Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Salto

Brony
 • Content Count

  532
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

472 Wzorowa

About Salto

 • Rank
  Szczur
 • Birthday 10/13/1998

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Księstwo Cieszyńskie
 • Zainteresowania
  To i tamto
 • Ulubiona postać
  Tęczowy kucyk

Recent Profile Visitors

4,859 profile views
 1. Salto

  Moim zdaniem gry mogą się sprawdzać jako źródło wiedzy, ale pod warunkiem, że gracz chce je do tego celu wykorzystywać. Istotny jest wybór odpowiednich tytułów, nie mówiąc już o grach typowo edukacyjnych. Najłatwiej wykorzystać gry do nauki angielskiego lub innych języków. Np. Age of Empires czy Heroes3 w języku angielskim to jeden wielki zbiór słówek ( nazwy stworzeń, elementów terenu, budynków itd. ). Podobnie z matematyką, a przynajmniej z liczeniem w głowie. Błędy zdarzają się też w książkach, wykładach naukowych czy filmach, więc nie widzę problemu. Po prostu warto weryfikować zawarte w nich informacje. Polecam też filmik, przedstawiający to zagadnienie od strony naukowej.
 2. Najprawdopodobniej nie jesteśmy sami we wszechświecie, inne formy szeroko rozumianego życia mogły wykształcić się w jednej z miliardów galaktyk. Tyle że 99,9% z nich jest poza zasięgiem najprostszej nawet komunikacji, nie mówiąc o podróżach. Jeśli któraś z tych form byłaby w naszym zasięgu, to raczej będą to bardzo proste organizmy, a nie inteligentne stworzenia. No i w zasadzie dlaczego mielibyśmy oznajmiać całemu kosmosowi, że jesteśmy tutaj i chcemy się komunikować? Rozwinięta cywilizacja mogłaby nas połknąć bez większego trudu. Nagrań ufo i innych "niewyjaśnionych" zjawisk są tysiące, nic nowego. Mimo że jestem sceptycznie nastawiony do tego tematu, to też mam nadzieje, że kiedyś dowiemy się o życiu pozaziemskim. To miałoby ciekawy wpływ na poglądy ludzi, chociaż cześć z nich by temu zaprzeczyła. Skoro w 2019 roku są ludzie, którzy zaprzeczają kulistości planety, to co tam kosmici.
 3. Salto

  Natrafiłem na ciekawy filmik, w którym autor próbuje odpowiedzieć na pytanie czy wszechświat jest nieskończony. Nasz stan wiedzy wciąż nie pozwala na udzielenie pewnej odpowiedzi, ale istnieje dużo hipotez, które mogą mieć pokrycie w rzeczywistości. Osobiście uważam, że przestrzeń rozrasta się w nieskończoność i nie jesteśmy w stanie jej objąć ani rozumem ani matematyką. Tzn dla obserwatora wszechświat zawsze będzie nieskończony i jego granice będą "uciekać".
 4. Salto

  To kanał o tematyce Heroes 3 i raczej nie planuje wrzucać na niego innych rzeczy ( może coś z lola sporadycznie ). Mam jeszcze inny kanał, na którym skaczę jak małpa. Jakby Cię to interesowało, to pod spodem zamieszczam link.
 5. Salto

  Wrzuciłem na You Tube swój pierwszy filmik w tematyce H3. Jest to kawałek tury i jedna z kluczowych walk w pvp, czyli tak zwany "break".
 6. Salto

  Należy dostrzec różnice między tępieniem pewnych pogańskich zwyczajów a ukrywaniem śladów wielkiej cywilizacji. Skoro Lechia była taka nowoczesna, silna i ogólnie wspaniała, to jak to się stało, że tak po prostu upadła? Nawet mi się nie chce zagłębiać w spiskowe teorie na ten temat, więc szacunek za trud podjęty w tym temacie.
 7. Salto

  Jeśli ktoś jest chętny spróbować swoich sił w PvP, to jest ku temu świetna okazji. Ruszyły zapisy do mistrzostw Polski 2019 ( link poniżej ). Podstawowy wymóg to posiadanie Horn of the Abyss oraz HD moda, które można pobrać za darmo. Oczywiście wypada poćwiczyć wybrane przez organizatorów mapki, ale nie ma żadnych ograniczeń dotyczących ilości punktów czy poziomu gry. Jeśli ktoś chce pograć, lub ma jakieś pytania, to chętnie pomogę
 8. Salto

  Póki co wysłuchałem pierwszego zdania, ale muszę sobie zrobić przerwę. 5 błędów w jednym zdaniu to trochę za dużo, nawet oglądając to w formie żartu.
 9. Salto

  Zaraz zaczniesz pisać, że ziemia nie jest płaska... Kronik nie ma, bo Watykan je zniszczył. Robią wszystko, żeby prawda o Lechii nie wyszła na jaw. Ja przejrzałem ich kłamstwa i wiem, że już niedługo nastąpi masowe przebudzenie polaków i odbudowa wielkiego królestwa.
 10. Salto

  I kto tu pisze o rzeczach niepojętych... Kiedyś zrobiłem temat o wymiarach właśnie i od tamtego czasu moje zdanie się nie zmieniło. Koncepcje 11 czy 26 wymiarów są niezwykle ciekawe, ale nie jestem do nich przekonany. W tym temacie zależy mi na przedstawieniu tego, co pewne i sprawdzone, więc ograniczyłem się do 4 wymiarów.
 11. Salto

  To może podzieliłbyś się swoimi poglądami w tym temacie? O czasie już pisaliśmy, ale jestem ciekaw, jakież to inne wymiary masz na myśli.
 12. Salto

  Energia którą pobierają panele słonecznej to ekstremalnie mały ułamek energii, którą wydziela słońce. No i nie można porównywać słońca do oddalonych miliony razy bardziej gwiazd. Samo dotarcie do nich zajęłoby nam miliardy lat. Niestety na jednego Newtona przypada niezliczona ilość osób, które kompletnie się mylą. Tu nie chodzi o praktyczność, lub jej brak, a o niezgodność z prawami fizyki.
 13. Salto

  W Twoim życiu widocznie nic, ale to już nie mój problem. Mi poszerzanie wiedzy sprawia przyjemność i myślę, że człowiek powinien się rozwijać w ten sposób. Kiedyś pioruny były "rzeczą niepojętą", a dzisiaj dobrze wiemy na czym polega to zjawisko. Gdyby chęć zrozumienia świata nie leżała w ludzkiej naturze, to dalej biegalibyśmy pół nago po jaskiniach. Jeśli prawa fizyki się nie zmienią, to żadne czerpanie energii z całej galaktyki nie będzie miało miejsca. To tylko jeden z wielu problemów, ale dla mnie wystarczy, żeby wykluczyć hipotezy pana Kardaszowa. Za jak najbardziej osiągalne uważam natomiast kolonie pozaziemskie i górnictwo kosmiczne. Tak jak napisałeś, zaszło nieporozumienie. Wszystko we wszechświecie na siebie oddziałuje, chociażby dzięki grawitacji.
 14. Salto

  Też lubię Sience Fiction, ale drugi człon tej nazwy ma kluczowe znaczenie. Galaktyki to nie są jakieś transformatory, żeby się do nich podłączyć. Między źródłami energii istnieją olbrzymie puste przestrzenie, które w zasadzie uniemożliwiają ich kontrolowanie. Nawet jeśli energia nie wytracałaby się po drodze ( co jest raczej niemożliwe ), to potrzebowała by np. miliarda lat żeby dotrzeć do miejsca docelowego. Jeśli inne wszechświaty istnieją, to nie występują między nimi zależności, takie jak między galaktykami. Gdyby tak było, to tak na prawdę tworzyłyby jeden wszechświat. Oczywiście to już czyste fantazjowanie.
 15. Salto

  Zależy jak na to patrzeć. Materia jest i zawsze będzie skończona, ale może istnieć bez końca. Czas będzie dążył do nieskończoności, ale nigdy jej nie osiągnie, bo coś takiego z definicji nie istnieje. Wszechświat jest skończony, ale cały czas się rozszerza, więc i "granica" się przesuwa. Jest ona niemożliwa do zaobserwowania i nigdy nie będzie, ze względu na ograniczenie do prędkości światła. Prawa fizyki nam to uniemożliwiają, ale można sobie pogdybać. Po takim "przekroczeniu" my sami tworzylibyśmy granicę wszechświata, ponieważ dalej już nic nie ma. Jeśli nic więcej nie ma, to po prostu w niczym. Ludzka wyobraźnia nie jest w stanie ogarnąć nicości, ponieważ ona po prostu nie istnieje Nie jesteśmy w stanie obserwować w całości naszego uniwersum, więc tym bardziej inne byłyby dla nas niezauważalne. Materia się rozrzedza, więc prawdopodobnie będziemy widzieć coraz mniej. No i wszystko co widzimy to mniej lub bardziej odległa przeszłość, więc nie mamy pojęcia co aktualnie dzieje się w większości wszechświata obserwowalnego. W nauce zawsze pozostaną pytania bez odpowiedzi, ale myślę, że zaszliśmy na prawdę daleko. Prawdopodobnie w przyszłości będziemy dysponować znacznie większą wiedzą i lepszą technologią. Nie zmienia to jednak faktu, że nasze dotychczasowe osiągnięcia są imponujące.
×
×
 • Create New...