Razh

Opiekun Krain Magicznych
 • Zawartość

  55
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

67 Bardzo dobra

2 obserwujących

O Razh

 • Ranga
  Thorax pancerny w pociski 88 mm zaklęty
 • Urodziny 04/12/1998

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Miasto
  Warta/Łódź
 • Zainteresowania
  Rysowanie, muzyka
 • Ulubiona postać
  Firefly

Ostatnio na profilu byli

752 wyświetleń profilu
 1. Witaj. Mam nadzieję, że będziesz bawił się tu dobrze i będziesz aktywny ^^ kilka pytań z okazji przybycia: 1. Lubisz pizze? 2. Dlaczego Znaczkowa liga nie udała się jeszcze w kierunku Jerozolimy? 3. Dokąd tupta nocą jeż? Pozdrawiam, Ja
 2. Czas coś tu dorzucić Qween Chrysalis - Storm Sky Runner - Antagonist (Hay Tea Remix) Pony Music - Chrysalis [Dubstep]
 3. Może to trochę nie do końca equestriańskie, ale smoki to smoki i występują w wielu opowieściach i światach. Zatem czy smoki nie są uniwersalnymi stworzeniami wieloświata? Hmm... Do sedna. Macie jakieś ulubione smoki? Czy to jakiś konkretny z imienia, czy są to po prostu jakiś rodzaj smoka, czy to lodu, czy cienia. Kolczaste, bez skrzydeł, czy niewidzialne (są takie?), każdy smok jest mile widziany
 4. Trochę muzycznie w podmieńcowej tematyce! Tytuł, wzmianka, cokolwiek muzycznie związanego z podmieńcami. Jeśli masz jakieś utwory, które lubisz i które wiążą się ze zmiennokształtnymi stworzeniami i chcesz się nimi podzielić to właśnie tu możesz to śmiało zrobić. Na razie od siebie dam trzy: OhPonyBoy - Pom Duli Lom Pony Music - Invasion Blaze, TuXe, Ozzwald - The Changeling (Twitch Remix)
 5. @Szonszczyk bez spojlerów niepublikowanego opowiadania proszę! Ale poniekąd masz rację. Spośród kucyków ta rasa ma najwięcej powodów by czuć się pokrzywdzona przez naturę (CO NIE JEST PRAWDĄ!!!) i najłatwiej u nich wzniecić by było rewolucje (przynajmniej moim zdaniem), ponadto jest ich zdecydowanie najwięcej. Zwracając się bezpośrednio do tematu myślę, że nie da się od tak wskazać najlepszej rasy. Każda ma swoje zalety i każda ma swoje wady. Sposobem mogłoby być eliminacja ze względu na wady, ale w takim wypadku mogą odpaść wszystkie propozycje. Pozostają osobiste referencje i nie spodziewałbym się tu zaskakujących rewelacji. Zapewne z podanych propozycji wyklarowałyby się dwie/trzy propozycje. I tak: moim zdaniem, ze względu na przystosowanie się, na większą uwagę zasługują zdecydowanie podmieńce, głównie ze względu na podane przez Lemiego możliwości(parametry?). Są w stanie dostosować się do dosłownie każdych warunków, a po przemianie w kolorowe, zyskały faktyczną wolną wolę, co nie czyni ich już bezmyślną wolą roju, czy coś... Nie byłbym sobą, gdybym nie przyrównywał ras militarnie. Bez wsparcia technologicznego i po identycznej ilości "gladiatorów" wystawionych na urojoną arenę. Szczerze sam byłbym ciekaw wyniku takiego starcia, bo nie mam pojęcia kto mógłby ostatecznie wygrać, chociaż faworytami zdecydowanie i naturalnie stają się alikorny (nie zapominajmy o nich). Chociaż kto wie? Może jaki są w pewnym stopniu odporne na magie, albo hipogryfy szybsze niż przypuszczamy? Ostatecznie pozostawię pytanie bez odpowiedzi
 6. Jak wiadomo, niedaleko gryfickiej stolicy znajduje się legendarna przepaść... Właśnie, przepaść. Z jednej strony gryfy umieją latać i byle dziura w ziemi, nawet większych rozmiarów, nie powinna być dla niech przeszkodą, ale warunki jakie w tym uskoku panują bynajmniej nie sprzyjają wycieczkom. Ba, można powiedzieć, że zupełnie je uniemożliwiają. Ponadto pomyślmy o dzieciach! Kto o zdrowych zmysłach wychowuje dzieci (które prawdopodobnie nie potrafią latać, co byłoby raczej naturalne, chyba, że się mylę i gryfy pod tym względem są jakieś magiczne) w takich warunkach? Może to kwestia hartowania dyscypliny, co też nie do końca było by prawdą, bo na zdyscyplinowane to społeczeństwo nie wygląda. Z zewnątrz dumny naród, w środku grupa Januszy, co by tylko sąsiadowi nie było lepiej... Ale co ma z tym wspólnego przepaść? No właśnie! Pozornie nic, ale to może ona sprawia, że nikt nie potrafi dojść do porozumienia? Hmmm... Zostawię Was z tym przemyśleniem.
 7. Wypadałoby w końcu się wziąć za pisanie...

  1. Pokaż poprzednie komentarze  [1 więcej]
  2. Razh

   Razh

   I tego i tego, ale bardziej opowiadania jakiegoś xD

  3. Triste Cordis

   Triste Cordis

   Też to sobie mówię... od roku :v Fiki stoją w miejscu, a potencjalnych czytelników ubywa

  4. Bleflar

   Bleflar

   Zrób coś w temacie Thoraxa żebym mógł to zhejtować.

 8. Wraz z odcinkiem, który ukazał się jakiś czas temu, przychodzą liczne pytania odnośnie podziału całego społeczeństwa na dwie części: ci co pozostali pod wodą i ci, którzy (ewoluowali i) wyszli(/wrócili) na ląd. Jak można było zauważyć, takie wydarzenie było w stanie podzielić nawet podstawową komórkę społeczną, jaką jest rodzina. Teraz wydawało się, że przebiega to wszystko pokojowo i nikt nie cierpi w większym stopniu z tego powodu, ALE kto wie, jak to będzie wyglądać za rok, dwa, dziesięć, sto... Może być tak, że nie zmieni się zupełnie nic, ale także może zmienić się dosłownie wszystko. Czy ten naród może się od siebie jeszcze bardziej oddalić? Dzisiejszy entuzjazm może zmienić się w obojętność, a w ostateczności wrogość. Czy możemy się spodziewać przyszłości, w której na ścianach Góry Aris, będą widniały napisy w stylu "Seaquestrianie robią herbatę z wody po pierogach", albo "Dobra ryba, to pieczona ryba", a pod wodą będą się szczycić, że im deszcz na głowy nie pada? Przyszłość całego społeczeństwa wisi na włosku, w połowie zanurzonym w morskiej wodzie. Co sądzicie o całej sprawie? Czy możemy spodziewać się bitwy na muszle i kamienie? Czy społeczeństwo nie powinno trzymać się razem? Ile jest cukru w cukrze? Co tu robi poprzednie pytanie? Jak rodziny znoszą rozłąkę? Czy możemy się spodziewać rozłamu na dwa odrębne gatunki? Piszcie!
 9. Droga Księżniczko Celestio! W dniu dzisiejszym nauczyłem się, że nawet jedno zdanie potrafi zachęcić do bliższego poznania danego tematu, a w szczególności jeśli jest to na temat jakiejś książki. Ponadto chciałbym zdementować pogłoski na temat nielegalnemu handlu kwiatami. Nie przez moją winę zniknęły te kwiaty, a przez złodzieja, na którego poluje od dłuższego czasu, który podkrada sadzonki. To nie były tylko krokusy, ale też dwie palety tulipanów z zeszłego miesiąca, które zniknęły pewnej nocy w tajemniczych okolicznościach. Podejrzewam szpiegów z armii pewnego mrocznego króla, którego imienia nie będę tutaj wymieniać. Już podjąłem kroki w tym kierunku i rozwiąże tę sprawę zanim się obejrzysz. Twój ogrodniczy. Razh
 10. Dlaczego nie ma dymku w emotkach "Robok zepsuł"? Jest to co najmniej niepokojące! :deczepsu::soa4:

   

  1. Pokaż poprzednie komentarze  [2 więcej]
  2. Szonszczyk

   Szonszczyk

   W razie nagłej potrzeby jest: :soa4:

    

  3. Razh

   Razh

   Nie zrzucaj odpowiedzialności na innych

  4. Decaded

   Decaded

   Ale Robok nie psuje :|

 11. Jak zapewne wiecie, mało wiadomo o całkowitej liczebności Jaków. Z oficjalnych źródeł znana jest jedynie jedna wioska, w której nie oszukując się, mieszkańców zbyt wiele nie ma. Można by ich liczyć w dziesiątkach co najwyżej. Zatem jak sądzicie? Czy to jedyna wioska Jaków, czy może jest ich więcej, a jeśli jedna, to czy Jaki są zagrożone wyginięciem (dodając oczywiście ich destrukcyjne zapędy)? Piszcie! (I oczywiście mały obrazek dla klimatu )
 12. Galeria! Smoki, podmieńce i inne magiczne stworzenia tutaj mogą ujrzeć światło dzienne, wykopane z odmętów internetu! Mile widziane wszelkie nowości jak i wasze własne prace (oczywiście jeśli jesteście wystarczająco odważni). Ciekawie by było, gdyby każdy obrazek miał krótki opis co się na nim znajduje. I parę obrazków znalezione na zachętę: Audiencja u Thoraxa: Brama Yakyakistanu: Hipogryfi wojownik: Wielki smok wyłaniający się zza wzgórz: Gryfie bogactwa: I oczywiście nowe "mane6":
 13. Witam w Magicznych Krainach, gdzie spotkacie smoki, jaki, podmieńce, gryfy i hipogryfy! Tu w ambasadzie będą znajdować się ogłoszenia i temu podobne rzeczy organizacyjne. Jako nowy opiekun zajmę się wymienionymi wyżej rasami, jako iż nabierają coraz większego znaczenia w Equestrii, jak i na forum międzynarodowym (jakkolwiek to brzmi). Zapraszam do wspólnej zabawy i dyskusji, które stopniowo będą się pojawiały w poszczególnych krainach jak i na forum ogólnym działu.
 14. Szanowna Księżniczko Twilight Sparkle. Miałbym do Ciebie kilka pytań i ucieszyłbym się niezmiernie, gdybyś mi odpowiedziała. 1. Wiesz może, czy Spike kiedyś urośnie (naturalnie, nie poprzez chciwość)? 2. Co najbardziej cenisz w książkach przygodowych? 3. Czy poleciałabyś w kosmos, gdyby nadarzyła się taka okazja? 4. Czy tylko ja odniosłem wrażenie, że Inkwizytor Neighsay nie okazał Ci wystarczającego szacunku, jako Księżniczce?
 15. Droga Księżniczko Celestio. Jako główny ogrodniczy w Twoim pałacu mam do Ciebie kilka pytań. 1. Mogę podlewać kwiatki w Twym pokoju kiedy śpisz? 2. Gdzie w końcu przesadzić te tulipany spod balkonu? 3. Jak działa prawo patentowe w przypadku narzędzi ogrodniczych? 4. Czy przy rejestracji własnej działalności gospodarczej (przykładowo zakład stolarski) muszę mieć zezwolenie na używanie ostrych narzędzi z urzędu, czy wystarczy zaświadczenie o poczytalności? 5. Czy mogę liczyć na płatny urlop?