Jump to content

Król Etirenus

Brony
 • Posts

  262
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Status Updates posted by Król Etirenus

 1. A propo roślin które lubią coś przekąsić. Jest taka gra (dwie części (podobno o takich liskach), gdzie występują w pierwszej i drugie części takie miłe roślinki). Polecam zobaczyć i zagrać w wolnych chwilach.

 2. Doczytaj to co napisałem  o tagowaniu wierszy i napisz mi odpowiedź (wiersze chyba taguje się nieco inaczej niż inne teksty nie rozdziałowe).

  1. Show previous comments  2 more
  2. Cahan

   Cahan

   Jest oneshotem - więc już to powinno trafić do tagów. Ma też jakąś tematykę i klimat. Sad i dark, jak sądzę.

  3. Król Etirenus

   Król Etirenus

   O to mi chodziło (o określenie) odpowiedniego tagu do wiersza. Przytoczony tago oneshot jakby to powiedzieć jest bardziej stosowany do krótkich tekstów niebędących wierszami. Co ciekawe regulamin tagowania (chyba) nie precyzuje charakteru oneshota jako wiersz, ale raczej krótki tekst niewierszowany). Stąd miałem wątpliwość w tej kwestii gdyż kierowałem się wykładnią przepisu tagowanie, gdzie nie ma wierszy. Powinniście rozszerzyć definicję oneshota o wiersze (nie są uwzględniane w definicji (chyba), by uniknąć wątpliwości. 

  4. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Chodzi dokładnie o ten zapis.

    

   Tagiem [Oneshot] proszę oznaczać opowiadania które stanowią całość.

    

   Ja go rozumiem w ten sposób, że tekst ma krótki dialog naratorra.  Wiersz nie zawiera tych składników (chyba). Ma inną (niedialogową konstrukcję). Nie jest opowiadaniem. Taka wykładnia tagu nie uwzględnia wierszy (liryki), chodź mogę się mylić).

    

   Pełen zapis tej instrukcji powinien mieć postać następującą (nie więcej).

    

   Tagiem [Oneshot] proszę oznaczać opowiadania które stanowią całość, lub też są w formie wiersza, albo innego typu krótkiego tekstu.

 3. Karta postaci ma być na ogólny widoku dla ciebie, czy najpierw ospbiście chcesz zapoznać się z nią.

  1. Show previous comments  6 more
  2. Magus

   Magus

   Czyli zostajesz przy cielesnym?

  3. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Zostaję przy cielesnej postaci Ducha rozważałem dlatego, że fandom MLP uczulony jest na moc alicornów (Mary Sue Gay Sue, syndrom wszechmocy skrzydlatych jednorożdżców czy jakoś tak). Nie mówię, że to jest złe zaznaczam. Chodź czasami odnosze wrażenie, że są różne spojrzenia na postacie alicornów nie tylko ze strony twórców /autorów MLP, ale i fandomu.

  4. Magus

   Magus

   Ok dobra jak dla mnie jest ok możesz zacząć pisać xd

 4. Cześć. Piszę do ciebie, gdyż trochę z ciekawości  rozważam do dołączenia się do zabawy (nowy świat). Na razie jako postać epizodyczna (tak na próbę ukrywający się w lesie), w sensie, że przez jakiś czas bym się pojawiał ażeby sprawdzić, czy moja postać jest w miarę znośna dla innych. Był bym skrzydlatym jedorożcem (alicorn emblementaris dokładnie) ze złamanym rogiem  i ze znaczkieom od urodzenia^. W postepie fabuły mojej postaci było by napisane konsekwecje takiego stanu rzeczy.

   

  ^Piszę tak ponieważ nie wiem, czy nowa postać jest znana natychmiast od pojawienia się, czy tez gdybym odrazu wyjawił szczegóły postaci poweidzmy (krótkim epizodem walką natychmiast (szybko bym został uśmiercony) nawet nie przechodząc własnych przygód naziwjmy to.

  1. Magus

   Magus

   Cześć. Alicorn z pewnością musiałby się ukrywać albo zręcznie chować skrzydła lub rógpod ubraniem. W fabule jest powiedziane, że nowa władczyni pojmała wszystkie alicorny, więc na pewno zainteresowałaby się takim na wolności. Kolejna kwestia to poziom mocy owego alicorna im większy tym bardziej zwraca na niego uwagę. Urwany róg nie świadczy, że jest ograniczony, bo Tempest też go nie miała, ale sporo potrafiła. Jeśli ponadto zna się na czarnej magii to tym bardziej zwraca uwagę. Kolejna sprawa to jak silnego go widzisz i jak wiele lat by posiadał? Ja w fabule jako jedyne wiekowe i najpotężniejsze alicorny widzę jednak nadal Lunę i Celestię

  2. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Poziom mocy jest ograniczony przez dwa parametry (złamany róg) i emblemat (od urodzenia)*. Nie używałbym czarnej magi  (nie walczyłby o władzę), ponieważ dla niego to nie potrzebne.* Raczej modociany, ale w pełnoletni nawijmy to. Spokojny. Właśnie emlemat od urodzenia też by powodował w pewnym sensie ograniczenie przeznaczenia (w sensie jeżeli chodzi o fuchę. Generalnie bardzeij było by to wędrowanie. Takie włuczenie się bardziej (przez jakiś czas), nie szukający konflitu.

    

   *Nie każdy alicorn walczy o władzę. Po za tym moja postać nie ma królewskiego pochodzenia.  Nie jest związany z żadnym państwem. Nie pretenduje do tronu,.

   **Alicorny podobnie jak jednorożce  odmiany eblementaris mają jakby ustalone zadanie (przeznaczenie) swojego eblematu (analogicznie do znaczka po pojawieniu się u innych kucy. Regenacja mocy trwa dłużej przez (obecny eblemat) niż w przypadku standardowyh alicornów, czy jednorożców. Ponieważ mają od urodzenia eblemat, niekiedy szukają jego znaczenia, a co idzie prawdziwego przeznaczenia nie koniecznie będąc zawansowanymi magami.

  3. Magus

   Magus

   Z tego co piszesz postać w sumie nie przekracza zdolności innych graczy i może się dopasować. Wyślij mi na pw kartę postaci i wtedy można kombinować :)

 5. Dobrze, że nie wpadłem na pomysł z umówieniem mojej kucykowej postaci się na randkę z kucykową postać Cohan.:cool:

  1. Show previous comments  5 more
  2. Flutterhugger

   Flutterhugger

   A jak chcesz ją zmusić? Założysz jej wybuchową obrożę, czy może wszyjesz w serce rozrusznik do zatrzymania pilotem :twilight2:

    

  3. Cahan

   Cahan

   Nekromancja czyni cuda. Nekromancja to magia. A skoro przyjaźń to magia, to nekromancja to przyjaźń. Czyli poprzez friendzone?

  4. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Kota nie ma. myszy harcują. A to nic. Na zwłoki nie dam się przerobić. O nie. Nie zemną te numery. Nie zemną.

 6. Po za tym  masz fajny awatar (portret twarzy postaci kucyka).  Podoba mi się. Pozdrawiam.

  1. Midday Shine

   Midday Shine

   No cóż, dziękuję. To dzieło Moon, jednej z graficzek, a zarazem wicenaczelnej Equestria Times. Jestem tam korektorką (chwilowo na urlopie), a obrazek był potrzebny do artykułu opisującego redakcję.

  2. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Gdybym miał swój awatar kuca próbowąłbym się umówić z twoją postacią na randkę, ale sądząc  że moja postąc kucyka jes z natury nieśmiała raczej by chyba uciekł.  :).

  3. Cahan

   Cahan

   Sorry, Królu, ale ta klacz jest zajęta. Jako samica alfa na tym forum, wcielam ją do mojego platonicznego haremu pracowników przymusowych.

 7. Zmodyfikowałem w większym zakresie pierwszy tekst i w mniejszym zakresie drugi. Myślę, że jest chodź odrobinę lepiej. Po za tym wyjaśniłem też wcześniej kwestię dotyczącą wcięcia z udzydkowniczką, która wypowiedziała się po tym, gdy wyprostowałęm jedą ze swoich wypowiedzi.

 8. Odnośnie nieznajomości tabulatora. Wiem czym jest. Poprostu nie korzystałem z tej funkcji używając klawiszy, gdyż można to też uczynić edytując sam tekst. Ponieważ nie znalazłem tej funkci w edytorze powiedziałem o tym na forum. Stąd wrażenie niewiedzy.

 9. Cohan. Zanim uczynię to, co powiedziałaś najpierw ustalcie jednolite miejsce tagowania tekstów, bowiem raz widuję tagowanie w tekstach (nie na forum), więc nie trzeba umieszać ich na nim, a raz na forum. jest to troche mylące (albo ja się gubię) A może to może wynik mojego niedopatrzenia co do jakiegoś tam szczegółu.  Jeżeli sposób tagowania jest raz taki, a raz taki i są na to róże przepisysy rególaminu wyjaśnij mi prosze, czemu stosujecie raz taka, a innym razem taki sposób tagowania. I pytam bez jakichkolwiek złych intencji. Pozdrawiam.

  1. Show previous comments  4 more
  2. Cahan

   Cahan

   Jest konsekwencja - należy przestrzegać regulaminu działu i forum. Jeśli one czegoś nie zabraniają, to w domyśle jest to dozwolone.

  3. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Ja nie łamię regulaminu (i niemam go na myśli, bo pytam w sensie jakby na chwilę zapomniej o zasadach (tak osobiście bardziej). Poprostu jest dla mnie dziwne takie jakby niekiedy dwukrotne tagowanie (tekstu kiedy niepotrzeba) i jednocześnie dokumentu tak samo, jakby tagi  w samym dokumencie był niewystarczające chodź są oczywiste w same w sobie) albo wspomniany fakt występowania ich wtekscie, a nie w temacie. ale to juz raczej taka dziwność.Pozdrawiam.

  4. Midday Shine

   Midday Shine

   Pozwolę sobie się wtrącić. Regulamin stwierdza, że tagi muszą się pojawić w tytule tematu. W tekście nie jest to wymagane; to już zależy od uznania autora.

 10. Witaj Poprawiłem art związny z konkursem. Przede wsystkim skrzydła i ogon (jego połączenie z tyłem) wadliwe przed umieszczeniem na konkurs, co zauważyłem (ty po  konkursie) przed jego umieszczeniem. Zmodyfikowałem trochę kopyta chodź mogą się wydawać niepoprawne  (królowa leży (widok jest prostopadły/z góry)). Zmodyfikowałę strzałki (czarne zamalowane znaczą wpływ grzyba na organizm żywiciela (układ krwionośny, nerwowy), a nie zamalowane sam cykl  rozwojowy grzyba.

   

  https://www.deviantart.com/ghbmsc/art/Cci22082020-00002-852832384 - To link do nowego obrazu. Stary art usunąłem z deviantart  (ale mam poprzedni art na dysku, więc mogę go przywrócić).  Ponieważ go  (poprzedni) widziałaś zauważysz różnice między tamtym a tym.  Jak będzie potrzeba mogę napisać w podpunkatach cykl rozwojowy tego pasożyta. Wybór do pisania ((podobno) na wesoło :Dlub nie).

   

  Odpisz, jeżeli coś tam trzeba jeszcze zmodyfikować (napisać, opisać).

   

  Pozdrawiam.

   

   

  1. Cahan

   Cahan

   Odnoszę wrażenie, że nie masz zielonego pojęcia kaj konie mają stawy i w którą stronę się one zginają, a w którą nie. I żaden widok tego nie zmienia - no chyba że ona jest baaaaaardzo mocno połamana, bo właśnie spadła z 10 piętra na beton.

    

   Łokcie powinny być ciut poniżej linii klatki piersiowej, wręcz na niej. Tam gdzie je umieściłeś, to są nadgarstki. A staw skokowy znajduje się mniej więcej na ich wysokości. I zdecydowanie nie zgina się w tę stronę, co w prawej nodze.

 11. https://www.deviantart.com/ghbmsc/art/Himikea-Emblementaris-Inst-CCI15082020-00004-852130175

   

  Dzisiaj skończyłem go rysować. To art (brzydki i może przestraszyć:D) ewentualnie zastępczy na gazetkę forumową.  Ten co na konkurs to mogę go poprawić, ale musisz mi wskazać, gdzie co poprawić. Wiem na pewno, że styk ogona z tyłem muszę poprawić. Jeżeli mam błędne kopyta to pewnie one powinny leżeć w inny sposób, a nie taki, jak narysowałem. 

   

  Poza tym  poproś administrację. ażeby zmotyfikowała wykładnię tagu Human , bo ona mi zgrzyta. No i zastanwaiam się nad kolorem grzywy. Mam do wyboru jasnoniebieski żółty pomarańczowy zielony.

   

  Pozdrawiam 

  1. Show previous comments  2 more
  2. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Co do tagu  Human w opowadaniach, gdzie są kucyki. Tu on żgrzyta mi z innego powodu. Treść wykonywacza  (polecenie) jest tak skonstuowane, że go inaczej widzę, przez co może dość do nieporozumienia na poziomie fabularnym. Rysunek pośrednio wskazuje na moją wątpliwość.* A co do niego (rysunku). Perspektywa też nie jest łatwa, Przy innych rysunkach też się motam. Niekoniecznie z kucykami. Mam rysunki z róznych lat. jedne są gorsze inne lepsze. Mój sposób rysowania wciąż ewoluje.  One też mają charakter techniczny trochę. stąd może się wydawać, że coś jest nie tak. Cieni nie umieszczam z uwagi na miejsce (układ słoneczny Himikea to układ 4 gwiazd dwie bliższe, dwie dlasze). Cieniowanie postaci (to aspekt astronomiczny) + kwazar (blazar).

    

   *Jak się zdaży że umieszczę tekst (nawet krótki) to wyjaśnię, jak nikt nie skapnie się, gdzie mam wątpliwość (gdybym nie umieścił tego tagu).  

  3. Cahan

   Cahan

   Ale jakiego niby nieporozumienia? Są człowieki = jest human. TCB domyślnie zawiera człowieków, więc nie trzeba dodatkowo dawać tagu Human. Tu nie ma mowy o nieporozumieniu.

  4. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Samo słowo Human jest oczywiste. Tutaj nie mam wątpliwości. Mi chodzi bardziej o pewien  inny fragment . Sam sens informujący o tym, że tag wskazuje, iż obok kucy  występują ludzie jest okey. Ale to tak na marginesie. Co do rysowania przez zemnie kucy przyznam że nie wiele nich rysowałem. Tamten co dałem na konkurs to był pierwszy (miał trzy lata), a ten z eblemtariusem został narysowany w tym miesiącu. Staram się jakoś je rysować nie licząc jeszcze innych rysunków. Tylko to jest takie rysowanie bardziej koncepcyjne, (muszę pogodzić też innne style rysowania z postaciami mangowymi) ale doceniam  twoje wskazówki i dziękuję za  nie. Możesz jak chcesz wykonać kopię artu z neurotokxynozą. 

    

   Pozdrawiam.

    

 12. W nowym Roku 2019 wszystkiego dobrego. Jak najmniej kłopotów ze strony unserów, no i  pomyślności na i dla forum, oraz dla całej administracji.

 13. Drugi obraz jaki udało mi się narysować nie więcej w takim samym czasie jak tamten. Miał być z poprzednim, ale jakoś małe problemy techniczne, więc na zakończenie roku pokazuję teraz.

   

  https://naforum.zapodaj.net/78e29deb56de.jpg.html

 14. Myślałem, że już wcześniej będą wyniki. Widocznie dość długo trwały narady, a to oznacza, że mieliście twardy orzech do zgryzienia. Pomijam tutaj skromną klątwę dla Celestii *taki ,,skromny i nierzucający się w oczy'' prezencik'', ponieważ on według moich planów nie jest w oficjalnej księdze Twilight, skoro sama padła (ma paść jej ofiarą. Ostatnie miejsce nie jest złe.

 15. Jakbyś miała kłopoty z tym, jak zapobiec koncepcji zagłady w wierszu, to powiem tobie.

  1. Victoria Luna
  2. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Może się wydawać, że czar nie spełnia regulaminu konkursu.

  3. Victoria Luna

   Victoria Luna

   Dzięki za informację :NjdaT:

 16. W klątwie wspominam o wypalonych oczach. Jedna linijka. Nie wydaję się tobie ona zbyt brutalna jak na efekt czaru, jak go dam na konkurs?

 17. Jakbym wysłał klątwę, to ta, co już jest od tamtego roku. To ten wiersz,  Zastawiam się, czy długie leżenie tekstu nie będzie rodzić niezręczności przy umieszczaniu go w samym konkursie. Wiersz był właściwie dostępny chodź nie umieszczany w dziale tekstów fanowskich (konkursowych).

 18. Jakby było mało prac na konkurs, to zgłoszę jakby co klątwę (w ostatni dzień zgłoszeń. Widzę bodajże cztery. 

  1. Victoria Luna

   Victoria Luna

   Dzisiaj jest ostatni dzwonek, więc radzę się pośpieszyć ^^

 19. Dziękuję za interwencję związaną z niegadaniem o tagach. Jednocześnie gdybyś ktoś z was chciał wyrzucić to niech przeniesie do archiwum. Temat zawiera kwestie stylistyczne i uwagi, które mogą się mi przydać nawet jeżeli nie zgadzasz się z tym, co mówiłem. Pozdrawiam.

×
×
 • Create New...