Jump to content

Terror is the Bestest Pony [PL][Oneshot][Crossover][Comedy][LoL]


Dolar84
 Share

Recommended Posts

Tak się jakoś złożyło, że wpadł mi w oko pewien oneshot, będąc crossoverem MLP i LoL-a. Choć nie jest to opowiadanie wybitne, to jednak całkiem przyjemne w odbiorze i czas spędzony na jego lekturze był dla mnie przyjemnością. Mam nadzieję, że Wasze odczucia będą podobne. Dłużej nie ględząc przedstawiam Wam:
 

9XpXd01.jpg
 
Terror is the Bestest Pony
 
Tłumaczenie
 
Opis autora: Klasyczna historia. Twilight używa magii. Magia nie działa zgodnie z planem. Magia sięga przez granice czasu, przestrzeni a nawet wymiarów by ściągnąć ze świata League of Legends do cichego, małego Ponyville, czworonogą inkarnacje najczystszej grozy. Serio, nic takiego. Urocza, krótka historia, w której Cień Wojny dowiaduje się, że przyjaźń jest najsilniejszą magią.

...A może chodziło o cierpienie? Może chodziło o cierpienie.
 

 
Tradycyjnie życzę Wam miłej lektury i liczę, że uraczycie mnie zdrową dawką komentarzy.
 
Do następnego tłumaczenia!

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

I na to kurczę pieczone właśnie czekam!

Z opinią do za godzinę!

Wait for it...

And here we go! (jednak to było za pół godziny. Szwak te twoje tłumaczenia, zawsze takie płynne...)

Spoilerz!

Zaczynamy od złej wiadomości. Widziałem dwie literówki. Chyba. Khe khe khe... Koniec złej wiadomości.

Teraz pora na tą dobrą.

Fik... nie jest zbytnio ciężki do zrozumienia, wręcz banalnie prosty, pod warunkiem oczywiście, że rozumiesz minimalnie czym jest LoL. A ci, co nie wiedzą, w sumie dużo też nie stracą, bo wszystko jest tu ładnie i pięknie wyjaśnione w opisach.

Co do chwytów komediowych... Lekkie. Wydają się dość typowe, no ale to tylko moja opinia. Nie uśmiałem się aż tak, ale parę chichotów jednak udało ci się mi wykraść, Dolarze...

Mamy Twi i jedno spaprane zaklęcie. Co dostajemy? Hecarima normalnie łaszącego się do kucyków, Fluttershy Pogromcę Pustki, która sprawia, że Malzahar może swoje cztery litery schować i się nigdy na oczy nie pokazywać. Wstyd, APeku, wstyd! :D

Lektura idealna do przeczytania dziecku jako bajkę na dobranoc/na popołudniową herbatkę/na nudę na kolosie/wszystko na raz (niepotrzebne skreślić). Lekka, przyjemna, na drobną poprawę humoru.

Edited by Damikkos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem, po co tłumaczyć tego fanfika, skoro istnieje już jedno prawilne tłumaczenie i to nawet zamieszczone na naszym wspaniałym forum...

 

I taa, "nie zauważyłem", jasne, specjalnie łamie się moje małe serduszko, przywołując to opowiadanie po roku, żeby mi przypomnieć, że nawet mi się to kiedyś czytadło podobało, bo gustu nie miałem i taki wyrafinowany jeszcze nie byłem.

 

(Hecarim nadal super postać <3

Kruczek, usuń konto).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...