Jump to content

Szkarłatny uśmiech [Oneshot][TCB][Crossover][Dark]


Recommended Posts

Póki pamiętam, chciałbym przedstawić opowiadanie, które swego czasu zajęło pierwsze miejsce w VIII edycji Konkursu Literackiego. Prawdopodobnie będzie to moje jedyne opowiadanie w uniwersum Biur Adaptacyjnych, ponieważ na ogół brakuje mi pomysłów na historie osadzone w tym świecie. Zatem nie przedłużając...

 

 

6ukX9qX.png

 

Słyszę, że ktoś tu nie chce iść spać...

 


Szkarłatny uśmiech
[Oneshot] [TCB] [Crossover] [Dark]

 

Podczas, gdy siły Frontu Ocalenia Ludzkości bez ustanku ścierają się z Ponyfikacją dla Odnowy Ziemi, po kilku latach pozostawania w ukryciu, legendarny morderca daje o sobie znać. Doskonale odnajdując się w tych niepewnych czasach, atakuje zarówno ludzi jak i kucyki.


Krótkie, zrealizowane w konwekcji creepypasty. Zastanówcie się dwa razy, gdzie stawiacie eliksiry ponyfikacyjne!

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnie obrazka tytułowego - opiekun działu potwierdził, iż "nie jest za ostry do ogólnego".

Edited by Dolar84
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Do tego tematu trafiłam tak, że komciałam fika Nice i ujrzałam link w Twojej sygnaturze. A ponieważ nie znałam wcześniej tego fika, a temat brzmiał intrygująco, to uznałam, że obczaję. No to wchodzę, a tu TCB i zero komentarzy. Fik konkursowy, 2013 rok. TCB i 2013 rok? Zero komentarzy? Ale serio, co tu poszło nie tak? Ale dobra, lubię TCB, więc uznałam, że to może być ciekawe.

 

Jeśli chodzi o formy, to nie licząc 2 komentarzy w docsie, to w sumie nie mam się do czego przyczepić, jest poprawnie. Najbardziej zgrzytają mi tagi. A konkretnie ten [dark]. No, może w jakimś sensie jest to dark, ale ten klasyk creepypast to dla mnie raczej komedia i groteska niż dark.

 

W sumie to zobaczywszy [TCB] tak naprawdę w ogóle nie zwróciłam uwagi na resztę tagów, po prostu weszłam do docsa. Czytam sobie, o klasyka, FOL vs. POZ i tajny agent. Miło, przyjemnie. A potem pojawiają się trupy i ich opis - okeeeej, trochę dziwnie. A potem przychodzi do domu i widzi... I w tym momencie cała radość prysła, klimat prysł, a ja uznałam, że chyba czytam jakąś groteskową komedyjkę. No nie jestem w stanie traktować Jeffa poważnie. Nawet jakby się pojawił w mojej chałupie, to nie byłabym w stanie traktować go poważnie.

 

I właśnie dlatego nie jestem w stanie tego fika polubić. Technicznie i warsztatowo wszystko ok. Ale to crossover z creepypastą (i to jedną z gorszych), który jednocześnie nie spełnia horrorowej roli creepypasty.  Krótkie, całkiem dobrze i lekko napisane opowiadanie na chwilę.

 

"On jest tuż za Tobą."

Spoiler

Faktycznie. Jest szarobrązowy, puchaty i ma ogon.

 

 

Ale tak swoją drogą - chętnie bym poczytała jakieś TCB-TCB od Ciebie. Bez crossoverów z creepypastami. Tylko coś chociaż na kilkadziesiąt stron.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...