Skocz do zawartości

Czy powinno się zabijać samce komarów, skoro gryzą nas tylko samice?


Recommended Posts

Gość ChrisEggII

Poważne rozkminy życiowe na MLPPolska :ming:

Jeżeli komar siada, to trza go rąbnąć. Tak zapobiegawczo. Zresztą wątpię, aby poza maniakami biologii ktoś mógł gołym okiem rozpoznać płeć osobnika :drurrp:

Link do komentarza

Komarnice to nie komary kurde. Samiec komara jest nieznacznie mniejszy od samicy. Tzw komarnice to ZUPEŁNIE ODRĘBNY gatunek. Co prawda rodzaj i grupa ta sama co komarów, jednak gatunek nie ten sam. Zresztą wyobrażacie sobie jak miałoby wyglądać rozmnażanie tego gatunku jakby komarnice była samcem komara? To tak jakby słoń chciał się rozmnażać z wieżowcem. A takie coś nie ma prawa udać się w przyrodzie. A i żeby zbytniego offtopu nie było to powiem tylko tyle, że to tylko samice siadają na człowieku. Samce zadowalają się siedzeniem na roślinkach.

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza

Temat


Poważne rozkminy życiowe na MLPPolska :ming:

 

Tylko tutaj tematy na które nikt inny nie dyskutuje :ming:

 

A co do samych komarów - wytępić je wszystkie aby świat był lepszy! Wystarczająco dużo krwi im oddaliśmy w ofierze, żeby mogły teraz zginąć!  :crazytwi:

Link do komentarza

Niby tak, ale komary ciężko wytłuc. Zajmują może i dość istotne miejsce w ekosystemie, ale ze względu na ostatnie zmiany klimatu, robi się ich za dużo. Dodatkowo przenoszą choroby. We Francji malaria nie jest już rzadkością. Ciekawe, kiedy pojawi się w Polsce.

Link do komentarza

Dziękuję za liczny dość odzew w mojej sprawie. Przyrody nie oszukasz, kiedyś gdzieśtam próbowali wytłuc komary wszelakie- gdy już po wielu trudach to uczynili, okazało sie, że krowy dawały mniej mleka- odganianie się od komarów wpływało na nie pozytywniej niż stanie w bezruchu. A o królikach w Australii słyszeliście? Przyroda rządzi się własnymi prawami. Wszystko jest potrzebne...

 

...ale niekoniecznie w moim pokoju nocą :( Samo ich bzyczenie jest denerwujące, to istotny argument. No i samce są tylko odrobinę mniejsze od samic, laik może mieć trudności w rozpoznaniu ich. 

Link do komentarza

Bardzo się boję samców komarów, chodzi o ich wygląd i wielkość, takie latające pająki.

Lubię pająki, ale nie te z cienkimi nóżkami, co się chowają w domu po kątach. Latające to już za dużo :v

Raz próbowałam jednego wygonić z pokoju, ledwo się do niego ruszałam, a tu mnie atakuje z góry. Ja w wrzask i uciekłam z pokoju na pół godziny :v

To już inna sprawa, lecz nie mogłam spać pół nocy przez bzyczącego... mola. Nie miałam jednak odwagi wstać i go załatwić, jednak rano dostał nauczkę za mękę moich uszu.

Link do komentarza
Gość Nie sądzę

Nie tłuc. Nie tłuc niczego co żyje lub się rusza. Złapać i wywalić/przenieść. To tylko tak od elfa, który troszczy się o każde życie, ta :v.

Huehuehue. Akurat wczoraj po napisaniu tego miałam problem z bzyczeniem przez noc ;w;. Proste rozwiązanie - zapalić światło w innym pokoju i zgasić po dziesięciu minutach. U mnie działa.

Edytowano przez Elfka z Amanu
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...