Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Salto

Brony
 • Content Count

  555
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Salto last won the day on August 23 2018

Salto had the most liked content!

Community Reputation

496 Wzorowa

About Salto

 • Rank
  Szczur
 • Birthday 10/13/1998

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Księstwo Cieszyńskie
 • Zainteresowania
  Survival zielony i nowoczesny, parkour, kosmologia, rozwój osobisty.
 • Ulubiona postać
  Tęczowy kucyk

Recent Profile Visitors

5,568 profile views
 1. W dzieciństwie dużo nad tym rozmyślałem i doszedłem do wniosku, że to efekt działania naszego mózgu. My po prostu zwracamy uwagę na zbiegi okoliczności i dziwne / nietypowe zjawiska. Wielu ludzi mawia, że zawsze jak czegoś potrzebują, to nie mogą znaleźć, a przecież pałętało się cały czas pod nogami. To nie tak, po prostu oni nie pamiętają sytuacji, w których czegoś potrzebowali i znaleźli ( wtedy nie ma się nad czym zastanawiać ). Jak nie mogli czegoś znaleźć, to w grę wchodziły emocje i poświęcony czas, które pomagały zapamiętać taką sytuację. Ogólnie rzeczy mało prawdopodobne / rzadkie zjawiska zdarzają się dosyć często. Ilość zbiegów okoliczności, które mogą się wydarzyć jest ogromna. Zapamiętujemy ten jeden który się wydarzył, a o tych które się nie wydarzyły po prostu nie myślimy. Statystycznie więc, kilka razy dziennie będą nam się przytrafiać zbiegi okoliczności. Co do liczb, to one zawsze działały ludziom na wyobraźnię. Jak ktoś nastawia budzik codziennie na 8.00, to prawdopodobnie po jakimś czasie zacznie się budzić tuż przed budzikiem. Mogłeś więc podświadomie zerkać na zegarek w okolicach 22.22. Zawsze się uśmiecham pod nosem, jak zobaczę godzinę 00.00, 11.11 lub 22.22.
 2. Jak byłem mały, to śniło mi się pomieszczenie, którego nigdy wcześniej nie widziałem. Takie podziemie z cegieł, z przegrodami. Następnego dnia, podczas wałęsania się po mieście trafiłem na dokładnie takie podziemie, do którego można było wejść przez dziurę w murze. Rozwiązania widzę trzy: 1. Źle zapamiętałem to wydarzenia i sen tak na prawdę był po urbeksie. 2. Zbieg okoliczności. Przecież to nic wyjątkowego ceglane podziemie, więc mogło mi się coś nałożyć, a wyobraźnia zrobiła później swoje. 3. Tak na prawdę wcześniej widziałem to pomieszczenie, tylko nie pamiętałem. Mogło to być z daleka czy kątem oka, w końcu nie pierwszy raz byłem w tej okolicy. Może to mało porywające, ale chyba nie mam nic innego. Niektóre sny mi się powtarzają, ale to chyba nic dziwnego.
 3. Salto

  To jest ciekawe, bo mam dużo zainteresowań, ale żadne inne forum mnie nie przekonało. MLP Polska jest ładne i przejrzyste, oraz mam do niego sentyment. Dyskusje w komentarzach na YT, czy na FB są zazwyczaj słabe i giną gdzieś w odmętach. Obiłem się o ulubione tutaj Biura Adaptacyjne, a z tematyki poza fandomowej to chyba tylko Zombie Zone.
 4. Salto

  Ja mam dużo fandomowych utworów, do których czuję sentyment. Ten ma mega klimat i pazur, lubię słuchać podczas wieczornych spacerów. Utwory Koroshi-Ya, których mam pod dostatkiem dzięki uprzejmoś[email protected] Może jeszcze jedna piosenka, której po prostu przyjemnie się słucha.
 5. Salto

  Po dłuższej przerwie wrzuciłem na YT gierkę, wraz z komentarzem. Typowy Castle, czyli pozyskanie aniołów i robienie nimi reszty obiektów.
 6. Oglądając serial nie mam wrażenia, że kucyki są seksi. Co innego fanarty, które często tworzone są tak, żeby kuce wyglądały atrakcyjnie. Zresztą często efekt ten jest uzyskany przez podobieństwa do ludzi. Gatunki naturalnie dążą do rozmnażania się ( inaczej wymierają ), ale to tylko zwierzęcy instynkt, nakazujący nam kochać się we własnym gronie. Odstępstwa są niemile widziane, bo nie sprzyjają tym pobudkom. Nie mam nic do ludzi o nietypowych upodobaniach seksualnych, o ile nikogo nie krzywdzą. Dla mnie to stwierdzenie jest "dziwne i niepokojące", a raczej wstrętne. Po pierwsze ze względu na osoby, które na prawdę dotknięte są powikłaniami, spowodowanymi przez alkoholizm matki w ciąży. Po drugie nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby pisać o ludziach tworzących takie arty, że ich matki musiały pić w ciąży. Jakieś przekonanie o własnej zajebistości, połączone z pogardą dla ludzi, którzy mają inne upodobania.
 7. Salto

  Możesz otworzyć się na twórczość fandomu MLP. Często jest dużo ciekawsza niż sam serial, tylko trzeba po nią sięgnąć. Możesz też oglądać w kółko 9 sezonów i narzekać, że nie wydają kolejnych w nieskończoność. Z pewnością użytkownicy forum mogą polecić ciekawe fanarty, fanfiki czy filmiki związane z kucykami.
 8. Salto

  Całkiem zabawny odcinek, zwłaszcza spadająca z nieba Celestia. To że czegoś nie da się wyjaśnić ( albo w tej chwili nie jesteśmy w stanie ), to jeszcze nie powód, żeby przypisywać temu paranormalne właściwości. Raczej żaden poważny naukowiec nie denerwuje się tym faktem.
 9. Żadne, ale te naturalne są równie fascynujące. Mimo braku jednoznacznych dowodów, ja też jestem przekonany że nie jesteśmy sami w kosmosie. Po prostu ciężko namierzyć życie pozaziemskie, ponieważ może być niewyobrażalnie daleko. Należy też pamiętać, że 99% takich form będzie dosyć prymitywna. Rozwinięte cywilizacje to pewnie rzadkość i być może szybko ulegają destrukcji. No bo cóż znaczy kilkadziesiąt lat podboju kosmosu wobec miliardów lat istnienia świata?
 10. Niestety nie wszystko może się przebić, sam mam mały kanał na YT, który ogląda dwadzieścia osób. Nie mniej, jak się lubi tworzyć, to warto to robić nawet dla samego siebie. Np. w Bielsku wróciliśmy do spotkań po dłuższej przerwie. Może trzy/cztery osoby szału nie robią, ale jednak coś jest.
 11. Fandom "powoli przestaje istnieć" od jakichś pięciu lat i zakończenie serialu nie ma w tym aż tak dużego udziału. To normalne że na pewne rzeczy jest boom, a z czasem on się zmniejsza. Jestem przekonany, że fandom MLP będzie funkcjonował jeszcze przez długie lata, bo to ludzie go tworzą, a nie nowe odcinki serialu. Ja skończyłem oglądać serial na piątym sezonie, a jakoś nadal tu jestem. Natomiast ciągle narzekanie że "teraz to już nie to samo", na pewno nie polepsza sytuacji. Każdy może zrobić coś, żeby podtrzymać fandom przy życiu, choćby udzielając się na forach, takich jak to. Serial jest tylko bazą wyjściową dla twórców niezliczonych fanfików czy fanartów, bez których 90% ludzi nigdy by się nie zainteresowała kucami.
 12. Rainbow Dash i Applejack biegające po lesie w jesiennej aurze, to jest po prostu piękne. Jeden z moich ulubionych odcinków, który sprawia że mam ochotę ruszyć się z domu i pójść na jakąś wyprawę.
 13. Salto

  Lubię motyw roztopów, no i ta piosenka, jedna z lepszych w MLP. Odcinek sam w sobie nie należy do moich ulubionych, ale oglądam go z przyjemnością..
×
×
 • Create New...