Skocz do zawartości

Cześć


Raddeo

Recommended Posts

Dzień dobry, Zdrawstwujtie, Witajcie, Sława, Priviet, Siema, itp. W skrócie - cześć wszystkim. Mam na imię Radek, lat 19. Obecnie rezyduję w Poznaniu, studiuję na naszej kochanej Polibudzie. Hmm... z zainteresowań to przede wszystkim historia. Kuce oglądam i uwielbiam od jakichś 3 lat (okolice połowy pierwszego sezonu). Ulubiony kuc z Mane6 to rzecz jasna Fluttershy, a z backgroundów Applejack :aj5:. No i to chyba byłoby na tyle z oficjalnych powitań...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam, witam! Z pewnością odnajdziesz się tu i będzie zabawa! Pora na kilka pytanek.

1. Chaos czy Harmonia?

2. Lubisz tańczyć?

3. Lubisz Discorda?

4. Kanapka z serem czy ciasto?

5. Party?

6. HUG?

7. Dasz szklaneczkę wody? :ming:

8. Wiesz kim jestem? :notsure:

Applejack to background?! No chyba nie... . Ona należy do mane six...

168170%20-%20animated%20are_you_fucking_

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy po kolei z powitaniami

 

Cassidy,

- Kiedyś zielony, teraz chyba trochę pomarańczowy zaczyna dominować

- Ciężko powiedzieć, a dajmy jaszczurki

- Niet, miałem świnkę morską, chomika, w końcu dwie jaszczurki, ale obecnie niestety nic, mieszkania studenckie nie sprzyjają zwierzakom :)

- To pytanie jest podchwytliwe?

- A jakżeby inaczej. Kotlety ponad wszystko!

 

Arlandria, swego czasu grywałem dość sporo, teraz jakoś czasu mało w życiu mam. Czasami w Mount&Blade Warband Napoleonic Wars pogram, chociaż ostatnio skupiam się bardziej na możliwościach modowania tej gry, a nie na samym graniu. Ewentualnie jakieś dobre RTSy (np. Empire TW), czy ciekawiej zapowiadające się rpg/przygodówki (AC, Wiesiek, TESy, teraz planuję Thiefa spróbować).

 

Sajback,

1) Chaos, Harmonia jest zbyt nudna

2) Lubię, aczkolwiek umiejętności zostawiają sporo do życznia

3) Patrz pytanie 1 :)

4) Z żółtym serem? Oczywiście kanapka

5) Jeśli zapraszasz :P

6) :fshug:

7) Ale tylko jedną? I nic więcej?

8) Podejrzewam, że powinienem wiedzieć... Odpowiedź że moderatorem działu pewnie nie wystarcza? :)

Co do AJ, racja, 4 sezony to dla mnie za mało by dostrzec takie detale. Naprawdę, dziękuję za poprawienie mnie :P

 

Geralt, co do historii to spory rozrzut. Wczesne średniowiecze (Słowianie), potem czasy świetności RONu i dalej Xsięstwo Warszawskie. Tylko proszę, nie pytaj o żadne historyczne nazwiska :) Mówiąc o dziedzinie, to głównie wojskowość - wyposarzenie, wyszkolenie, umundurowanie, taktyka, bitwy, itp. A żart... no cóż, może innym razem mi się uda :D

 

Ihara, no miejmy nadzieję :) Nope, bo background, czy nope bo Applejack?

 

Elfka, Ulubiony film to LotR. A z polskich Ogniem i Mieczem i Pan Tadeusz. Ludzie, elfy są przereklamowane, a i tak obie te rasy nie mogą nawet równać się z krasnoludami :D

Edytowano przez Raddeo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Welcome to the Herd, bro! :hug3:

 

Cieszy mnie fakt, że do forum dochodzą osoby w moim wieku ^^. Duży plus za Sweetie Belle w avatarze.

 

Zacznijmy od rzeczy mniej przyjemnych. Żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na forum, proszę zapoznać się z regulaminem.

 

Przejdźmy teraz do bardziej przyjemnych. Kilka pytań na dzień dobry (a w zasadzie już na dobry wieczór :rainderp: ):

 

1. Co sprawiło, że zacząłeś oglądać kolorowe, gadające osiołki?

2. Ulubiony odcinek MLP?

3. Ulubiony okres historyczny?

4. Lubisz Sweetie Belle? :3

5. Ulubiony film poza MLP?

6. Czego słuchasz?

7. Co się stanie, jeśli Pinkie Pie wypije napój energetyzujący z kawą?

8. Wolisz zostać stratowany przez sto koni wielkości kaczek, czy przez jedną kaczkę wielkości konia?

 

8 jest liczbą szczęścia wg Chińczyków, więc tu zakończę ^^. Po zapoznaniu się z regulaminem zapraszam do działów forum. Mam nadzieję, że znajdziesz swój ulubiony :giggle: .

 

Baw się dobrze!

 

PS: Ludzie, serio nie skumaliście żartu z background AJ? :forgiveme:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geralt, co do historii to spory rozrzut. Wczesne średniowiecze (Słowianie), potem czasy świetności RONu i dalej Xsięstwo Warszawskie.

Ja siedzę raczej w temacie II wojny światowej (częściowo też reszty XX wieku), ale także w dziedzinie militariów. Z tego co podałeś, najbardziej "leżą" mi czasy RON.

 

Też bardzo lubię filmy które wymieniłeś, tylko od OiM nieco bardziej wolę Potop. Co do krasnoludów, to się zgadzam. :D

Jeszcze jedno pytanie ode mnie: Twoje ulubione książki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :pinkie: , baw się dobrze łap  :muffin: na start. :portalface:



Zadam ci parę standardowych pytań:
- Lubisz Pinkie Pie?
- Jaka jest twoja ulubiona zła postać?
- Luna czy Celestia?
- Jaką Twilight wolisz jako Alikorna czy Jednorożca Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imesh, wieczór zaczyna się koło 23. Dzień jeszcze młody. Odnośnie pytań

1. Mój nieogar. Wszędzie w internetach były kuce, a ja jak zawsze nie wiedziałem o co chodzi. Wchodzę na kwejka - kuce, wchodzę na jedno forum - kuce, wchodzę na kolejne - kuce. No to odpaliłem yt, na chybił-trafił trzeci odcinek włączyłem. Potem przez jakiś tydzień zastanawiałem się czy to normalne że bajka dla dzieci mi się podoba ;)

2. Nie, po prostu nie :D

3. Wystarczy spojrzeć na post tuż nad Twoim, Słowianie, RON, XW.

4. A i owszem, ale niewiele bardziej niż pozostałe kuce. W awatarze wylądowała dlatego, że była na szkicu na podstawie którego zrobiłem wektorowo awatar. Nawet myślałem czy nie zmienić jej na jakiegoś OC, ale nie chciało mi się z grzywą i ogonem walczyć.

5. Ponownie - post wyżej, LotR, OiM, Pan Tadeusz

6. Głównie muzyka historyczna (Jacek Kowalski, Slavland, Percival), wojskowa (Chór Aleksandrowa, czy polskie piosenki wojskowe), czasami klasyczna (Chopin, Mozart), no i oczywiście piosenki z MLP.

7. Czy ktokolwiek może to przewidzieć? Spodziewałbym się nawet dzielenia przez zero :D

8. Ale gęstość kaczki/konia zostaje bez zmian? W takim razie na logikę stado koni wielkości kaczek będzie chyba mniej groźne :)

 

Geralt, jakoś WW2 nigdy mi się nie podobało. Nie ma w niej tego stylu i klasy co we wcześniejszych epokach. Takie zabijanie się nie wiedząc kogo się zabija, poza tym to już epoka kiedy mundury mają być funkcjonalne, a nie eleganckie. No i ogóle okrucieństwo bardziej rzuca się w oczy niż w poprzednich wiekach. Co do książek, to ciężko coś konkretnego wybrać. Z takich najulubieńszych to rzecz jasna wszystko co Tolkiena, do tego może weźmy Pratchetta.

 

Kamil, zgubiłeś drugą połowę Pinkie :D może tutaj ją wstawię  :portalflank: .  Pytania:

- No pewnie (jeszcze kilka takich pytań i wyjdzie że wszystkie kuce są ulubionymi :D )

- Discord, Spirit of Chaos and Disharmony!

- Luna. Celestia jest taka... płytka. Jak Nicolas Cage - bez mimiki, bez emocji :P

- Alicorn

Edytowano przez Raddeo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anekito

 a z backgroundów Applejack :aj5:. No i to chyba byłoby na tyle z oficjalnych powitań...

kkkkk, witam.

 

No i ogóle okrucieństwo bardziej rzuca się w oczy niż w poprzednich wiekach.

 

A Lisowczycy?

 

~~~~~~~~~~

Co sądzisz o muzyce Bacha?

Edytowano przez Anekito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem. Miałem na myśli okrucieństwo na dużą skalę. Oczywiście - im bardziej będziemy cofać się w przeszłość tym częściej wojnom będą towarzyszyły gwałty, mordy, rabunki, itp. Lisowczycy wyróżniali się na tle ówczesnych jednostek polskich, ale np. w porównaniu z Tatarami nie wyglądają już tak wyjątkowo. Okrucieństwo w tych i wcześniejszych wiekach wynikało raczej z braku kontroli nad żołnierzami i ogólnego przyzwolenia na swawolę żołnierzy, niż z zamierzonych akcji masowych mordów. Lisowczycy też wpisują się w ten schemat. Mieli swobodę działania a utrzymywali się z tego co zdobyli, ciężko się więc dziwić, że wykorzystywali każdą okazję do zdobycia jakichś łupów. Ale nadal - głównym celem była walka z wrogą armią, ofiary cywilne były, można by powiedzieć, przy okazji.

 

Co do Bacha. Nie jestem znawcą muzyki klasycznej, więc żadnych głębokich rozważań na ten temat nie mogę prowadzić, ale jakoś nigdy nie mogłem wyczuć "głębi" u kompozytorów zachodnich. Muzyka jest przyjemna, miło się jej słucha, ale nie czuję w niej żadnego "przesłania", które bardzo widoczne jest np. u Chopina. Oczywiście, wiem, że wynika to z innej sytuacji Niemiec czy Austrii za życia tych kompozytorów, więc ciężko spodziewać się w tej kwestii podobieństw między Chopinem a Bachem czy Mozartem. Ale mimo to spodziewam się, że jakieś "przesłanie" w tej muzyce również jest, niestety ja nie mogę go odnaleźć, przez co dla mnie Bach czy Mozart tracą trochę na wartości. Jako amator raczej nic odkrywczego nie mogę powiedzieć :) Bardzo dobrze się Bacha słucha, świetna muzyka do puszczenia w tle podczas nauki czy pracy, ale gdyby naszła mnie ochota na głębsze przemyślenia, to raczej bym jej nie użył. Cóż więcej o Bachu mogę powiedzieć, ja, prosty miłośnik kolorowych koników :D Muzyki klasycznej słucham po prostu kiedy mam ochotę na coś poważniejszego, nie analizuję jej jakoś szczególnie. Ot, chcę sobie posłuchać, to odpalam yt, włączam pierwsza lepszą kompilację jakiegoś kompozytora i przez dwie godziny słucham go w tle. Ale skoro już poruszyłeś temat, to liczę na jakiś mini-wykład dla powstrzymania mojej ignorancji :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...