Uszatka

Brony
 • Content Count

  4,314
 • Joined

Community Reputation

3,095 Pióro Starswirla Brodatego

About Uszatka

 • Rank
  Gówniak
 • Birthday 11/19/1995

Informacje profilowe

 • Gender
  Gołąb
 • Miasto
  Opole
 • Zainteresowania
  Fantastyka // Horror // Wiedźmin // MLP // Zwierzęta //
 • Ulubiona postać
  Stygian || Sombra || Sunburst || Rarity

Recent Profile Visitors

17,468 profile views
 1. Hej, pomożecie? Znalazłam petycję o zaprzestanie strzelania do ptaków. Podczas polowań ginie cała masa ptaków zagrożonych i warto by było w końcu coś z tym zrobić. 
  http://niechzyja.pl/dzialaj/petycja/

  1. Show previous comments  12 more
  2. Cahan

   Cahan

   Mnie po prostu dziwi próba ochrony gatunku, który nie należy do rodzimej fauny. Takie to wszystko nieprzemyślane. Jak większość akcji animalsów.

  3. Siwy

   Siwy

   @Favri Zgadzam się z Tobą, że kwestie regulacji populacji zwierząt nie powinny być ustalane przez jednego człowieka, ani nawet wielu, którzy nie mają pojęcia co robią. Więc najlepiej niech decydują o tym ludzie, którzy mają z tym na co dzień do czynienia i nierzadko wykształcenie które pozwala im spojrzeć szerzej na ten temat, a nie ekolodzy i inni, którzy najchętniej to by zakazali odstrzału czegokolwiek nie będąc świadomym konsekwencji. 
   @Cahan Poczekaj aż zaczną się akcje ochrony szopa w Polsce...

  4. W.B.

   W.B.

   Populacji ptaków łownych w Polsce nie trzeba regulować, wszystkie mają swoich naturalnych wrogów. Dodatkowo ie szkodzą ludziom w żaden sposób. Wszystkie 13 gatunków na które można polować jest absolutnie nieszkodliwa. Po co regulować populację słonek? Żyją sobie w tym lesie i jedzą dżdżownice, komu to przeszkadza? Jedyne co się ze słonki pozyskuje to piórko na kapelusik, bo taka tradycja. Bezsensowne są polowania na łyski i grzywacze.

    

   Łowne są trzy gatunki gęsi :gęgawa, zbożowa i białoczelna, z czego dwie ostatnie bywają u nas tylko w okresie przelotów i nie są gatunkami lęgowymi. Do gęsi zbożowej bardzo podobna jest rzadko zalatująca gęś krótkodzioba. Samice kaczek krzyżówki i krakwy wyglądają prawie tak samo, a poluje się przed świtem lub po zachodzie słońca, strzelając do ptaków w locie. Ornitolodzy mają problemy z identyfikacją w biały dzień, a co dopiero niedouczony myśliwy, mający kilka sekund na podjęcie decyzji. Po polowaniach wiele chronionych gatunków takich jak płaskonosy, świstuny, krakwy można znaleźć martwych. Dużo śrutu przedostaje się do stawów, a następnie do ryb. 

    

   Co do innych zwierząt niebędących ptakami, polowania przyczyniły się do zwiększenia ich liczebności.Specjalne dokarmianie i nęciska służą aby zwabić zwierzynę pod lufę. Dziki dokarmiane marchewkami, kukurydzą i ziemniakami przyzwyczajają się do tego pokarmu i potem szukają go na polach rolników. Myśliwi mówią że zastępuję duże drapieżniki, a sami są wielkimi przeciwnikami zwiększenia ich liczebności i tylko chcą do nich strzelać, np. do wilków i rysi.  Żubrów jest mało w Polsce i na świcie, ale to nie stoi na przeszkodzie aby redukować ich populację, nawet 20 osobników rocznie. Po co strzelać do leśnej kuny która żywi się drobnymi gryzoniami? Albo do borsuka? Jeszcze nie tak dawno odstrzelili prawie wszystkie jastrzębie w Polsce, a w Anglii wszystkie bieliki i orły przednie.

    

   Zamiast wyrzucać kupę forsy na dokarmianie i inne pierdoły mogliby zredukować liczebność bezdomnych psów i kotów poprzez kastrację. To by miało znacznie więcej sensu i byłoby bardzo pożyteczne dla przyrody.

    

   Prawo łowieckie nakazuje ochronę gatunku który jest na liście łownych Dlatego nie wolno całkowicie zlikwidować wszystkich szopów, norek amerykańskich i innych. .

 2. Patrzcie tylko na moje słodziaki ♥ 

  Spoiler

   

   

  1. D.E.F.S
  2. Favri

   Favri

   Z Twojej perspektywy słodziaki a tam się ostra rywalizacja odbywa!

 3. Spoiler

   

   

  Mężczyzna znalazł sowę ze złamanymi skrzydłami i po tym jak ją pomiział zabrał do weterynarza c: 

  1. Show previous comments  2 more
  2. PervKapitan

   PervKapitan

   Jedna z lepszych animacji wszechczasów. :lunaderp: 

  3. W.B.

   W.B.

   Bardzo ładny puszczyk uralski, w Polsce niestety rzadko spotykany.

  4. Lemi

   Lemi

   Słodka, ale martwiące jest to że ten typ tak dyszy xD

 4. A tutaj też Ci złożę, co mi tam. Wszystkiego najlepszego dla mojego kociego pyszczka~

   

  tumblr_inline_piero512nA1tvqida_540.jpg

  1. Uszatka

   Uszatka

   Jaki słodziutki bizonek~ Dziękuję <3 

  2. MLPFan

   MLPFan

   Najlepszego Uszatko :kuph:

 5. Spoiler

   

   

  1. PervKapitan

   PervKapitan

   Kurlać to się kurlają, ale ruchać to się nie chcą xD

 6. Spoiler

   

   

  1. Starlight Sparkle

   Starlight Sparkle

   Fajne... widać wykorzystali motyw z mrocznego widma z tymi wyścigami, bo bardzo podobny ścigacz do tego, jakim poruszał się chyba Sebulba albo Gasgano. :MJTQO:

 7. Uszatka

  Rio

  Moje oczy krwawią kiedy widzę jak słabą jakościowo grafikę wrzuciłeś by przedstawić nam ten film... Proszę, zmień na np. tę: A co do samego filmu to może dziełem sztuki on nie jest, historia banalna i nie powala, animacja ładna, ale dość zwyczajna taka...lecz mimo to widziałam obie części i bardzo mi się podobały. Aczkolwiek część druga chyba bardziej dzięki uroczej żabci No i jeszcze piosenka "I will survive" w wykonaniu tej złej papugi, przez jakiś czas na okrągło jej słuchałam i chyba sobie włączę jeszcze raz.
 8. Jesteś moim kochanym, uroczym smrodkiem. <3

  1. Uszatka

   Uszatka

   A ty moim kochanym i rozkosznym smrodkiem <3 

 9. Spoiler

   

   

  1. PervKapitan

   PervKapitan

   Nyah nyah nyah nyah nyaaaaah~ <3 

  2. Starlight Sparkle

   Starlight Sparkle

   Słodki i fajnie szydzi. :starcute:

 10. Uszatka

  Skrzywił się lekko, słysząc jej słowa. - Ja prędzej zniósłbym myśl, że Lyra jest wiedźmą niż tę okropną i moim zdaniem bezsensowną śmierć Twillight. Westchnął ciężko po czym pokręcił głową. - Same dziwne rzeczy. A to wspomnienia dawnych przygód, tylko trochę...hm...przerobione, wiadomo, jak to w snach. A to płonąca Twillight, która wrzeszczy o Morulu Krwawym... I Icefire mi się raz śniła. Ta wiedźma nekromantka, która żyła wieki temu.
 11. Uszatka

  Ktoś tutaj poza Pervi zna Oncelera. I to jeszcze osoba, która naraz lubi Variana i węże. Jestem zachwycona Też bym chciała mieć heterodona :3 Nawet sobie planuję kupić o ile rodzice pozwolą. Tata ma wywalone, ale mama niezbyt chętnie przyjmie do domu trzecie zwierzę i to jeszcze znowu gada XD
 12. Uszatka

  Witam, witam~ Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej Zacny avek z Varianem :3 Aż mam ochotę zmienić swój, bo przez dłuższy czas też miałam najfajniejszego alchemika w awku. Ja niby też lubię rysować i niby nawet coś tam potrafię, od kilku lat mam taką blokadę...ciężko mi ją przełamać więc...I know this feel bro Terrarystyka Dobry wybór, dobry. Sama mam węża zbożowego. Ty też masz jakieś terrarystyczne stworzonko czy rodzinka na nic kompletnie nie pozwala? Kacze Opowieści i ogólnie Kaczor Donald na pewno ma jakiś fandom w Polsce tylko podejrzewam, że w przeciwieństwie do MLP nie ma żadnego forum i takich tam :C Ja szukałam niedawno polskiego fandomu Zaplątanych. Niby fani się znaleźli, ale forumy nie bardzo. To samo z Gravity Falls D: Znasz Gravity Falls?
 13. Uszatka

  Oglądałam najmniejszego dzikiego kotka na świecie Zerknij do mojego statusu jak chcesz też.
 14. Uszatka

  Stygian westchnął ciężko i pokręcił głową. - Te przedmioty nic mi nie mówią niestety. Nawet pióro pegaza jest takie...zwyczajne. Każdy niebieski pegaz mógł je zgubić. Chusteczka rzeczywiście wskazuje na kogoś chorego skoro jest obsmarkana. Skrzywił się lekko. - Co lubią jeść? Sunburst na pewno lubi herbatę - uśmiechnął się delikatnie - Pinkie Pie uwielbia ciasta, co w sumie logiczne skoro ma cukiernię. Ciasta też uwielbia Soarin, jeden z Wonderboltsów. Swoją drogą on jest niebieskim pegazem, prawda? Uniósł w górę jedną brew. - A wiesz co? Słyszałem, że ostatnio Lyra się przeziębiła. Zerknął na zegar. Było tak posępnie pomimo miłego towarzystwa i zapachu ciasteczek. Spłonęła Twillight. Stygian nie wierzył by Twillight była wiedźmą, a poza tym ciągle był jej ogromnie wdzięczny za ocalenie przed Cieniem. (Jako, że długo nie odpisywałam to pozwoliłam sobie olać tę różnicę czasu od zadania pytania do teraz. Śmierć Twillight jest zbyt ważna by nic o niej nie wspomnieć ;3)