Skocz do zawartości

Wróżkowie chrzestni (Fairy OddParents)


Silicius

Recommended Posts

Jeśli ktoś chcę się dowiedzieć co to za kreskówka to zapraszam na https://pl.wikipedia.org/wiki/Wróżkowie_chrzestni i http://www.filmweb.pl/serial/Przygody+Timmy%27ego-2001-170289 , tam opisali to na pewno lepiej niż bym sam umiał :squee: .

 

Wróżków oglądam zawsze kiedy potrzebuję popatrzeć sobie na absurd (którego tam nie brakuję), pośmiać się, czy odpocząć od bardziej wymagających seriali. Choć nie oglądałem jej jeszcze w angielskiej wersji językowej (dopiero się uczę tego "najłatwiejszego" języka na świecie) to zaryzykuję stwierdzeniem że gry słowne i nawiązania zostały trafnie przetłumaczone/i lub zaadoptowane do naszej publiczności(inaczej byłyby kiepskie, prawda :ppshrug: ?). 

I tu chciałbym zadać wam kilka pytań odnośnie tego serialu(nie są obowiązkowe):

1. Jaka jest twoja ulubiona scena?

2. Jaka jest twoja ulubiona gra słowna?

3. Kogo najbardziej lubisz?

4. Czy śmieszy cię humor występujący w tej kreskówce?

5. Jeśli oglądasz to dlaczego i w jakich sytuacjach?

 

Jeśli temat jest w nieprawidłowym dziale to proszę o przeniesienie, usuniecie czy cokolwiek robi się w takich sytuacjach.

 

(Jest to mój pierwszy temat(poza powitaniem), więc jeśli zauważyłeś/aś jakiś rzucający się w oczy błąd(gramatyczny, stylistyczny, logiczny...) to proszę o napisanie mi np w nawiasie jaki to błąd a postaram się ich w przyszłości wystrzegać.)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż dawno nie oglądałem, ale coś tam skrobnę

1 fajną sceną jest ta w której Jorgen dowiaduje się ż Cosmo jest jego kuzynem.

2 "puffnąć"

3 Viki ze względu na jej zamiłowanie do piły łańcuchowej i nienawiść do idioty który jest głównym bohaterem (sorry, ale to moja opinia)

4 humor w tej kreskówce jest zgniłym doszczętnie badziewiem, który może wywołać jedynie uśmiech politowania. Zrozumcie! Bezpodstawna przemoc, darcie mordy, bycie debilem nie jest do kobyły nędzy śmieszne!

5 kiedyś oglądałem, bo brat nie chciał mi pilota oddać (a trzylatkowi go nie zabiorę :/ ) teraz już moje oczy nie są na to narażone.

Co do samej kreskówki, graficznie fajna, muzyka i głosy postaci są fajne, motyw dzieciaka, który może prosić o co chce też jest nawet fajny... Tylko dlaczego twórcy spaprali to tak bezmyślną fabułą i tak prostackim humorem. Mi się to nie podoba, to moje zdanie i tego nic nie zmieni :v Bajeczka spoko, ale to po prostu marnuje czas bo co mi da wiedza o tym że to samce wróżków rodzą? No ludzie no.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpodstawna przemoc tutaj to akurat tzw. Slapstick (czy jakoś tak). Tom i Jerry polecają

Ok ale: nauczyciep, który w każdym odcinku daje mu F, rodzice, którzy zaniedbują go, a w jednym odcinku zmuszają do pracy na polu... To... To jest smutne.

Wsumie jakby zrobić drobną nadinterpretację to wyszło by coś takiego.

Serial "wróżkowie chrzestni" opowiada o życiu gapowatego dzieciaka z patologicznej rodziny. Głównym bohaterem jest chłopiec pozbawiony szczęśliwego dzieciństwa przez rodziców, opiekunkę i nauczycieli. Nieszczęśnik by ulżyć sobie w smutko sięga po środki psychoaktywne. W swoich wizjach widzi te ludki o owadzich skrzydełkach i wraz z nimi pod wpływem ma niesamowite przygody... Po jakimś czasie zwiększył dawkę przez co coraz częściej ląduje w krainie wróżków...

Mylę się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest jakieś zainteresowanie (nawet najmniejsze) tym tematem, więc dorzucę swoje 3 grosze:

 

Wróżkowie chrzestni to nie jest raczej bajka na którą się czeka, bardziej skacze sobie po kanałach szukając czegoś ciekawego i znajduję Nickelodion gdzie akurat leci "Timmy i przyjaciele"(czy jak to teraz tłumaczą), chwilkę zastanawiam się czy jednak nie leci coś ciekawszego, jeśli nie to puszczam.

 

Zastanawiałem się na czym opiera się humor w tej kreskówce, doszedłem do wniosku że jego głównymi elementami są: powtarzanie przez kilka postaci tej samej głupiej czynności i/lub zdania, głupota praktycznie wszystkich bohaterów, parodiowanie zachowania poszczególnych grup społecznych, nieświadome parodiowanie zachowań niektórych bardziej lub mniej sławnych osób przez postacie występujące w kreskówce, absurdalne zbiegi okoliczności i jeszcze dużo by wymieniać ale chyba wiadomo o co chodzi. Więc tak trochę bez sensu jest mówienie że humor niskich lotów niszczy bajkę bo najpewniej z założenia miała taka być i taka będzie bo to przyjemny odmóżdżacz.(teraz wyobraźcie sobie tą bajkę bez tego humoru... trochę goła co)

 

Co do tej teorii na temat zażywania narkotyków przez Timmy'ego to jest tak samo możliwa jak każda inna teoria do tej bajki, to  przecież oczywiste że z naszą wyobraźnią jesteśmy w stanie dopasować każde uniwersum(np wróżkowie chrzestni) do innego uniwersum(np naszego), istnieje nawet kanał na Youtubie który zbiera i publikuję takie teorie: https://www.youtube.com/user/Fuzionek(nazywa siebie profesjonalnym niszczycielem dzieciństwa, co akurat pasuje).

 

 Fajnie mi jest jest dowiadywać się co ludzie myślą o różnych rzeczach i na co wzracają uwagę, więc liczę że więcej osób wypowie się w temacie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Terorii o Ed Edd i Eddy nie przebije nic Nie mniej, żeby nie było nieporozumień, napisałem to napredce, aby pokazać jak bardzo jest to absurdalne, przy czym (jeśli to zrobiłem to przepraszam) nie chciałem ranić niczyich uczuć...

W końcu na tym opiera się cała fabuła tej bajki: na absurdzie. Absurdu absurdem nie pokonasz  :pinkie4thwall: .Co do uczuć... to masz szczęście że trafiłaś na takiego człeka którego praktycznie nic nie urazi a co najwyżej można mnie zirytować(ale tego też nie zrobiłeś), Gdybym był moim wujkiem to pewnie już bym ci bluzgał na priv wyzywając od homosiów :flutterage: , na szczęście jestem sobą :kappa: .

przydałąby się ta żaba jako emotikonka, ale pewnie marne szanse...

https://lh3.googleusercontent.com/-YYd_2qwuJUs/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAAIM/83uZIwE1GFw/photo.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop.

Najgłupszą bodajże teorią dotyczącą drugiego dna w serialach dla dzieci jest ta o Kubusiu Puchatku, który najwyraźniej cierpi na bulimię bo je dużo miodu a Krzyś to schizofrenik bo to niemożliwe aby małe dzieci rozmawiały z misiami :crazytwi3:

Serio, powinno się zrobić o tym temat. Takich z kosmosu wziętych teorii jest cała masa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bardzo lubię ten typ humoru, który jest w tej kreskówce. Jeszcze lepsze pod tym względem jest "Turbo Dudley - Psi Agent". To taki pozytywny ogłupiacz, najfajniejszą postacią jest Denzel Crocker, czy nauczyciel Timmy'ego, który chce dorwać jego wróżków. Lubię postacie tego typu. Sceny z nim, to czysta rozrywka :D Ogólnie to późniejsze serie, czyli te co lecą na Nickelodeon, są zabawniejsze od tych pierwszych, jeśli chodzi o serial. Zwykle nie lubię głupawych kreskówek, ale ta ma klasę, ma to coś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...