Skocz do zawartości

Zagraniczni ludzie


The Silver Cheese

Recommended Posts

Hej wszystkim. Jako że jestem w Irlandii i chciałbym się podzielić pewnymi uwagami z wymiany, to też chciałbym się dowiedzieć jakie są wasze odczucia co do zachowań i relacji z obcokrajowcami.

Pierwsze dni w Irlandii już za mną. Mieszkańcy Dublina są dość przyjaźni, a obsługa sklepów bardzo pomocna. Nie sądziłem ze w Dublinie będzie tyle różnych narodowości - spokojnie można się natknąć na czarnoskórnych czy ludzi z Chin. Sama grupa wymianie jest dość specyficzna - ludzie ciekawi ale widać ze wola się trzymać swojej grupy. Grupa Irlandzka jest bardzo energiczna ale chlopaki mają ADHD. Jak chcieli grać w nogę to wszyscy rzucali się na piłkę. Po godzinie wkońcu zrozumieli ze trzeba zrobić składy. I nie niem czy to normalne ale robią beke że wszystkiego co powiedzą - gimbusy to nie są. Z dziewczynami spokojnie można pogadać - mile, sympatyczne, chętnie pogadają. Włoska grupa jest fajna, ogarnięta. Ja juz się dogaduje i powiem szczerze że są bardzo mili i przyjacielscy. Finii są dość skrycii ale jeszcze musze się lepiej zapoznać z nimi.

A wy też mieliście styczność z innymi ludźmi z różnych narodów? Jakie wrażenia - pozytywne/złe?

PS. Net jest ale słaby. Sporadycznie będę coś pisał. A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już całkiem dawno, bo chyba 4 lata temu wyjechałem z rodzicami na wakacje do Słowacji. Była to tylko część wyjazdu w góry, więc byłem tam najwyżej dwa dni. W okolicy napotkałem paru rówieśników, z którymi komunikacja sprawiała nieco kłopotów. Nie było tak źle z racji podobieństw naszego ojczystego języka do słowiańskiego, lecz czasem następowały problemy ze zrozumieniem siebie nawzajem. Wtedy byliśmy jeszcze za młodzi, żeby porozumiewać się biegle w języku angielskim, więc bardziej opłacało się rozmawiać w jak najprostszej mowie. Z tego, co pamiętam, mieszkańcy byli pozytywnie nastawieni do mnie, mimo bariery językowej. Nawet zagrałem z chłopakami jeden meczyk piłki nożnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

U nas na roku mamy sporo osób zza granicy, głównie dziewczyny z Rosji, Białorusi i Ukrainy. Świetnie się z nimi rozmawia, często zapraszają do siebie. Zawsze jak robiliśmy jakiś wspólny projekt, to u nich. Jak go się skończyło, to jeszcze godzinami siedzieliśmy i rozmawialiśmy o niebieksich migdałach. Generalnie są bardzo pozytywnie nastawione do życia i bezpośrednie. Trzeba tylko umieć się z nimi dogadać, gdyż jakby to ująć, język polski umieją, ale nie znają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesi są w sumie podobni do nas, tylko bardziej wyluzowani i optymistycznie nastawieni do życia. Czechy  też są podobnym krajem do Polski, tylko jeden poziom kultury wyżej, ludzie tam są szczęśliwsi. Niestety zarówna na Słowacji, jak i w Czechach jest dużo cyganów, którzy ze względu na swoją mentalność i tradycję są dużym obciążeniem. Ja z nimi nie mam złych kontaktów, ale jednak coś jest w stereotypach na ich temat. Włosi sprawiają wrażenie miłych, aż do przesady. Jeden z moich znajomych dopiero po kilku latach mieszkania w Polsce nieco zmienił nastawienie, ale nadal przeprasza za każdą głupotę. Po za tym sprawia wrażenie dość rozsądnego człowieka. Czarnoskórzy w naszym kraju przeważnie są porządniejsi od Polaków. W Cieszynie mieszka chyba trzech, z czego jednego trochę znam.  W Łodzi spotkałem się z czarnoskórymi studentami, niestety nie wiem jakiej dokładnie narodowości. No i jeszcze kilka osób z Libii, o nich też nie mogę złego słowa powiedzieć.

Edytowano przez Phoenix13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam staram się tolerować wszystkich chodź mam wyjątki.Ale tak to moje jedyne zagraniczne kontakty to z Czechami,Rosjanami i Ukraińcami bardzo mili ludzie na Ukrainie zapraszali do domu i opowiadali jak to kiedyś było zresztą znali mojego dziadka bo pamiętali jak tu mieszkał.A najbardziej uczulony jestem na Niemców i boje się imigrantów muzłumańskich od pory tych zamachów w Francji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej uczulony jestem na Niemców i boje się imigrantów muzłumańskich od pory tych zamachów w Francji.

 

Na szczęście muzułmańscy imigranci nie chcą mieszkać w Polsce, bo za mały socjal. Gorzej z Niemcami, mogą mieć ochotę na kolejne rozbiory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście muzułmańscy imigranci nie chcą mieszkać w Polsce, bo za mały socjal. Gorzej z Niemcami, mogą mieć ochotę na kolejne rozbiory.

Właśnie ich coraz więcej i boje się że wykupią Polske i będą rządzić się jak u siebie,zresztą już to robią co nieraz widuje narzucając swoje obyczaje zachowania i żeby traktowano ich jak panów np wymagając znania języka niemieckiego.Nasz rząd widzi zagrożenie w Rosji ale to nie jej trzeba się bać.U mnie w mieście powstał sklep niemiecki tylko problem w tym że produkty Polskie nie niemieckie i zamiast zysk iść do Polski to idzie do niemiec i to z naszych produktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
8/14/2015 at 13:28 Salto napisał:

Czesi są w sumie podobni do nas, tylko bardziej wyluzowani i optymistycznie nastawieni do życia. Czechy  też są podobnym krajem do Polski, tylko jeden poziom kultury wyżej, ludzie tam są szczęśliwsi.

Polska i Czechy są na równym poziomie, oba kraje są rozwiniętymi, bogatymi słowiańskimi krajami Zachodu. I jeśli któryś kraj ma przewyższać drugi, to raczej Polska.

8/15/2015 at 14:06 Salto napisał:

 

Na szczęście muzułmańscy imigranci nie chcą mieszkać w Polsce, bo za mały socjal. Gorzej z Niemcami, mogą mieć ochotę na kolejne rozbiory.

 

Bzdura! Dużo obcokrajowców się w Polsce osiedla i muzułmanów jest co raz więcej, bo Polska ma duży socjal i jest atrakcyjnym krajem, jak inne Zachodu.

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...