Skocz do zawartości

Jaki rodzaj kredek polecacie do rysunków na papierze?


Kamiiru

Recommended Posts

Ja w pierwszej kolejności polecam używanie pierwszych lepszych kredek z supermarketu (best: Bambino lub Bic'i - całkiem sporo nimi zdziałasz, zwłaszcza tymi pierwszymi) i nauczenie się rysowania. Później inwestycję w jakieś "poważniejsze" narzędzia, bo bez talentu rysowniczego dobre kredki na nic się zdadzą.

I tak swoją drogą to polecam kredki akwarelowe Mondeluz, możesz używać jak zwykłe kredki ale też rozcieńczać je wodą w celu uzyskania efektu akwareli.

Link do komentarza
Gość Skurwysyn

Polecam Faber-Castell.

Nie koloruję za bardzo obrazki, ale kredki od nich są nawet w porządku. (Ja tylko szkicuje i cieniuje na czarno  :rarity4:  Przykład )

 

Więc, Fabki-Castelki  :giggle:

Edytowano przez Bonnet
Link do komentarza

No właśnie, Lyra chyba najlepsza :twilight2: (według mnie oczywiście) 

Dzisiaj zainwestowałem całe 17 zł na kredki Lyra :yay:  24 kolory trójkątne i przede wszystkim są miękkie .

W porównaniu do mich starych kredek które mam jeszcze od 2 ginbazjum (5 lat), to bajka, nie są tak twarde i barwnik wchodzi w papier a nie że trzeba go wcierać.

Po za tym nie lamią się od byle strugania , a stare są już wytelepane łamały się od nawet delikatnego strugania.

 

Oto paczka + 3 ołówki :twilight2:   H, 2H I B2 :

2013_12_23_21_03_01.jpg

 

A tak wygląda rysunek z użyciem tych kredek sam rys jest zrobiony nie na technikę a po to aby sprawdzić jakość kredek :pinkie3:

Rysunek taki lepszy będzie być może jeszcze dziś lube ewentualnie jutro :portalface: .

 

2013_12_23_21_42_02.jpg

 

 

 

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...