Jump to content

Austropony i rysunki

Guest
 Share

Recommended Posts

Jak na Robienie palcem to wygląda nieźle, choć mam wrażenie, że ten róg niestety wyrasta z oka...

Drażnią mnie te białe piksele przy konturze, a to zblurowowane tło nie wygląda ani trochę estetycznie, tak samo cienie mogłeś zrobić w każdy inny sposób.

Prawe przednie kopytko jest albo złamane albo w połowie przezroczyste.

Sądząc po rysunku postać użytkownika (tzw ponysona) będzie miała/bądź ma zwykłe nie wyolbrzymione właściwości magiczne. Nie będzie wyolbrzymiona, ale wyważona co do charakteru np, swoich wszelkich właściwości fizycznych, czy zdolności posługiwania się magią.. ;)

Postać wygląda ciekawie i nie jest zbyt wyolbrzymiona, co jest na duży plusik. OC jeszcze można zrobić królami/królowymi, ale to na inny raz.

Mój tablet w ogóle nie obsługuje nic poza penem, więc w takiej sytuacji byłam by w niezłych tarapatach ^^' Więc szacun na mieście :glut:

• 1 month later...

Kilka rad i uwag od zawodowej nyndy psującej ludziom nastrój.

1. Nie wiem, z czym pracujesz (wygląda na GIMPa lub innego SAI/Photoshopa), ale zapisuj obrazki jako PNG lub baw się z ustawieniami kompresji dla JPG - niska wartość kompresji skutkuje masą brzydkich przebarwień i przekłamań w obrazie. To tak na przyszłość.

2. Jeśli twój program na to pozwala - rysuj na przezroczystej warstwie. Białe lub kolorowe tło ciężko potem wyciąć z obrazka, co zresztą dobrze widać po białej obwódce wokół Twalota. Jeśli przerabiasz skan, możesz pobawić się ustawieniami warstw (GIMP na pewno ma taką funkcję) - nie jest to idealne, ale pozwala ładnie zamalować cały obszar, bez zabłąkanych pikseli przy konturach.

3. Będę szczera: nie podoba mi się ten kucyk, nawet pomijając moją niechęć do wielgachnych uszek z futerkiem czy mocno "ludzkich" pysków. Gdyby nie kolory grzywy i sierści - nie wiedziałabym, że to Twilight. Szyja jest za cienka, a głowa dziwnie osadzona. Grzywa wygląda na płaską płachtę, przez którą przebija się róg - sądząc po konturach, włosy nie układałyby się w ten sposób wokół jego postawy. To samo z pasemkami, te na grzywce są jeszcze OK, ale na reszcie grzywy biegną w dziwnym kierunku, do tego te idealnie proste refleksy robione gradientem... Nie podobają mi się pozbawione źrenic oczy, płaskie odbłyski robione chyba narzędziem elipsy i krzywa gwiazdka w tle. Cieniowanie też jest bardzo słabe, praktycznie nieobecne.

Doceniam próbę i wysiłek, ale nic poza tym. Przed tobą mnóstwo pracy.

• Upvote 1
  • Downvote 1

• 4 weeks later...