Skocz do zawartości

Szkarłatny uśmiech [Oneshot][TCB][Crossover][Dark]


Hoffman

Recommended Posts

Póki pamiętam, chciałbym przedstawić opowiadanie, które swego czasu zajęło pierwsze miejsce w VIII edycji Konkursu Literackiego. Prawdopodobnie będzie to moje jedyne opowiadanie w uniwersum Biur Adaptacyjnych, ponieważ na ogół brakuje mi pomysłów na historie osadzone w tym świecie. Zatem nie przedłużając...

 

 

6ukX9qX.png

 

Słyszę, że ktoś tu nie chce iść spać...

 


Szkarłatny uśmiech
[Oneshot] [TCB] [Crossover] [Dark]

 

Podczas, gdy siły Frontu Ocalenia Ludzkości bez ustanku ścierają się z Ponyfikacją dla Odnowy Ziemi, po kilku latach pozostawania w ukryciu, legendarny morderca daje o sobie znać. Doskonale odnajdując się w tych niepewnych czasach, atakuje zarówno ludzi jak i kucyki.


Krótkie, zrealizowane w konwekcji creepypasty. Zastanówcie się dwa razy, gdzie stawiacie eliksiry ponyfikacyjne!

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnie obrazka tytułowego - opiekun działu potwierdził, iż "nie jest za ostry do ogólnego".

Edytowano przez Dolar84
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Do tego tematu trafiłam tak, że komciałam fika Nice i ujrzałam link w Twojej sygnaturze. A ponieważ nie znałam wcześniej tego fika, a temat brzmiał intrygująco, to uznałam, że obczaję. No to wchodzę, a tu TCB i zero komentarzy. Fik konkursowy, 2013 rok. TCB i 2013 rok? Zero komentarzy? Ale serio, co tu poszło nie tak? Ale dobra, lubię TCB, więc uznałam, że to może być ciekawe.

 

Jeśli chodzi o formy, to nie licząc 2 komentarzy w docsie, to w sumie nie mam się do czego przyczepić, jest poprawnie. Najbardziej zgrzytają mi tagi. A konkretnie ten [dark]. No, może w jakimś sensie jest to dark, ale ten klasyk creepypast to dla mnie raczej komedia i groteska niż dark.

 

W sumie to zobaczywszy [TCB] tak naprawdę w ogóle nie zwróciłam uwagi na resztę tagów, po prostu weszłam do docsa. Czytam sobie, o klasyka, FOL vs. POZ i tajny agent. Miło, przyjemnie. A potem pojawiają się trupy i ich opis - okeeeej, trochę dziwnie. A potem przychodzi do domu i widzi... I w tym momencie cała radość prysła, klimat prysł, a ja uznałam, że chyba czytam jakąś groteskową komedyjkę. No nie jestem w stanie traktować Jeffa poważnie. Nawet jakby się pojawił w mojej chałupie, to nie byłabym w stanie traktować go poważnie.

 

I właśnie dlatego nie jestem w stanie tego fika polubić. Technicznie i warsztatowo wszystko ok. Ale to crossover z creepypastą (i to jedną z gorszych), który jednocześnie nie spełnia horrorowej roli creepypasty.  Krótkie, całkiem dobrze i lekko napisane opowiadanie na chwilę.

 

"On jest tuż za Tobą."

Spoiler

Faktycznie. Jest szarobrązowy, puchaty i ma ogon.

 

 

Ale tak swoją drogą - chętnie bym poczytała jakieś TCB-TCB od Ciebie. Bez crossoverów z creepypastami. Tylko coś chociaż na kilkadziesiąt stron.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...