Salto

Brony
 • Zawartość

  531
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

475 Wzorowa

O Salto

 • Ranga
  Szczur
 • Urodziny 10/13/1998

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Miasto
  Księstwo Cieszyńskie
 • Zainteresowania
  Parkour, wchodzenie na wysokie budynki, przygody, broń konwencjonalna, LOL, piwo, heroes 3, anime.
 • Ulubiona postać
  Tęczowy kucyk

Ostatnio na profilu byli

4374 wyświetleń profilu
 1. - 3 lata rządów PIS :)

   

  Spoiler

   

   

 2. Kolega wyżej niemal wyczerpał temat od strony technicznej, więc nie będę się rozpisywał. Z tego powodu czasami się zastanawiam, czy zapisanie układu cząsteczek i przywrócenie ich do zapisanego stanu byłoby technicznie możliwe. Nawet jeśli tak, to na niewielką skalę i z użyciem olbrzymiej ilości energii. W zasadzie prościej byłoby wykonać kopie wybranego fragmentu, ewentualnie modyfikując niektóre elementy na potrzeby eksperymentów. Mimo wszystko zapisywanie układu cząsteczek to też ingerencja w ten układ. Konsekwencje były straszne, bo tak sobie wymyślili twórcy gry. Nowa rzeczywistość równie dobrze mogłaby być lepsza. Np. naprawiając rzecz A, naprawilibyśmy też rzeczy B, C i D. Zarówno nasze dobre jak i złe działania mają szereg pośrednich konsekwencji. Z tego powodu ludzie niesłusznie obwiniają się o spowodowanie tragedii, których nie dało się przewidzieć, np. "gdybym nie pojechał na te głupie zakupy, to nie byłoby wypadku i moje dziecko nadal by żyło". Oczywiście w ten sam sposób chwalą swoje "dobre decyzje", które w rzeczywistości były neutralne lub nawet złe. Ktoś mógł pójść gorszą drogą, ale znaleźć tam 100zł.
 3. Pierwszy w życiu 5000 kalorii challenge.
 4. W jednej trzymam narzędzia budowlane i ubrania robocze, a na widocznych półkach kolekcje kucyków, anime itp. W drugiej mam zwykłe ubrania, małą kolekcje broni, planszówki i książki.
 5. Przegrałem promo do diamentu w League of Legends.
 6. Jestem anarchistą, więc zdecydowanie zgadzam się z tym postulatem. Szkoda że sprowadzasz "przejmowanie się innymi" do tego, ile w danym państwie jest refundacji. Można pomagać prywatnie i właśnie taka pomoc budzi we mnie uznanie. Kradzież to kradzież, niezależnie od pobudek. Rozwiązaniem problemu nie są kolejne wydatki, tylko ograniczenie obecnych. Może to niezbyt miłe co powiem, ale za to prawdziwe. Nikt tym ludziom nie broni wyuczyć się dobrze płatnych zajęć i zarabiać 20000zł. Jakby każdy pomyślał o sobie, to o wszystkich byłoby pomyślane. Czemu absurdalną? Depresja może być wywołana brakiem czegokolwiek. Dla Ciebie może to być bzdura, a dla kogoś innego sens życia.
 7. W tym przypadku życie ludzkie nie jest w żaden sposób bezpośrednio zagrożone. Samobójstwo można popełnić z miliona innych powodów i nie widzę żadnego uzasadnienia dla pompowania pieniędzy publicznych akurat w osoby z takim, a nie innym problemem. Jakbym powiedział że się źle czuję w ciele bez tatuaży, to mam dostać na nie kasę? Gdzie jest granica? Nie zgodzą się też, że najważniejsze jest ludzkie życie. To obraza dla ludzi, którzy oddali swoje za dobro wspólnoty, czy nawet zachowanie godności. Jeśli komuś bardzo zależy na zmianie płci, to powinien dać radę uzbierać na konieczne zabiegi. Ludzie z wadami serca czy ciężkim upośledzeniem umysłowym nie są w stanie. Jak można to wgl porównywać? Myślę że nikt nie miałby nic przeciwko, jakbyś pomagał takim osobom. Niesprawiedliwa to jest sytuacja, w której ludzie ciężko pracują i próbują się uporać z własnymi problemami, a muszą płacić na tego typu rzeczy.
 8. "Szepty w mroku", ale miałem z 10 lat wtedy.
 9. Mówienie komukolwiek o wszystkim to przeważnie głupi pomysł. Z większości ludzi w trudnych sytuacjach wychodzi najgorsze ścierwo, wiec trzeba uważać kogo się obdarza zaufaniem. Świat kucyków nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Tam zawsze prędzej czy później przyjaciele się pogodzą, przeproszą i dalej żyją, jakby nic się nie stało. Może też się zdarzyć, że ktoś przez przypadek powie za dużo o naszym sekrecie.
 10. Osobiście preferuje klimatyczne horrory, długo budujące napięcie. Im bardziej coś odbiega od rzeczywistości, tym mniej się tego boje. Nie lubię filmów o duchach , egzorcystach, zombie, wampirach, wilkołakach itp. Wilczyce obejrzałem z ciekawości, bo w końcu polski horror. Niestety w tym filmie jedyne co się udało to ładne plenery i kostiumy. Od początku nie miałem zbyt dużych oczekiwań, więc nie mogę powiedzieć że się zawiodłem, ale nikomu bym nie polecił tego filmu.
 11. Bardzo wciągająca muzyka, idealna do wieczornego spaceru po opuszczonym cmentarzu. Może nawet obejrzę to anime.
 12. Nie wiem co napisać o tym filmie, więc po prostu wrzucę.