Skocz do zawartości

Witam nieśmiale


Star Light

Recommended Posts

Witam nieśmiale,

nazywam się Krzysiek i jeszcze mam 27 lat. Pochodzę z małej mieściny, która przez kilka lat miała zaszczyt gościć Woodstock. Z zawodu pomagam innym. Interesuje mnie to co dziwne i z pozoru niewytłumaczalne, zakres dokładnie nieokreślony. Nie pijam kawy, ani alkoholu. Lubię Sci-Fi, ale takie, które opiera się na prawdziwej fizyce i ją dopowiada. Czytam mangę, ale pojedyncze, bo boję się wciągnąć w kolejne. Pisząc o tym wszystkim, czuję się jak Flattershy po wyjściu na scenę.
 

Moja przygoda z MLP zaczęła się może jakieś 3 miesiące temu, kiedy przypadkiem miałem okazję zobaczyć fragment jednego odcinka. Postanowiłem dać serialowi szansę i wciągnąłem się. Po drodze doznałem wielu pozytywnych emocji, które w konsekwencji doprowadziły mnie do etapu kiedy postanowiłem stworzyć swoją własną postać. Nauczony, że to co zewnętrzne jest najmniej istotne, skupiłem się na historii mojej postaci, która rozrosła się tak bardzo, że ostatecznie zajęła ponad 70 stron. Jest to efekt tego co dał mi ten serial. Obecnie jestem w trakcie wprowadzania poprawek, ale będzie jeszcze profesjonalna korekta. Najbardziej brakuje mi czasu i siły. Ponieważ pierwszy raz w życiu stworzyłem coś tego typu, nie spodziewałem się, że będzie to tak wyczerpujące. Finałem będzie dodanie tej historii na forum.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy  ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)/)

70 :crazytwi:Whoa whoa whoa ładnie zaszalałeś z twórczością ^^ Ale pięknie że takie coś w Tobie obudziło MLP.

To ja pomęczę dwoma pytankami :spike:
1. Skoro tak się wciągnąłeś w twórczość odnośnie własnej postaci to może zainteresowały Cię jakieś inne dzieła pisemne fandomu? Masz jakieś ulubione historie/fan fici? Czy po 3 miesiącach w fandomie jeszcze nie zawędrowałeś w te rejony?
2. Jakiej muzyczki słuchasz? :yay:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum. Obyś się tu dobrze czuł, rozmawiał z ludźmi oraz świetnie się bawił. Kilka pytań na start:

1) Oglądasz inne seriale poza MLP?

2) Oglądałeś filmy MLP:EG i Rainbow Rocks? Co o nich myślisz?

3) Jak długo ci zajęło stworzenie tak wyczerpującej opowieści o twoim OC?

Tyle ode mnie. Raz jeszcze wszystkiego dobrego na forum i :brohoof:.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:pinkie3: Pozwolicie że zadamy wam kilka pytanek? Taki standart FSB dla nowych eee znaczy się moja ciekawość,nie jestem z wywiadu F.RUS:lie: 

A więc prosze napij się:cydr: będziecie lepiej odpowiadać:TaTds:

1.Interesujesz się zjawiskami paranormalnymi? Bo napisałeś to co nie wytłumaczalne.

Prosze napijcie się jeszcze:cydr:

2.Co znaczy że z zawodu pomagasz innym?

A może jeszcze łyczek:cydr:

3.Czy wierzysz że ludzie w Equestri wygineli przez wojne atomową?

Dziękuje i życze miłej zabawy :)

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D witaj na forum, życzę Ci żebyś polubił to miejsce i czuł się dobrze :fluttershy5:

Co lubisz robić w wolnym czasie? Masz jakieś hobby ? 

Gratuluje takiego wyczerpującego OC, nie moge się doczekać. Umiesz rysować?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za ciepłe powitanie. Mam małą prośbę, nie wprowadzajmy zbędnych podziałów. Podałem wiek, bo i tak mam go w profilu, to żaden wstyd. Każdy ma tyle lat na ile się czuje. Dlatego żadne tam do mnie "Dzień Dobry", bo ja proste "Cześć" wolę. :)

Nie obiecuję, że wezmę aktywny udział w życiu forum, ale czas pokaże.

Żeby swojej odpowiedzi nadmiernie nie rozwlekać ujmę ją w ten sposób:

 - Ulubiona postać?  - Zastanawiam się nad tym od samego początku. Przepraszam, że nie potrafię wybrać, więc bez kolejności: Pinkie Pie i Rainbow Dash.

- Ulubiona rasa? - To łatwe, jednorożce. Z pomocą magii też można czasem polatać. Alicorny trochę zbyt szlachetne jak na mój gust.

 - Pinkie czy Pinkamena? - Pinkie, bez dwóch zdań.

 - Który członek rodziny Apple oprócz Applejack najlepszy i dlaczego? - Apple Bloom, ma jeszcze tyle do odkrycia.

 - Ulubiony film? – Trudne, jeden mi zawsze kołacze się po głowie: Między piekłem a niebem. (1998r.)

- Interesujesz się może kartami tarota? – Nie interesuję, ale styczność miałem i doświadczenie było co najmniej ciekawe.

- Skoro tak się wciągnąłeś w twórczość odnośnie własnej postaci to może zainteresowały Cię jakieś inne dzieła pisemne fandomu? Masz jakieś ulubione historie/fan fici? Czy po 3 miesiącach w fandomie jeszcze nie zawędrowałeś w te rejony? – Już zawędrowałem w te rejony, tylko bardzo niedawno, kiedy zacząłem pisać swoją własną fan fikcję. Tworzę ją od pewnego czasu i pochłania ona cały mój wolny czas, poważnie. Rzuciłem okiem na kilka krótszych fan fikcji, które zostały wystawione do aktualnego konkursu i z niektórych uśmiałem się do łez, były super. Tytułów niestety nie pamiętam. Kiedyś z chęcią wgłębię się w umysły fanów i poczytam trochę więcej.

- Jakiej muzyczki słuchasz? – Głównie klasycznej i BoneyM, ale lubię wiele utworów, tylko nie potrafię ich nazwać.

- Oglądasz inne seriale poza MLP? – Aktualnie One Pie, Fairty Tail i Supernatural. Mam nadzieję, że to poprawna odpowiedź.

- Oglądałeś filmy MLP:EG i Rainbow Rocks? Co o nich myślisz? – Oglądałem, podobała mi się muzyka. Pod szczególnym wrażeniem całości nie byłem.

- Jak długo ci zajęło stworzenie tak wyczerpującej opowieści o twoim OC? – Pisałem ją codziennie po kilka godzin dziennie przez 3 tyg. Teraz poprawiam to już kolejne półtora i nie doszedłem do połowy. :/

Major Degtyarev – jeżeli oferujesz cydr to jeszcze może się skuszę, to w końcu taki gazowany napój jabłkowy. ;-)

- Interesujesz się zjawiskami paranormalnymi? – Paranormalne, jeżeli chodzi o UFO, duchy, yeti, to może nie koniecznie. Bardziej lubię niewytłumaczalne zjawiska fizyczne, których nauka nie potrafi jasno wyjaśnić. Osobiście eksperymentowałem z radiestezją, działa, bajer, ale polscy naukowcy nie chcieli mi wyjaśnić jak, więc przestałem pytać.

- Co znaczy że z zawodu pomagasz innym? – To zdecydowanie najtrudniejsze pytanie ze wszystkich. … Nie odbierzcie tego źle proszę. Jestem pediatrą.

- Czy wierzysz że ludzie w Equestri wyginęli przez wojnę atomową? – Czy wyginęli? Że kiedyś tam byli? Nie, nie wierzę, że tam byli, wiec nie mogli wyginąć. :)

- Co lubisz robić w wolnym czasie? Masz jakieś hobby? – Zacznę od drugiego pytania. Hobby mam i to nie jedno, choć część z nich nazwałbym raczej pasją. Z hobby to zbieram zagraniczne monety, takie niezbyt rozwojowe. Zbieram minerały i skamieniałości, przede wszystkim te, które sam znajdę. Mam kilka klaserów z ptasimi piórami. Z pasji natomiast hoduję rośliny owadożerne, storczyki gruntowe i rzadkie rośliny ogrodowe w tym skalne. Lubię podróżować szczególnie tak do 400km od domu w pogoni za swoimi pasjami, poznając co rodzime i co u sąsiadów. Chyba tyle wystarczy. :D

- Umiesz rysować?  - Ubolewam, ale niestety nie. :( Bardzo chciałbym stworzyć własnoręcznie obrazy do swojej historii, narysować postaci, ale uwierzcie, że lepiej, żebym się do tego nie zabierał. Dlatego postaram się to zrobić słowami, tak jeszcze potrafię. Nie można mieć wszystkich talentów, to byłoby niezdrowe. :)

Co do długości napisanej historii (nie wiem jaki to typ literacki, nie znam się), nie planowałem tego, żeby była tak długa. Spisałem co sobie wyobraziłem. Chciałem, żeby było krótsze, ale wtedy powstawały zbyt duże skróty myślowe, które uniemożliwiłyby czytającemu odpowiedni odbiór. Jeżeli jeszcze nie zmęczyłem Was sobą, to dodam, że podczas tworzenia odkryłem coś nowego, związek między twórcą, a stworzonymi postaciami. Momentami odnosiłem wrażenie, jakbym się z nimi doskonale znał, jakby były prawdziwe. To było dla mnie fascynujące. Czytając czy oglądając dzieła innych, choć można się emocjonalnie związać z bohaterami, to nigdy na tak głębokim poziomie jak tworząc ich samemu. To największa radość, jaka wypłynęła i to przypadkiem, podczas pisania. Polecam każdemu!

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D

Nie wypada witać nowych bez jakiegoś prezentu, tak więc trzymaj :cydr: :)

1. Lubisz ptaki?

2. Jeśli tak to jakie najbardziej? (jeśli nie to pomiń pytanie)

3. Lubisz Wonderbolts ?

4. Śniły Ci się kiedyś kucyki?

To chyba tyle. Życzę miłego korzystania z forum oraz jak najwięcej postów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Halo halo :luna3: i powodzenia w walce z modami ^^.

Łap parę pytanek. Sorki ale cydru nie miałem.... :tom:.(:/)

1. Did bush make 9/11?

2. Byłeś kiedyś na pony-meet'cie?

3. Znasz uniwersum TCB ?(jeśli nie to łap)

Tcb- znaczy tyle co The Conversion Bureau.  Jest to rodzaj ficków, zazwyczaj polegający na "wbiciu się" equestri na ziemię. Zostaje stworzona bariera niszczące wszystko co ludzkie lub przez człowieka stworzone. Jedynym sposobem na przetrwanie jest wypicie mikstury ponyfikującej i odrzucenie "człowieczeństwa" w zamian za nowe życie.

W całym tym konflikcie powstają dwie organizację Fort obrony ludzkości (FOL) i  Ponyfikacjia dla ocalenia ziemi (POZ). Zarówno jedna jak i druga dopuszczają się nie moralnych czynów takich jak zabijanie kuców lub przymusowe ponyfikowanie.

Będąc zmuszonym którą stronę byś wybrał?

 

Jeszcze raz witam i życzę zabawy na forum! :trixie:

Edytowano przez Obremon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Lubisz ptaki? – Oczywiście, że lubię ptaki. Kiedyś nawet za nimi biegałem z lornetką po okolicy. Brakowało mi jakiegoś przewodnika, żeby nauczył mnie je rozpoznawać po głosie, a samemu jakoś nie potrafiłem, więc nie rozwinąłem się zbytnio w tym kierunku. Jakie lubię najbardziej? Nie mam tutaj faworytów, powiedziałbym, że te, które akurat zgubiły pióra. :)

-  Lubisz Wonderbolts? – Nie wszystkich. Organizacja w porządku, ale są też mniej sympatyczne jednostki, a przynajmniej tak zostały przedstawione.

- Śniły Ci się kiedyś kucyki?:D Nie przypominam sobie, a nawet gdyby, to pamiętam bardzo, bardzo jednostkowe sny i to głównie koszmary, więc nie mogę być pewny. Myślę, że pierwszy bym kojarzył, że był, a nie kojarzę.

Obremon, dzięki za equestriański minerał. Od razu widać, że wiesz co lubię. ;-) „(…)powodzenia w walce z modami.” Z zasady staram się z innymi nie walczyć, nawet jeżeli się nie zgadzamy, to strata czasu i energii.

- Did bush make 9/11? – I’m not a 100% sure he haven't had his hand in it.

- Byłeś kiedyś na pony-meet'cie? – Nie, za krótko w tym jestem. Oglądnięcie wszystkich serii MLP trochę mi zajęło, na jeden raz tego nie łyknąłem, nie przeżyłbym tej dawki wrażeń. Potem zabrałem się wiadome pisanie, które na dodatek ciągle mnie absorbuje. Nie wykluczam jednak, że kiedyś na jakiś nie wpadnę. Jak się trochę oswoję.

- Znasz uniwersum TCB? (jeśli nie to łap) O_O i tak jeszcze przez chwilę… Ja się czasem zastanawiam czy wgłębianie się w świat fanów czasem nie szkodzi moim wyobrażeniom odnośnie świata MLP. Jakoś wolę go w wersji oryginalnej, bez nadmiernej agresji i szczególnie bez jasnej przemocy. Po to się w nim zagłębiam, żeby odejść od otaczającego nas na co dzień świata rzeczywistego i jego okropieństw.

- Będąc zmuszonym którą stronę byś wybrał? – Żeby dokonać takiego wyboru musiałbym najpierw zrobić przewartościowanie świata MLP, czego akurat robić nie chcę. Jeżeli natomiast miałby on być inną wersją naszego świata, to wolę zostać sobą. Skoro środek ma być ten sam, to jakie znaczenie ma zmiana opakowania? Wolałbym zostać mediatorem między stronami konfliktu, bo taka opcja też powinna być. Skoro gdzieś ludzkość się uchowała i broni, to znaczy, że może żyć w swojej formie, więc dlaczego koegzystencja nie miałaby być możliwa? Nie akceptuję danych opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Witam serdecznie swojego imiennika. Zawsze to miło zobaczyć kogoś starszego w naszym towarzystwie :D  Jako, że ludzie i tak ciebie męczą pytaniami, to i ja dorzucę od siebie parę kolejnych.

Jesteś optymistą, czy pesymistą?

3 miesiące to stosunkowo niewiele czasu. Czy w tym czasie wypowiadałeś się na jakichś innych stronach związanych z tą kreskówką?

Brałeś może wcześniej udział w życiu innych fandomów, czy pierwszy raz masz kontakt z szerszą społecznością?

70 stron na opis postaci jest niesamowitą ilością tekstu. Czy będzie to czysty opis jej życia, czy będzie posiadać jakieś większe wątki fabularne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. :)
Ja tego wcale nie odbieram jako męczenie. ;) Myślę, że jestem bardziej optymistą, choć nie wiem czy nie na równi z realistą.
Okazjonalnie zaglądnąłem może na jakieś 3-4 strony/fora, ale bez zagłębiania się w nie. Jestem też na MLP: FIM Forums, ale nie udzielam się tam i raczej nie będę. To można by rzecz był taki punkt pośredni do tego forum. Najciemniej jest pod latarnią.
Nie brałem udziału w żadnych innych fandomach, nie mam na to czasu. Zdecydowanie miewam kontakt z szerszym gronem osób i to regularnie, ale w zupełnie innej tematyce.
Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek mógł zdzierżyć 4 strony czystego opisu danej postaci, że o 70 nie wspomnę. :D Sam opis to kilka linijek, nad którymi mordowałem się niepojęcie. To jest historia w stylu odcinka MLP w każdym calu, takiego przygodowego. Z tym, że jest umiejscowiony w realiach po 4. sezonie. Bawię się niedomówieniami, błędami (jednym na pewno), luźnymi końcami, rzeczami niewiadomymi plotąc je ze sobą. Poznanie mojej postaci, to wzięcie udziału w przygodzie, a nie przeczytanie jej życiorysu. Nie chcę za dużo opowiadać, żeby nie zepsuć pierwszego wrażenia, ale wierzę, że wam się spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...