Skocz do zawartości

Biura Adaptacyjne: Alternatywa [NZ][Comedy][Human][Life][TCB]


psoras

Recommended Posts

Po długiej przerwie wracam do pisania i publikowania dłuższych fanfików. Mam nadzieję, że się spodoba.

Będzie więcej, obiecuję. Naprawdę.

 

Awaria portalu międzywymiarowego łączącego Grudziądz z Ponyville spowodowała, że jego twórcy znaleźli się wraz z Twilight Sparkle w jednym świecie, a Rarity i Rainbow Dash w innym. Co ich czeka? Czy uda im się przeżyć i znaleźć drogę do domu?

 

Nie wiem. Ale chyba warto spróbować.

 

Prolog

Rozdział 01

Rozdział 02

Rozdział 03

Rozdział 04

Edytowano przez psoras
  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem prolog i pierwszy rozdział, i lekko zerknąłem tylko dalej, gdy przewałem czytanie... I muszę powiedzieć, że czuć stary, dobry klimat jaki pamiętam z twoich innych dzieł, Psoras :D

 

Spoiler

Rarcia nie zasługuję na to, by trafić do Łodzi?!

No co ty nie powiesz miszczu?! Przecież to by ją od razu naprostowało, a przynajmniej ten jej wydelikacony nosek :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niebywałe szczęście, przeczytać to opowiadanie przed publikacją. Jak wyszło?

 

Po przeczytaniu Equetripa z niecierpliwością czekałem na kontynuację i się doczekałem.

 

A doczekałem się kontynuacji godnej.

 

Opowiadanie na razie zaledwie się rozkręca, ale to rozkręcanie się jest na wysokim poziomie. Alternatywa utrzymuje klimat poprzednich opowiadań o szalonych inżynierach. Zresztą, co będę takie oczywiste rzeczy pisał, przejdźmy do rzeczy!

 

Ciekawie zapowiadająca się fabuła - checked.

Dobrze napisani, niepapierowi bohaterowie - checked

Niewymuszony humor - checked.

Psorasowatość - checked.

 

Jeżeli chodzi o błędy, to wstawiłbym odstępy pomiędzy akapitami, by wygodniej się czytało. Poza tym jest bardzo dobrze.

 

Ocena: 9/11 :garbl:

 

Pozdrawiam i czekam na dalszą część.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu Coldwind napisał:

Jeżeli chodzi o błędy, to wstawiłbym odstępy pomiędzy akapitami, by wygodniej się czytało. Poza tym jest bardzo dobrze

Uwierz mi @Coldwind, lektorowałem Equetripa - za co swoja drogą dostałem cudny autograf na Vistulianie - i to styl Psorasa, wielkie ściany tekstu tak ubite, że czytanie jednego rozdziału, potrafiło trwać kilka godzin :D Tyle tego na tych kilkunastu/dziesięciu stronach upchał. Ale mimo tego, warto się przebijać :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cóż, przeczytane wszystko, co do tej pory jest... Tylko jedno mogę powiedzieć, o zaprezentowanym uniwersum, które już doskonale poznałem wraz z poprzednimi fikami Psorasa, gdyż są i do nich nawiązania tutaj :)

 

WINCYJ TEJ FIKOWEJ MARYCH, Autorze!

 

A jak zwykle, oto i nagranie - będzie stale aktualizowane - tego fanfika :) Dobre dzieła zasługują na swój własny lektorat :)

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Czy to jakże wspaniale rozpoczynające się dzieło, z dużym potencjałem na kolejną świetną historię w psorasowym uniwersum, ma jeszcze szanse ukazać przed czytelnikami nowe rozdziały? :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że ciężko mi powiedzieć? :lunathink:

Od czasu do czasu wracam do tego projektu, ale mam inne priorytety (np. pracę). Mam nadzieję, że uda mi się to dokończyć, choć trochę to potrwa. Pocieszam się, ze jeszcze nie minęła rocznica mojej bezczynności...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...