Jump to content

Ogloszenia i informacje dotyczace fanfikow.


Recommended Posts

Temat ten służy do informowania o zaistniałych zmianach w dziale fanficów oraz o ewentualnych przenoszeniach tematów. Nowy temat dla Fallout: Equestria został przeniesiony do odpowiedniego działu - My Little Necronomicon. Co za tym idzie, stary temat wylądował już w koszu. Autora, bądź autorów tłumaczenia pragnę poinformować, że dostęp do owego działu można uzyskać, zgłaszając się do któregoś z administratorów, lub mnie.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

W związku z wprowadzeniem listy obowiązujących tagów na forum proszę o zmianę i/lub dodanie odpowiednich tagów do swoich fanficów. Macie na to czas do 24.09.2012, czyli równe dwa tygodnie. Nie posłuchanie się tego może skutkować nawet usunięciem tematu.

Druga informacja:

Także w przeciągu dwóch tygodni proszę o uzupełnienie starych tematów w MLN i MLS o brakujące linki do opowiadań, jeśli nikt tego nie zrobi to stare tematy zostaną usunięte.

Edited by Decaded
aktualizacja linku do listy TAGów
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

W związku z wciąż obowiązującą listą tagów i fanfikami bez tagów, nastąpi czystka tematów bez tagów

Do dnia 28.10 tego roku, jeżeli nie chcecie utracić tematu należy uzupełnić tagi.

Jak dodać tagi do już istniejącego tematu? Autor pierwszego postu wykonując pełną edycję może zmienić nazwę tematu, a co za tym idzie dodać tagi.

Dnia 28 października 2012 roku wszystkie fanfiki bez tagów zostaną usunięte.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

W dniu 14.02.2013 objąłem funkcję opiekuna działu opowiadań.

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie, pytania bądź pomysły proszę pisać bez skrępowania.

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości czy jego fanfik nadaje się do zamieszczenia w danym dziale - niech pisze.

Na każdą wiadomość postaram się odpisać jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

W związku z pojawieniem się ostatnio kilku osób, zadziwiająco odpornych na regulamin, usilnie zachęcam do zapoznania się z jego treścią. Został dodany jeden punkt, więc radzę zaktualizować swoją wiedzę na temat tego, co w dziale jest dozwolone.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

W związku z pojawiającym się ostatnio zamieszczanie opowiadań bez prawidłowego otagowania, informuję, że nadal obowiązkowe jest umieszczanie tagów w nazwie tematu, gdzie będą wyraźnie widoczne na pierwszy rzut oka. Jeżeli ktoś chce dodatkowo wymienić je tam gdzie pozwala na to nowy silnik forum, to jak najbardziej może to zrobić, ale dodatkowo. Klasyczne tagowanie nadal jest jedynym obowiązującym.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 weeks later...
 • 1 month later...
 • 2 weeks later...

W związku z nagminnym brakiem znajomości regulaminu stwierdzam, że od tej chwili każdy obrazek zamieszczony w dziale, który nie będzie ukryty w spoilerze, będzie karany odpowiednim ostrzeżeniem.

 

 

Dlaczego istnieje taka zasada? Ponieważ zarówno na nowym jak i na starym silniku pojawiały się osoby, które skarżyły się, iż zbyt duża ilość obrazków w dziale znacząco spowalnia jego działania i utrudnia poruszanie się w nim. Nie każdy ma super-wypasiony sprzęt, na którym nawet Windows działa bez zakłóceń. Proszę o tym pamiętać i stosować się do regulaminu wewnętrznego.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 3 months later...
 • 1 month later...

Po rocznej kadencji stwierdzam, iż dział wymaga przeglądu i inwentaryzacji. W związku z tym ostrzegam, iż w najbliższym czasie mogą pojawić się pewne niezgodności na liście fanfików, kiedy będę wszystko sprawdzał i poprawiał ewentualne błędy. Ponownemu sprawdzeniu zostaną poddane również WSZYSTKIE opowiadania. Jeżeli więc ktoś był sprytny i przemycił którąś z zabronionych treść (gore/clop) do działu ogólnego, to radzę usunąć ją co prędzej.

 

Niewykluczone, iż część tekstów zostanie przeniesiona do archiwum, jednak zawsze będę kontaktował się z autorami, przy wystąpieniu takiej sytuacji.

 

 

W związku z tym muszę również uprzedzić, iż przez najbliższy czas mogę być nieco... zirytowany. Było nie było, mam do sprawdzenia około 800 opowiadań.

 

 

Życzę miłego dnia.

Link to comment
Share on other sites

Doszły do mnie informacje o odcięciu niektórym użytkownikom dostepu do działu My Little Necronomicon. Chciałbym wyraźnie powiedzieć, iż żadne ograniczenia dostępu nie były planowane, a jeżeli by tak było, to dowiedzielibyście się o tym ze stosownym wyprzedzeniem. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z jakąś usterką i już zwróciłem uwagę na ten problem naszym adminom technicznym.

 

Proszę, żeby osoby, które doświadczyły takich trudności napisały do mnie prywatną wiadomość, żebym mógł zorientować się w skali problemu.

 

Przepraszam za wszelkie utrudnienia.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Dodano nowe tagi, które mają za zadanie ułatwić rozeznanie się w statusie każdego z opowiadań. Zamieszczono je na liście, prosiłbym o zapoznanie się z nimi. Chodzi o tagi [Z] (Zakończone), [NZ] (Niezakończone) , [Oneshot]. Są obowiązujące od dzisiaj. Prosiłbym autorów już zamieszczonych opowiadań o dodanie ich do swoich tekstów - w miarę możliwości naturalnie. Tam gdzie ich nie znajdę dodam sam, jednak każde nowo dodane opowiadanie musi już je posiadać.

 

Instrukcja obsługi nowych tagów przy tematach oznaczonych tagiem [seria]:

 

Przykład A: Temat oznaczony tagiem [seria] składa się z opowiadań typu Oneshot. W takim wypadku w temacie głównym dodajemy tag [seria], a każde opowiadanie w temacie osobno tagujemy i tam musi pojawić się przy nich tag [Oneshot]. Jeżeli seria została zakończona dodajemy w nazwie tematu obok tagu [seria] tag [Z].

 

Przykład B: Temat oznaczony tagiem [seria] składa się z opowiadań wielorozdziałowych. W takim wypadku przy poszczególnych opowiadaniach w pierwszym poście dodajemy tag [NZ] lub [Z] w zależności od tego czy opowiadanie zostało zakończone czy nie. Jeżeli cała seria została zakończona w nazwie tematu dodajemy tag [Z].

 

W razie kolejnych pojawiających się wątpliwości temat będzie rozwijany.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Ostatnio zaobserwowałem zaskakujący nawrót wypowiedzi składających się z jednego-dwóch słów lub na przykład samego obrazka. Przypominam, iż zgodnie z regulaminem wewnętrznym działu, wypowiedzi mają być rozwinięte a nie tak lakoniczne. Od tego momentu każdy tego typu post będzie usuwany, a jego właściel otrzyma punkty karne. To samo dotyczy braku ukrywania obrazków w spoilerach.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Dobre wieści dla fanów konfliktu NLR vs SE. Od tej chwili można pisać i zamieszczać w dziale opowiadania dziejące się w tych klimatach. Naturalnie istnieją pewne... obostrzenia.

 

 

 Nie życzę sobie jakichkolwiek kłótni i przepychanek, a wszelkie posty w stylu "SE jest do dupy" czy "NLR ssie" będą natychmiastowo usuwane i surowo karane. Dozwolona jest merytoryczna dyskusja na te tematy, choć lepiej by było, gdyby toczyła się w wyznaczonym do tego dziale. Co do samych opowiadań, to proszę również dbać o ich wysoki poziom. Jeżeli jedynym celem tekstu będzie zianie otwartą nienawiścią do strony przeciwnej to taki tekst może zostać usunięty. Każde z takich opowiadań OBOWIĄZKOWO musi zawierać tag [NLR vs SE].

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

W związku z prośbami i propozycjami wielu użytkowników, w opowiadaniach pojawił się nowy dział - "Świat bez kuców". Możecie tam zamieszczać opowiadania, które nie mają nic wspólnego z pastelowymi taboretami.

 

Dział ma okres próbny trzech miesięcy. Jeżeli po upływie tego czasu zainteresowanie będzie zerowe lub znikome, to zostanie on usunięty.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Na okres miesiąca lutego ze względu na pewne... problemy natury prywatnej potrzebuję jednego lub dwóch pomocników do utrzymywania porządku w dziale. Chętnych proszę o zgłoszenie się na PW. Od razu mówię - nie wiąże się to praktycznie z żadnymi przywilejami, tylko z obowiązkami. Wiem, to nie zachęca, ale właśnie tak wygląda.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Pojawiła się nowa nagroda działowa - Odznaka Fanfikofila.

 

Będzie przyznawana osobom wykazującym dużą aktywność w dziale opowiadań zarówno jeżeli chodzi o publikowanie jak i o komentowanie cudzych tekstów.

 

Lista odznaczonych (będzie uzupełniana):

 

Niklas

Madeleine

Foley

Bester (czyli Draques)

Alberich

Hoffman

 • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Ogłoszenie miało pojawić się rano, ale niestety życie nie chciało współpracować. W każdym razie mam kilka informacji, którymi spieszę się z Wami podzielić.

 

1. Pojawiła się kolejna nagroda działowa - specjalne odznaczenie opiekuna działu http://i.imgur.com/12yd0p8.png Dlaczego wygląda akurat tak? Wszystkich zainteresowanych rzeczonych wyglądam odsyłam do rozdziału 4 opowiadania Sweetie Brick - tam znajdziecie odpowiedź. Nie muszę chyba dodawać, iż zdobycie jej będzie wyjątkowo... trudne :crazytwi:

 

2. Oficjalnie wprowadzam nowy system oceniania opowiadań - ocena punktowa + opis. Dokładne informacje znajdziecie w spoilerze poniżej: 

 

0/10 "Legendy są Wszędzie!"

1/10 "Ić stont"

2/10 "Strzel sobie w łeb patelnią i dopiero zacznij pisać"
3/10 "Bez pół litra nie rozbieriosz" 
4/10 "Docs płakał jak konwertował" 
5/10 "Plota nie urywa"
6/10 "Ujdzie w tłumie. Gęstym."
7/10 "Da się przetrwać bez bólu." 
8/10 "Bardzo dobrze, dostatecznie" 
9/10 "No i to jest opowiadanie!"
10/10 "Alberich, masz bana za multikonto!"

 

3. Szykuje się kolejna inwentaryzacja działu opowiadań - sprawdzenie wszystkich tematów, podliczenie fanfików, uzupełnienie tagów i sprawdzenie, czy ktoś cwany nie wrzucił do dawniejszych jakiegoś zła. Ale co do tego...

 

4. ...to bardzo możliwe, że zajmie się tym mój następca, ponieważ obawiam się, że w najbliższej przyszłości będę zmuszony zrezygnować z prowadzenia działu. Życie nie rozpieszcza... Jednak zanim zniknę postanowiłem te powyższe zmiany wprowadzić.

 

Wszelkie możliwe pytania proszę zadawać w Stowarzyszeniu Żyjących Piszących, postaram się odpowiedzieć na nie bez zwłoki.

 • Upvote 8
Link to comment
Share on other sites

Jak można było się domyślić, część wczorajszego ogłoszenia miała charakter dowcipu - naturalnie nie mam zamiaru wprowadzać przedstawionego powyżej systemu oceniania, choć jest całkiem zabawny. Niestety wymagałby ustalenia określonych kryteriów na podstawie których opowiadania mogłyby być w nim oceniane. No i każdy musiałby się z nim zapoznać, zaakceptować go i się do niego stosować - nie mam złudzeń, że udałoby się to wprowadzić, no i sensu za dużego by w tym nie było.

 

Wiele osób zastanawiało się też nad nową nagrodą - ona jest i jak najbardziej zostanie w dziale. Jednak tak jak napisałem jej zdobycie będzie trudne. Bardzo trudne....

 

Jeżeli zaś chodzi o informacje zawarte w punktach 3 i 4 to są one mniej lub bardziej poprawne. O szczegółach będę informował, a na wszelkie ewentualne pytania odpowiem w Stowarzyszeniu Żyjących Piszących.

 

 

Edit: Tylko tak dla ścisłości - odejście z działu też było żartem. To uzależnia... :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
 • Create New...