Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Rarity

Klątwa Alicornów [PL][Oneshot][Comedy][Slice of Life]

Recommended Posts

bbbff_twilicorn_by_scourge707-d5ydw1c.thumb.png.e4e82fc0b424453f8f204d04bca4199b.png

[Źródło]

Klątwa Alicornów

Oryginał [ENG]

Autor: chillbook1

Tłumaczenie: Rarity

Prereading, korekta: @Poulsen, @Zodiak

Opis: Pomimo swojej niemal nieskończonej potęgi alicorny są raczej kiepskie w ratowaniu świata. Pewnego dnia Twilight odkrywa, że istnieje ku temu całkiem niezły powód.

Edited by Rarity
  • Upvote 7

Czytałam to już dawno temu na FGE. I muszę przyznać, że jest to naprawdę dobra komedia i do tego zgrabnie przetłumaczona. Fanfik pięknie naśmiewa się z niekompetencji serialowych alikornów. Humor bardzo mi podpasował, uśmiałam się, więc polecam.

• Upvote 1

Przeczytane.

Po pierwsze standardowe stwierdzenie chyba każdego kto miał do czynienia z tłumaczeniami - Ale ja bym to zrobił zupełnie inaczej!!!!111oneoneone. Naturalnie w ramach żartu, bo jak wiadomo każdy ma swój własny styl.

Standardowej formułki o spoilerach nie będzie, bo w fabułę zagłębiać się nie mam zamiaru - jest prosta, lekka i przyjemna w odbiorze, więc każdy powinien poznać ją samemu. Przyjemna komedia do popołudniowej herbatki. Niezbyt zaskakująca, ale nie uznaję tego za specjalną wadą.

Jeżeli chodzi o jakość tłumaczenia to jest bardzo dobrze. Przyczepiłem się jedynie w kilku miejscach, a i to nie były tak naprawdę błędy, a jedynie sugestie pewnych zmian. Tego typu tłumaczeń chętnie zobaczę więcej na forum. Dobrze dobrane opowiadanie i wysoka jakość tłumaczenia - czego chcieć więcej?

Bezwzględnie polecam

• Upvote 2