Skocz do zawartości

[Dyskusja] Czemu większość Bronies woli Lunę od Celestii


Recommended Posts

Ostatnio zastanowił mnie fakt z jakich powodów Luna jest bardziej lubiana przez środowisko bronies niż Celestia. Patrząc na tak tribrony Lunarna jest duża większosć bronies. Solarnych jest mniej. między innymi Ja, azbest i kilka innych osób. Ale jaki jest tego powód? Mam też teorie, że upodobanie do jednej z tych księzniczek u bronego wynika z jego trybu życia. Broniacz całą nocą gra na kompie, spi do 13, ma prawicowe lub umiarkowane poglądy - Lunarny. Broniacz Wstaje sobie tak o 8-9, cieszy się dniem na dworze, jest leniwym kasztaniakiem lubiącym socjalizm - Solarny. Co o tym myślicie?

Tu jest taka sama sytuacja jak w przypadku uwiecznionym na tym obrazku:

bo-cycki-nie-mysl-tyle.jpg

Bo Luna. Nie myśl tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie w sumie argument "Celestia silniejsza od Luny". Mianowicie skąd ta pewność? O ile o mocach Luny wiemy całkiem sporo, to o Celestii praktycznie nic. A co jeśli jej potęga to tylko fikcja, mydlenie oczu i propaganda, a jedyne co pozwoliło jej pokonać Lunę to Elementy? :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wiemy o mocach Luny poza kontrolą snu i wznoszeniem Księżyca? A o mocach Celki poza wznoszeniem Księżyca i Słońca? Nic. Poza tym, że dostała bęcki od Krysi. Luna z Krysią nie walczyła. Wspólnie pokonały Sombrę. Obalenie Discorda się nie liczy, bo Elementy.

 

Musiałyby walczyć ze sobą, by się dało to sprawdzić. I to Luna jako Luna, a nie NMM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewna, że Celestia jest silniejsza. Skąd ten pomysł? A ile razy słońce jest większe od księżyca? Jeśli prawdą też jest (jak to było przedstawione w wielu fanficach) że ich moc bierze się z kontrolowanych przez nie, ciał niebieskich, to Celestia również wypada na silniejszą. Niezapominajmy, że księżyc odbija światło słoneczne. Jeśli o walkę Celestii i NMM, Celestia nie dała się z siebie wszystkiego, bo bała się skrzywdzić siostrę. NMM tych oporów nie miała. Użyła Elementów Harmonii, bo one nie są złe i prawdopodobnie mogła myśleć, że zmieni ją w kamień, tak jak Discorda wcześniej. 

Edytowano przez Celly
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewna, że Celestia jest silniejsza. Skąd ten pomysł? A ile razy słońce jest większe od księżyca? Jeśli prawdą też jest (jak to było przedstawione w wielu fanficach) że ich moc bierze się z kontrolowanych przez nie, ciał niebieskich, to Celestia również wypada na silniejszą. Niezapominajmy, że księżyc odbija światło słoneczne. Jeśli o walkę Celestii i NMM, Celestia nie dała się z siebie wszystkiego, bo bała się skrzywdzić siostrę. NMM tych oporów nie miała. Użyła Elementów Harmonii, bo one nie są złe i prawdopodobnie mogła myśleć, że zmieni ją w kamień, tak jak Discorda wcześniej. 

 

Primo - Nightmare Moon oporów nie miała. Ale to Nightmare Moon, a nie Księżniczka Luna. Nie wiadomo, czy ona by się zawahała. Można powiedzieć, że nie, bo wydaje się ona być twardsza, ale życie potrafi zaskakiwać.

Secondo - Celestia ewidentnie wiedziała, że Elementami Harmonii zbanuje siostrę na księżyc, o ile dobrze pamiętam z serialu.

Terzo - wiemy, że Celestia dała radę zająć się i słońcem i księżycem, ale nie mamy pewności, że Luna nie dałaby sobie rady z tym zadaniem. 

Edytowano przez Linds
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo - Nightmare Moon oporów nie miała. Ale to Nightmare Moon, a nie Księżniczka Luna. Nie wiadomo, czy ona by się zawahała. Można powiedzieć, że nie, bo wydaje się ona być twardsza, ale życie potrafi zaskakiwać.

Secondo - Celestia ewidentnie wiedziała, że Elementami Harmonii zbanuje siostrę na księżyc, o ile dobrze pamiętam z serialu.

Terzo - wiemy, że Celestia dała radę zająć się i słońcem i księżycem, ale nie mamy pewności, że Luna też nie dałaby sobie rady z tym zadaniem. 

Skrupuły i sumienie to największy osłabiacz jaki zawsze występuje w walce dobra za złem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wątpię, by większa sympatia do którejkolwiek z księżniczek odzwierciedlała cokolwiek oprócz osobistych upodobań. Sugerowanie, że ma to związek z dojrzałością (lub nie), cechami charakteru, tendencjami politycznymi (o zgrozo) to dla mnie zwyczajna pomyłka. Każdy będzie miał swoje powody i wysnuwanie na tej podstawie tak dalekosiężnych wniosków po prostu mija się z celem. Bardzo irytuje mnie, gdy ktoś próbuje długim elaboratem udowodnić, że fani 'drugiej strony' są z jakichś powodów 'be' (bo niedojrzali, bo lewicowi, bo za wcześnie wstają, itp.). Ludki drogie, po co tworzyć sztuczne podziały? ;)

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...