Skocz do zawartości

Nierówna walka DJ'a z SAI.


DJSzklaż

Recommended Posts

W ogóle rysujesz od 2 miesięcy? I potrafisz już coś takiego?

To ja się boje co będziesz potrafił za 2 lata. Bo już jest nieźle.

Dzięki, mam nadzieję że wystarczy mi inspiracji na następne 2 lata.:rd11:

I tak, rysuje jakoś od lipca, wcześniej ograniczałem się do smarowania marginesów w zeszytach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle ^^ Przyznam tylko że pierwsze co się dosyć rzuca w oczy to zbyt sztywne ułożenie włosków. Może pierwsza postać używa masę żelu żeby je tak podtrzymać ale Rarka trochę manipuluje grawitacją :D Spróbuj bardziej naturalnie je układać żeby grawitacyjne opadały i zachowywały się jak żywe bo same w sobie wyglądają ładnie tylko kwestka układania zostaje.

Reszta wygląda naprawdę fajnie i przy regularnych ćwiczeniach wiele się poprawi na lepsze. Ogólnie ładnie Ci idzie i doceniam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele to ona chyba nie jadała ostatnio :spike: :tiacake:

Ale w dobrym kierunku idą Ci te prace przyznam ^^ Spróbuj powrzucać jakieś urozmaicenia do oka odbicia światła itp. Bo takie ciut puste się wydają.
Oprócz tego to dobra robota!

:facehoof: No tak, oczy. Wiedziałem że o czymś zapomniałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogi są za cienkie, nieproporcjonalnej długości i kompletnie bezkształtne (w serialu kończyny przednie rozszerzają się stopniowo z góry na dół, a tylne tworzą charakterystyczny "zygzak"; u prawdziwych koni sprawa jest, rzecz jasna, bardziej złożona - Google Grafika twoim przyjacielem), łokieć (na tym lub tym schemacie jest to staw między humerus, kością ramienną, a ulna/radius, kością łokciową/promieniową) lewej przedniej nogi jest kompletnie nie na miejscu (powinien być mniej więcej na linii mostka, tj. równo z krawędzią piersi), a prawa przednia noga zmutowała w kawałek gumy (przypominam: końskie nogi mają STAWY). Tułów zbyt długi i nieproporcjonalny (brak słabizbny - małego "wcięcia" tuż przed kolanem tylnej kończyny, zad zbyt wysoki i zaokrąglony względem grzbietu oraz kłębu). Cieniowanie nie istnieje. Kreska jest nierówna, poszarpana. Włosie grzywy i ogona to wiechcie słomy przymocowane do kucyka. Pysk za krótki, czoło zbyt wypukłe. Oko jest zbyt... przeciągnięte w poziomie. Dmuchawiec wygląda jak coś, co smarowałam w Paincie za czasów przedszkola. Całkowity brak tła.

Czy praca jest paskudna? Jest. Czy rysuję lepiej? Nieznacznie. Czy można to odratować? Tak, ale wymaga to od cholery i ciut-ciut pracy.

Pracujesz na tablecie graficznym czy myszką? I czy próbowałeś rysować odręcznie, na kartce papieru?

I mała rada przy wysyłaniu plików na dA: nie wrzucaj tam kobył w rozdziałce 7000x6000, tylko przeskaluj to ładnie do bardziej akceptowalnych rozmiarów (np. 1920x1080) i zapisz w osobnym pliku wersję "roboczą" i przeskalowaną. Z doświadczenia wiem, że taki plik zajmuje mniej miejsca, wysyła się krócej, nie morduje przeglądarki odwiedzającego...

 

OK, dzień dobroci dla początkujących. Łap ujowy przerys na kartce papieru.

Edytowano przez Ylthin
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...