Jump to content

Recommended Posts

Witajcie! 
A więc chciałam wam pokazać mój pierwszy fic w historii. Zaraz powiem o co w nim chodzi. Nigdzie tego opowiadania nie wysyłałam, do żadnej strony tylko pisałam w programie Word bo wolę jak wy mnie oceniacie zamiast innych czytelników fanfików. A więc przejdę do fabuły. Pewnie znacie Sweetie Bota, ktoś pewnie zrobił opowiadanie z nim w roli głównej, ale ten fanfic będzie w moich wydarzeniach. A więc oto fabuła: Sweetie Belle, która przemieniła się w robota ( to jest w pierwszym rozdziale) przysparza dużo kłopotów Rarity. Po kilku dniach Rarity zaczyna lubić ją, bo wie, że w środku jest jej siostra. Ale w ostatnim rozdziale ( Nad którym pracuję) straż dowiaduje się, że Rarity trzyma robota w domu i rozmontowują Sweetie Bota a Rarity była załamana śmiercią siostry. Ale to nie koniec. Wymyślam właśnie drugą część " Sweetie Bot powraca". Tym razem akcja będzie się działa w przyszłości. A więc zapraszam do lektury i oceniajcie mnie ostro. Zniosę wszystko. A więc, dodaje link z opowiadaniem: http://www.fimfiction.net/story/205567/sweetie-bot-rozdzia-1   

Dla osób które chcą przeczytać, a kretyńska forma zamieszczenia ich odstraszyła publikuję całość w g-docs tutaj.~Dolar84

Moje dobre serduszko sprawi że całkiem łagodnie wyjaśnię Ci w jaki sposób dodaje się opowiadania na tym forum.
Po pierwsze zapoznaj się z regulaminem tego działu, w którym jest mowa o obowiązkowych tagach w nawiasach kwadratowych w nazwie tematu (Które teraz możesz dodać klikając edycję pierwszego posta i więcej opcji). Po drugie, w poście nie umieszczamy całego opowiadania, a link do niego, umieszczony w google docs lub na fim mlp fiction
Mam nadzieję że pomogłem, a jednocześnie oszczędziłem Dolarowi roboty :pinkie2:

Edited by Kruczek

Mam nadzieję że pomogłem, a jednocześnie oszczędziłem Dolarowi roboty

Z pewnością mnie wyprzedziłeś, ale tak czy owak muszę swoje powiedzieć ;)

Do autorki:

Brak tagów, zła forma zamieszczenia opowiadania. Czas na poprawę - 2 dni.

• Upvote 1

Pozwól, że wyjaśnię - na forum obowiązuje określony sposób dodawania tagów - przyjrzyj się tytułom innych opowiadań, przeczytaj regulamin wewnętrzny działu i to co jest o nich napisane w Liście Tagów. To nie zajmie Ci dużo czasu, a dzięki temu będziesz wiedzieć jak poprawnie zedytować post (czyli tagi w tytule tematu w kwadratowych nawiasach - proszę nie zapomnieć o obowiązkowych).

Pozwól, że wyjaśnię - na forum obowiązuje określony sposób dodawania tagów - przyjrzyj się tytułom innych opowiadań, przeczytaj regulamin wewnętrzny działu i to co jest o nich napisane w Liście Tagów. To nie zajmie Ci dużo czasu, a dzięki temu będziesz wiedzieć jak poprawnie zedytować post (czyli tagi w tytule tematu w kwadratowych nawiasach - proszę nie zapomnieć o obowiązkowych).

Nie rozumiem. Dodałam w tagach "Tragedy" i "Rozdziały" i "Sweetie Bot". Co mam jeszcze dodać?

Guest ChrisEggII

Nie rozumiem. Dodałam w tagach "Tragedy" i "Rozdziały" i "Sweetie Bot". Co mam jeszcze dodać?

Te tagi muszą być w nazwie tematu, zaraz po tytule.

Plus zapomniałaś o jednym z tagów obowiązkowych (podkreślam to słowo - obowiązkowych). Są wypisane na samej górze listy tagów i każde nowo zamieszczone opowiadanie musi mieć jedn z nich w zależności od tego czy jest oneshotem, czy wielorozdziałowcem skończonym lub niedokończonym. Proszę dodać.

Edited by Dolar84

Zacznijmy od tego, że :

- Na FimFiction w ogóle zgodnie z regulaminem nie można publikować fanfików w innych językach niż angielski.

- Rozdziały dodaje się używając opcji "Add Chapter", a następnie używając lokalnego edytora tekstu. To co ty robisz, to publikujesz rozdziały jako opowiadania.... (zresztą, wejdź w poddział na twoim profilu "Stories" i wyświetlą ci się rozdziały...)

- I jakby tego było mało, tekst fanfika wstawiasz w miejsce, gdzie jest jego OPIS. Czyli miejsce, gdzie masz w STRESZCZENIU go opisać. Jeśli chcesz dodać normalny rozdział używasz opcji "Add Chapter". 

• Upvote 1

- Na FimFiction w ogóle zgodnie z regulaminem nie można publikować fanfików w innych językach niż angielski.

Tu akurat moja wina, bo ja tak zaleciłem w drugim poście w tym temacie. Nie zaglądam ani na mlp fiction ani fim fiction więc pomyłka jak najbardziej możliwa. 

A co do "Opowiadania" to rozdziały są zbyt krótkie żeby cokolwiek o nich powiedzieć ;-; 
Ciekawi mnie tylko tag [Tragedy] : |

Kruczek już poprawił swojego wcześniejszego posta, jednak podam również tutaj:
MLPFiction jest Polską wersją FimFiction i to tam powinien znaleźć się tekst (bądź na wymienionych już Google Docs).
---
Teraz o samym tekście:
Niestety muszę to powiedzieć: porażka.
Cóż, pomysł wydaje się być niezły, jednak poziom na jakim jest to napisane nie daje tego zauważyć.
Pełno powtórzeń, ogólne błędy w zapisie tego co się zdarzyło i kilka pomniejszych.
Pokażę o co mi chodzi na przykładach:

Powtórzenie:

Dobrze, Sweetie Belle. – powiedziała Cherilee -  masz szczęście, bo już miałam wypowiedzieć twoje imię. A więc Sweetie Belle, jesteś obecna?

Sweetie Belle usiadła i nie odpowiedziała nauczycielce. Wtedy Cherilee powtórzyła pytanie.

-Sweetie Belle?

Sweetie Belle, Sweetie Belle i jeszcze raz Sweetie Belle... a można było zapisać to w ten sposób:

Dobrze, Sweetie Belle. – powiedziała Cherilee -  masz szczęście, bo już miałam wypowiedzieć twoje imię. A więc Sweetie Belle, jesteś obecna?

Zapytana klaczka usiadła i nie odpowiedziała nauczycielce. Cherilee powtórzyła pytanie.

-Sweetie Belle?

Czy nie jest lepiej? Przejrzyj tekst jeszcze raz i naprawdę możesz znaleźć tam pełno tego typu błędów do naprawienia.

Jest też problem wyrażenia:

już od wczoraj i przedwczoraj

Czy naprawdę trzeba było pisać to w ten sposób? Przecież napisanie tego w sposób:

już od przedwczoraj

dałoby ten sam rezultat, a jest lepiej. Działo się to już od przedwczoraj, a więc wczoraj również. To logiczne, prawda?

Jest też błąd, który znalazłem w rozdziale #3

Wiedziała, że przyszli po Sweetie Bota, jej jedyną siostrą. Ale nie wiedziała, z jakiego powodu. Teraz wiedziała. Nie patrzyła i pewnie Sweetie Bot wyszedł.

Pomijając już literówkę (zaznaczyłem na czerwono) jest tu błąd logiczny "Nie wiedziała, z jakiego powodu. Teraz wiedziała. Nie patrzyła i pewnie Sweetie Bot wyszedł." Nie. Dalej nie wiedziała, to były jej domysły. A więc zapisanie tego w sposób:

Wiedziała, że przyszli po Sweetie Bota, jej jedyną siostrę. Ale nie wiedziała, z jakiego powodu. Naszła jej głowę jednak pewna myśl - nie patrzyła i pewnie Sweetie Bot wyszedł.

Tutaj ma to więcej sensu, prawda?

Podsumowując. Tekst zawiera niestety wiele błędów i jest okropnie krótki. Polecam znaleźć korektora tutaj. Jednak nie poddawaj się, a pewnie coś z tego wyjdzie.

Edited by bartekolo

• 3 weeks later...

po przeczytaniu uważam dwie rzeczy:

pierwsza, całkiem dobry fic

druga, gdzie jest KOREKTOR!!

Bez korektora, ba, pre-readera nie da się praktycznie zrozumieć go. Sam jeszcze musiałem w głowie poprawne zdanie "napisać", by przejść dalej. Kolejna sprawa-literówki. Kij w to dmuchał, ale przez literówki zmieniasz sens wyrażeń, jakich chciałabyś użyć.

A wystarczyło poprosić w temacie Spis Pre-readerów i Korektorów

PS: Sorki że bez linków itp. ale na mobilnej platformie forum nie da się tego zrobić

PPS: Panienko Chika, jeśli potrzebujesz pomocy korektora i/lub pre-readera-zgłoś się do mnie. Pomogę, doradzę. Bo jak następny rozdział wstawisz bez jakiejkolwiek pomocy to przysięgam-ukręcę ci łeb

Edit: zedytowałem wyrażenia, przepraszam bardzo za tamte słowa, lecz ja się zbytnio na rozróżnianiu płci przez nick nie znam. Jednak i tak znajdź korektora lub/i pre-readera, a także zmień stronę na którą zamieszczasz fic. Najlepiej w docs google albo przez mlpfiction

Edited by szu

po przeczytaniu uważam dwie rzeczy:

pierwsza, całkiem dobry fic

druga, gdzie jest KOREKTOR!!

Bez korektora, ba, pre-readera nie da się praktycznie zrozumieć go. Sam jeszcze musiałem w głowie poprawne zdanie "napisać", by przejść dalej. Kolejna sprawa-literówki. Kij w to dmuchał, ale przez literówki zmieniasz sens wyrażeń, jakich chciałbyś użyć.

A wystarczyło poprosić w temacie Spis Pre-readerów i Korektorów

PS: Sorki że bez linków itp. ale na mobilnej platformie forum nie da się tego zrobić

PPS: Panie Chika, jeśli potrzebujesz pomocy korektora i/lub pre-readera-zgłoś się do mnie. Pomogę, doradzę. Bo jak następny rozdział wstawisz bez jakiejkolwiek pomocy to przysięgam-ukręcę ci łeb

PO pierwsze : Jestem dziewczyną i naucz się rozróżniać płeć, PO drugie: dzięki , a PO trzecie: prędzej ja ci ukręcę łeb jeśli znowu powiesz PANIE Chika.