wychodzi, prawda, nad własnym stylem musisz jeszcze popracować, ale ten drugi rysunek (po pracy sprzed miesiąca) jest nawet jak dla oka zwykłego Broniego (czyli mnie ;d) ładnie wykonany ; ) Nie będę dawał rad ani krytykował, bo się nie znam, ale mogę powiedzieć tylko, że dobrze Ci idzie i oby tak dalej. I próbuj dopasować wielkość "kończyn dolnych" z tułowiem ;D bo teraz tak to nijako wygląda ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Fajny styl na wielką grzywę, tylko może troszkę chudsze uszko? 

Drugi obrazek (patrz na szyje) wygląda jak by byłą cieniutka, bo przez skrzydła nie widać, że kępa włosów leży na szyi. 

Obrazek nr.1 Postaraj się robić trochę mniej wypiętą klatę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

 

 

Fajny styl na wielką grzywę, tylko może troszkę chudsze uszko? 

Ucho robię jako pierwszy element, dlatego są z dopasowaniem reszty do niego małe problemy.

 

 

Drugi obrazek (patrz na szyje) wygląda jak by byłą cieniutka, bo przez skrzydła nie widać, że kępa włosów leży na szyi. 

Moim zdaniem widać.

 

 

Obrazek nr.1 Postaraj się robić trochę mniej wypiętą klatę  :) 

Ta... normalnie takiej nie robię (patrz obrazek 2), po prostu pierwszy raz mój kucyk był w takiej pozycji, dlatego nie mogłam uniknąć jakiegoś błędu...

 

Dziękuję za rady, znów proszę o komentowanie.

 

Moja konkursowa (zwyciężyła :x) praca z Wonderbolts:

02ry.jpg

rv3z.jpg

Moja oc'ka x2: (w pierwszym wyjątkowo słaba jakość zdjęcia, przepraszam za to)

29um.jpg

1ljv.jpg

No i coś czego jeszcze nie było. Nie było dosłownie, ponieważ pierwszy raz próbowałam robić prawdziwe... króliki! Ostatnio robiłam jak byłam dużo młodsza, jednak nie próbowałam robić prawdziwych. Klasyczna okrągła głowa i kwadratowe ciało, duże oczy, a poznawało się, że to królik (nie koniecznie trzeba było poznać...) po uszach xD. Teraz próbowałam inaczej, ale że to pierwszy raz, to proszę o wyrozumiałość co do proporcji moich zajęcy i królików... właściwie są tylko 2:

axv2.jpg

aobf.jpg

Miałam słabe oświetlenie, wybaczcie za jakość...

Edytowano przez Rainbow Dash ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...