Cahan

Zadania Zecory [zabawa]

35 postów w tym temacie

Macie czas do niedzieli.

0

No dobra, brak umiejętności nie pozwolił mi oddać w pełni tego co chciałem, ale to jest kosmiczna kapusta.

Na pewnej planecie pewna roślina rozrosła się tak mocno, że objęła całą planetę, i stała się jedynym żywym organizmem na tej planecie. W końcu jej system korzeniowy rozsadził planetę, ale to nie był koniec. Roślina rozrastała się dalej, aż w końcu objęła słońce, niczym sfera Dysona. Jej korzenie i ogonki liści przystosowały się do pobierania substancji mineralnych z pyłu kosmicznego a masa rośliny sprawia, że ma ona swoją własną grawitację, która utrzymuje wokół niej minimalną atmosferę. Za to promieniowania słonecznego jej nie brakuje.

Spoiler

NeVP8mZ.jpg

1

Napisano (edytowany)

Ta roślina zwie się "Zanetis herba". Uczeni nazywają ją pieszczotliwie "Żanetą". Jej główny pień może osiągnąć wzrost równy czterokrotności wzrostu kucyka. Posiada pnącza bogate w euforbinę, które zazwyczaj osiągają znacznie większe rozmiary. 

Posiada dokładnie jeden liść. Za ochronę przed drapieżnikami służą jej wytwory imitujące zęby oraz oczy. Niestety nie udało jej się ochronić przed postępem, obecnie jest na wymarciu. 

Spoiler

225256.thumb.JPG.08e8dd19716e975e5060273295b97957.JPG

Polubiłem kredki.

Edytowano przez Gurix525
0

Wybór był ciężki, bo obie prace okazały się kreatywne i fajnie opisane. Wygrywa Gurix za łacinę i końcówkę, która mnie rozwaliła. W ogóle się uśmiałam, czytając te opisy :D

Uwagi: przydałoby się popracować nad kolorowaniem, panowie :fluttershy4:

Czyli:

Coldwind 3 

Gurix525 5

Falconek 3

Poulsen 1

Zadanie nr 5

Uwarzyć muszę dziś mikstur parę, żeby uzdrowić jedną maszkarę...

Ej, bez przesady!

No nie ma rady! Dam ja wam listę tych ingrediencji, które dodadzą miksturze potencji. Znajdziesz mi wodna strzałkę i liść łopianu...

Nie dodaj tam lepiej żadnego szafranu. Ja dam im listę, bo zmurszeją im kości, nim odnajdą się w twojej poetyckości. Znajdźcie usery nasze malutkie... To znaczy macie odszukać rośliny z listy (w wielu przypadkach nie podaję gatunku, a tylko rodzaj, bo byście się pogubili). Każdy gatunek to 1 punkt. Obowiązkowo chcę przy tym karteczkę z napisem "Zecora2". I foty wrzucacie w spoilery, w temacie.

Lista zielska do odszukania:

1. Niezapominajka 

2. Wilczomlecz

3. Strzałka wodna

4. Pięciornik

5. Kapusta

6. Rogatek

7. Łopian

8. Dzwonek

9. Wrotycz

10. Mak

Czas macie aż do końca niedzieli.

1

No to zobaczmy, czy coś trafiłem.

Dzwonek

Spoiler

6263eb9947.jpg

Kapusta (tak, to ta)

Spoiler

39f3e35fc3.jpg

03dcebd596.jpg

Łopian (to chyba łopian mniejszy)

Spoiler

9ad3be16d2.jpg

Rogatka i mak byłoby dość łatwo znaleźć, ale nie było mi po drodze ani nad jezioro, ani na pole.

0

Niezapominajka

HpfPCDP.jpg

Pięciornik srebrny

0lsoHwu.jpg

Pięciornik rozłogowy

Y0yrlzT.jpg?1

Kapusta warzywna (a konkretniej chyba jarmuż, jedna z odmian uprawnych)

T0zUtVJ.jpg

Wrotycz pospolity

nOMoUqF.jpg

Mak polny

BCz4B3f.jpg

0

Dobra, zaczynamy sprawdzanie:

1. Falconek:

Dzwonek to niewątpliwie jest. Druga roślina należy do kapustowatych, nie jestem pewna czy do rodzaju kapusta (takie sobie zdjęcia), ale trzecia nie jest łopianem mniejszym. Uzyskujesz więc 2 punkty.

2. Karlik:

Niezapominajka jest dobrze, pięciorniki też, co do kapusty nie jestem pewna, więc zaliczam na Twoją korzyść, wrotycz dobrze, mak dobrze. Mamy więc 6 punktów.

3. Gurix:

Niezapominajka dobrze, łopian dobrze, mak też, dalej mamy 2 odmiany dzwonka brzoskwiniolistnego (gatunek ten sam, więc się liczy jako jeden), kapusty (coś kapustowatego to chyba jest) policzę jako jeden, bo na zdjęciach wyglądają tak samo. To białe to nie jest pięciornik, to niebieskie też, ale to żółte już tak. I to nie jest wrotycz, tylko krwawnik.

6 punktów

Czyli:

Coldwind 3 

Gurix525 11

Falconek 5

Poulsen 1

Karlik 6

Zadanie nr 6

Przydałoby się opisać moje składniki, bo najróżniejsze mam odczynniki, coś więcej prócz nazwy zawierać musi, bo sama nazwa kucyki kusi.

Macie za zadanie znaleźć sobie jakąś roślinę, napisać jaką i napisać wierszyk, będący zagadką. Nazwa gatunkowa ma stanowić odpowiedź. Standardowo macie czas do niedzieli. Zwycięzca dostanie 3 punkty zamiast zwyczajowych 2.

0

Nigdy nie napisałem żadnego wierszyka, ale zabawa wygląda na bardzo fajną i chętnie zadebiutuję :P (jakkolwiek wyjdzie)

Moją roślina jest Ipekakuana prawdziwa (jak się przed chwilą dowiedziałem :twiblush:), bo bardziej znam ją pod nazwą Wymiotnicy prawdziwej. Chodzi konkretnie o jej korzeń używany miejscowo jako lek wykrztuśny.

Gdy kaszel suchy masz

i męczy Cię on w noc

Wykrztusić chcesz tą maź

i ból zakończyć w mig

korzeń sproszkowany weź

a ukojenie sprawi Ci.

0

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się