Salto

Brony
 • Content Count

  544
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

494 Wzorowa

About Salto

 • Rank
  Szczur
 • Birthday 10/13/1998

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Księstwo Cieszyńskie
 • Zainteresowania
  Parkour, Heroes 3, rap, anime, przygody
 • Ulubiona postać
  Tęczowy kucyk

Recent Profile Visitors

4,730 profile views
 1. Salto

  Natrafiłem na ciekawy filmik, w którym autor próbuje odpowiedzieć na pytanie czy wszechświat jest nieskończony. Nasz stan wiedzy wciąż nie pozwala na udzielenie pewnej odpowiedzi, ale istnieje dużo hipotez, które mogą mieć pokrycie w rzeczywistości. Osobiście uważam, że przestrzeń rozrasta się w nieskończoność i nie jesteśmy w stanie jej objąć ani rozumem ani matematyką. Tzn dla obserwatora wszechświat zawsze będzie nieskończony i jego granice będą "uciekać".
 2. Salto

  To kanał o tematyce Heroes 3 i raczej nie planuje wrzucać na niego innych rzeczy ( może coś z lola sporadycznie ). Mam jeszcze inny kanał, na którym skaczę jak małpa. Jakby Cię to interesowało, to pod spodem zamieszczam link.
 3. Salto

  Wrzuciłem na You Tube swój pierwszy filmik w tematyce H3. Jest to kawałek tury i jedna z kluczowych walk w pvp, czyli tak zwany "break".
 4. Salto

  Należy dostrzec różnice między tępieniem pewnych pogańskich zwyczajów a ukrywaniem śladów wielkiej cywilizacji. Skoro Lechia była taka nowoczesna, silna i ogólnie wspaniała, to jak to się stało, że tak po prostu upadła? Nawet mi się nie chce zagłębiać w spiskowe teorie na ten temat, więc szacunek za trud podjęty w tym temacie.
 5. Salto

  Jeśli ktoś jest chętny spróbować swoich sił w PvP, to jest ku temu świetna okazji. Ruszyły zapisy do mistrzostw Polski 2019 ( link poniżej ). Podstawowy wymóg to posiadanie Horn of the Abyss oraz HD moda, które można pobrać za darmo. Oczywiście wypada poćwiczyć wybrane przez organizatorów mapki, ale nie ma żadnych ograniczeń dotyczących ilości punktów czy poziomu gry. Jeśli ktoś chce pograć, lub ma jakieś pytania, to chętnie pomogę
 6. Salto

  Póki co wysłuchałem pierwszego zdania, ale muszę sobie zrobić przerwę. 5 błędów w jednym zdaniu to trochę za dużo, nawet oglądając to w formie żartu.
 7. Salto

  Zaraz zaczniesz pisać, że ziemia nie jest płaska... Kronik nie ma, bo Watykan je zniszczył. Robią wszystko, żeby prawda o Lechii nie wyszła na jaw. Ja przejrzałem ich kłamstwa i wiem, że już niedługo nastąpi masowe przebudzenie polaków i odbudowa wielkiego królestwa.
 8. Salto

  I kto tu pisze o rzeczach niepojętych... Kiedyś zrobiłem temat o wymiarach właśnie i od tamtego czasu moje zdanie się nie zmieniło. Koncepcje 11 czy 26 wymiarów są niezwykle ciekawe, ale nie jestem do nich przekonany. W tym temacie zależy mi na przedstawieniu tego, co pewne i sprawdzone, więc ograniczyłem się do 4 wymiarów.
 9. Salto

  To może podzieliłbyś się swoimi poglądami w tym temacie? O czasie już pisaliśmy, ale jestem ciekaw, jakież to inne wymiary masz na myśli.
 10. Salto

  Energia którą pobierają panele słonecznej to ekstremalnie mały ułamek energii, którą wydziela słońce. No i nie można porównywać słońca do oddalonych miliony razy bardziej gwiazd. Samo dotarcie do nich zajęłoby nam miliardy lat. Niestety na jednego Newtona przypada niezliczona ilość osób, które kompletnie się mylą. Tu nie chodzi o praktyczność, lub jej brak, a o niezgodność z prawami fizyki.
 11. Salto

  W Twoim życiu widocznie nic, ale to już nie mój problem. Mi poszerzanie wiedzy sprawia przyjemność i myślę, że człowiek powinien się rozwijać w ten sposób. Kiedyś pioruny były "rzeczą niepojętą", a dzisiaj dobrze wiemy na czym polega to zjawisko. Gdyby chęć zrozumienia świata nie leżała w ludzkiej naturze, to dalej biegalibyśmy pół nago po jaskiniach. Jeśli prawa fizyki się nie zmienią, to żadne czerpanie energii z całej galaktyki nie będzie miało miejsca. To tylko jeden z wielu problemów, ale dla mnie wystarczy, żeby wykluczyć hipotezy pana Kardaszowa. Za jak najbardziej osiągalne uważam natomiast kolonie pozaziemskie i górnictwo kosmiczne. Tak jak napisałeś, zaszło nieporozumienie. Wszystko we wszechświecie na siebie oddziałuje, chociażby dzięki grawitacji.
 12. Salto

  Też lubię Sience Fiction, ale drugi człon tej nazwy ma kluczowe znaczenie. Galaktyki to nie są jakieś transformatory, żeby się do nich podłączyć. Między źródłami energii istnieją olbrzymie puste przestrzenie, które w zasadzie uniemożliwiają ich kontrolowanie. Nawet jeśli energia nie wytracałaby się po drodze ( co jest raczej niemożliwe ), to potrzebowała by np. miliarda lat żeby dotrzeć do miejsca docelowego. Jeśli inne wszechświaty istnieją, to nie występują między nimi zależności, takie jak między galaktykami. Gdyby tak było, to tak na prawdę tworzyłyby jeden wszechświat. Oczywiście to już czyste fantazjowanie.
 13. Salto

  Zależy jak na to patrzeć. Materia jest i zawsze będzie skończona, ale może istnieć bez końca. Czas będzie dążył do nieskończoności, ale nigdy jej nie osiągnie, bo coś takiego z definicji nie istnieje. Wszechświat jest skończony, ale cały czas się rozszerza, więc i "granica" się przesuwa. Jest ona niemożliwa do zaobserwowania i nigdy nie będzie, ze względu na ograniczenie do prędkości światła. Prawa fizyki nam to uniemożliwiają, ale można sobie pogdybać. Po takim "przekroczeniu" my sami tworzylibyśmy granicę wszechświata, ponieważ dalej już nic nie ma. Jeśli nic więcej nie ma, to po prostu w niczym. Ludzka wyobraźnia nie jest w stanie ogarnąć nicości, ponieważ ona po prostu nie istnieje Nie jesteśmy w stanie obserwować w całości naszego uniwersum, więc tym bardziej inne byłyby dla nas niezauważalne. Materia się rozrzedza, więc prawdopodobnie będziemy widzieć coraz mniej. No i wszystko co widzimy to mniej lub bardziej odległa przeszłość, więc nie mamy pojęcia co aktualnie dzieje się w większości wszechświata obserwowalnego. W nauce zawsze pozostaną pytania bez odpowiedzi, ale myślę, że zaszliśmy na prawdę daleko. Prawdopodobnie w przyszłości będziemy dysponować znacznie większą wiedzą i lepszą technologią. Nie zmienia to jednak faktu, że nasze dotychczasowe osiągnięcia są imponujące.
 14. Salto

  Witam. Od dawna zdaję sobie sprawę, że nasz układ słoneczny jest stosunkowo niewielkim elementem rzeczywistości. Jednak nigdy nie dociekałem, jak olbrzymi jest cały wszechświat. Zmienił to pewien filmik, na który natknąłem się kilka tygodni temu. Jest to porównanie wielkości obiektów, znajdujących się w kosmosie. Pod spodem zamieszczam wspomniany wcześniej filmik, oraz drugi podobny. Materiał zrobił na mnie takie wrażenie, że stworzyłem swoje własne zestawienie. Przeliczanie lat świetlnych na kilometry to świetna zabawa. Mam tylko nadzieję, że nie zrobiłem nigdzie poważnych błędów. Jeśli coś jest nie tak, to chętnie skoryguję. Czas na wisienkę. Nasza ziemia w porównaniu do wszechświata obserwowalnego, jest jak pojedynczy atom w porównaniu do ziemi. Na takim pyłku istnieją sobie ludzie, którym wydaje się, że są władcami świata Oczywiście nie jesteśmy w stanie odkryć, jak wielki jest cały wszechświat. Możliwe więc, że obserwujemy tylko niewielką jego część. Niektórzy podejrzewają nawet istnienie wielu innych "wszechświatów", ale to już osobny temat.
 15. Salto

  Mam studio w domu i od jakiegoś czasu ćwiczę nagrywanie rapu. Chętnie poczytam poradniki, bo zawsze się można czegoś nowego dowiedzieć.