Skocz do zawartości

Seria SCP(Secure Contain Protect)


Ahito

Recommended Posts

Witam,w tym wątku chciałby poruszyć serie gier SCP,a dokładnie jej 3 tytuły SCP-087:http://www.instalki.pl/gry/download/przygodowe/SCP-087.html SCP-087 B:http://scp-087-b.softonic.pl/ and SCP Containment breach:http://www.instalki.pl/gry/download/przygodowe/SCP_Containment_Breach.html są to gry Creepypasta stworzone na wzór pewnej wiki o nazwie SCPFoundation:http://www.scp-wiki.net/ pierwsze 2 części nie są dość skomplikowane, w 1 chodzi o schodzenie w dół po klatce schodowej,a w drugiej po korytarzach... niby łatwe, nie ?:rd9: niekoniecznie :fluttershy5:,tu przedstawie wam moje odczucia co do każdej z gier SCP:087:1 i najmniej straszna z serii,nie za bardzo mi się podoba,klimat i muzyka może jest,ale mało dodanych upiorów,jedyne co nas może przestraszyć(ale tylko za 1 razem) to nagłe pojawiające się cienie,i takie cuś na końcu,nie powiem wam co, bo popsuje niespodziankę ;) SCP:087 B:kontynuacja 1 części,1000 razy straszniejsza od poprzedniczki,tym razem chodzimy po korytarzach,ale zdarzeń losowych,pułapek i mini-zawałów jest o wiele więcej,straszniejsze według mnie od Slendera i Ao oni... SCP Containment breach:3 i najlepsza według mnie część,tym razem jest inaczej niż w poprzednich SCP,bo mamy "pseudo-fabułę" tym razem jesteśmy w środku fundacji,i unikamy głównie SCP-173 i SCP-106,jeśli jesteście ciekawi co to za stwory,zapraszam do gry :) ostrzegam,że gra jest dosyć zbugowana w niektórych momentach,ale da się przeżyć... jeśli graliście w te gry,to polecam,by podzielić się opiniami :fluttershy4::twilight2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

87 Ma tylko 1 potwora a i tak można bez problemu go wyminąć i iść dalej w nieskończoność 87b jest lepsza bo za każdym razem jest generowane co innego, ale bardziej niż nubkow wyskakujących ze ścian bałem się jak ktoś coś mówi z krótkofalówki Z gumisiem nie miałem okazji się zmierzyć, nigdy nie miałem czasu w środku nocy :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No proszę, nie spodziewałem się znaleźć serii SCP w tym dziale... dla mnie SCP to seria creepypast, które nie wiem, gdzie winny znaleźć miejsce na tym forum, ale faktycznie, dopiero teraz przypomniało się mi, iż ta gra ze schodami do owej serii należy, nie skojarzyłem jej po prostu.

To może porównam swoje odczucia względem innej gry o podobnej tematyce, mianowicie Slenderem. Muszę przyznać, że ów Slender zrobił na mnie większe wrażenie, jest bardziej klimatyczny, ładniejszy i jakoś lepiej straszy, ten efekt kamery i jeszcze muzyka potęgują ten efekt. Zaś w SCP-087 już tego się tak nie odczuwa, niby gra coś tam straszy, przynajmniej się stara, ale jakoś po sobie nie poczułem zbytnio efektów tego, cóż... wypadałoby ją trochę dopracować. W wersję drugą tej gry nie grałem, kto wie, może tam rozwiązano problemy jakie pojawiły się w pierwszej części.

Trójka wygląda interesująco, ostatnio, przeglądając nowe creepypasty natrafiłem na SCP-173 i z miejsca zainteresowałem się całą serią, z której właśnie SCP-173 prezentuje się najciekawiej. Gra jest chyba jeszcze niedopracowana, co widać po modelach choćby ludzi, a mnie ponad to obraz się wyłącza, ale naprawdę, z tego może powstać coś genialnego.

Co do samego obiektu SCP-173, znalazłem filmik, z którego się można dowiedzieć, że nienawidzi on kucyków, chcecie sami się przekonać? Proszę bardzo... MLPxTF2xSCP173:

I jeszcze jeden ciekawy art związany z SCP-173 i kucykami... ale ostrożnie, jest dość creepy, żaden grimdark czy gore, ale i tak na pewno wywoła koszmary wśród odbiorców. Pinkie jako wspomniany 173... ^^

Dołączona grafika

Ktoś powstrzymał się przed kliknięciem w spoiler? Cóż, tak też właśnie myślałem... słodkich snów... :crazy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć, że SCP - Containment Breach przeszedł niedawno sporą aktualizację i jest o wiele lepszy. Podoba mi się w nim, że w grze spotkamy wiele SCP i klimat. Warto zwrócić uwagę, że teraz przeciwników można zwabić i zamknąć w izolatkach (znaczy się, sam w to nie grałem, u kolegi widziałem ^^).

Ciekawskim odsyłam do The SCP Foundation.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Oglądałam u Bunga21, bo się za bardzo bałam xD ( jego teksty zamieniły nawet Silent Hill'a w komedię, serio :D ) Anyway, dość ciekawa seria gier, może pierwsze części jakoś w fotel nie wbijają, ale trzeciej jest z pewnością bliżej do spowodowania zawału i podwyższenia adrenaliny. Sam fakt że ostatnia część jest dopiero w wersji beta, mnie zaskoczył, myślałam że to właśnie specjalnie tak zrobili :I Muzyka tworzy niezły klimat, a jak się ktoś zasłucha to będzie żałował, oj będzie żałował. Osobiście twierdzę iż jest to jeden z najlepszych darmowych horrorów. ( Slender mimo wszystko, stoi ex aequo z SCP ). Pinkie a'la gumiś ? Natchnąłeś mnie, look at dis collection, wstęp dla odważnych :

Dashie z naszym kolegą

Dołączona grafika

Nasz drugi kolega w wersji kucykowej

Dołączona grafika

Wersja 3D kucykowego SCP

Dołączona grafika

I coś na deser

Dołączona grafika

Abyście mieli śliczne, słodkie sny :qKFPC:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

087b - kiepska imo. Niby więcej w tym losowości, ale nie przekonuje mnie to. 087 - to jest dobre. Po prostu schodzisz, i zdychasz z niepewności, bo nie wiesz kiedy pan biały wyskoczy. Fajno. SCP:CB - najlepsza z tego względu, że najciekawsza. I ciągle rozwijana. I z każdym rozwinięciem imo coraz mniej straszna, za to coraz bardziej ciekawa. Pewnie przekombinują...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...