Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Rarity115

Mój Przyjaciel Jednorożec [Z] [Adventure] [Fantasy]

Recommended Posts

''Mój Przyjaciel Jednorożec''

Mój Pierwszy fanfic.

Opis (spisany przez Tęczową Mgiełkę):

Kiedy przyjaciele cię opuszczą... Musisz wziąść sprawę we własne kopyta! Historia o zdradzie, wojnie i przyjaźni z Twilight w roli głównej.

Serdecznie zapraszam do czytania i stawiania komentarzy!

[Mój Przyjaciel Jednorożec]

Dyskucja na temat postaci

Kontynacja fanfica: ---> [Rarity i atlantyckie imperium]

Edited by Dolar84

Przeczytałem kilka rozdziałów tak na próbę i powiem że nie jest tak źle.Jedyne co mnie irytowało to to że przez obrazki przypomina mi to trochę książeczkę dla dzieci...

Przeczytałam dwa pierwsze rozdziały i słodzić Ci nie będę koleżanko.

Nie, wtedy nie lubiła imprezek,ani rozgadanych i szalonych kucyków jak Pinkie Pie.

Z tego zdania wynika, że Pinkie Pie również nie lubi szalonych kucyków. "takich jak Pinkie Pie"

- Nie rozumiem dlaczego Twilight dziwi się, że śnią jej się przyjaciółki tzn. niepokoi się tym, nie śni jej się nic złego związanego z nimi więc nie ma prawa się denerwować.

- Kucyki po usłyszeniu alarmu powinny wpaść w panikę, a nie się wkurwić na Twilight, no chyba, że klaczka wcześniej nadużywała tego alarmu i dzwoniła nim bez powodu ale jeśli tak było trzeba o tym wspomnieć.

- Błędy tego typu:

Czy nie skończyło się to m z trudem Fluttershy

Czyli zdania w których nie wiadomo o co chodzi

Celestia zainterweniowana

taki przymiotnik nie istnieje

- Kolejnym minusem są opisy, a raczej ich brak, te dwa pierwsze rozdziały opierają się głównie na dialogach, jak jest w dalszej części nie wiem.

- Mi te obrazki przeszkadzają i jak napisał PumpkinWave przypomina książeczkę dla dzieci, jakby te obrazki były w dobrej jakości i rysowane specjalnie do tego fanfica mogłyby być. Ale to moje osobiste odczucia.

- Literówki, interpunkcja to trzeba poprawić (po znakach interpunkcyjnych spacja, wygląda wtedy to wszystko o wiele bardziej estetycznie)

Skończyłem całość i mam mieszane uczucia. No niby fajne, troszkę naiwna i przewidywalna ta opowieść ale to chyba przypadłość większości fanfikcji. Ogólnie to co mi najbardziej przeszkadzało to główny zły oraz...czemu Discord był tak bardzo nie epicki ?! Już lepiej jak byś go sobie odpuściła :). Ogólnie czytało się dość przyjemnie.

Według mnie powinnaś sobie znaleźć kogoś do korekty, bo błędów jest tak dużo, że jakby się je osobno zapisywało to wyszłoby kilka pełnych stron. Głównym błędem było to, że kiedy pisałaś wypowiedź bohatera, informację kto mówi i dalszy ciąg wypowiedzi, to nie pisałaś myślnika oddzielającego informację kto mówi i dalszy ciąg wypowiedzi. Często też zanim "zza" pisałaś "za", a jest znaczna różnica. Teraz kilka błędów odnośnie bohaterów: - Królowa podmieńców nie nazywa się Aria tylko Chrysalis - BlueBlood nie może być synem Luny, bo kiedy się rodził, ona była na księżycu - Chrysalis ot tak zgodziła się pomóc i nie próbowała wykorzystać sytuacji, żeby przejąć Equestrię? To do niej nie podobne! Moim zdaniem powinnaś dokładniej opisać scenę przekonywania Chrys i dodać trochę dłuższe zakończenie. Przydałoby się też powiedzieć, czy CMC przeżyły lub czy odniosły jakieś rany (, bo nie wierzę żeby wyszły cało). Opinia jest krytyczna, ale szczera, a jak to poprawisz to sądzę, że nie będzie więcej takich komentarzy :) Ogólnie fabuła ciekawa i bohaterowie fajni tylko imię "Dark" brzmi zbyt prosto...

Mi się czytało bardzo przyjemnie. Prawda, czasem zdarzały się błędy, ale kto ich nie popełnia? Ten Fanfic już dołączył u mnie do listy ulubionych. I wcale nie przesadzam ;) Taka moja ocena. ^^

Ciekawy fanfic, przyjemnie się czytało. Teraz pozostało tylko czekać na sequel. W opowiadaniu można wyczuć, że wystarczy jeszcze kilka rozdziałów i będziemy mieli nową miłość w PonyVille.