Skocz do zawartości

[Zabawa] Zgadnij Miejsce


Starlight Sparkle

Recommended Posts

- Ponownie trafił pan Youkai... - Spojrzała w stronę tablicy. 

- On jest najlepszy — dodała Merry. - Chyba nie znajdziemy nic, co sprawiłoby mu kłopot. 

Słysząc to Starlight szybko spojrzała w stronę drzwi i szepnęła na uszko Merry. 

- A ja mam pomysł, tylko dajcie mi czas do jutra. - Powiedziała, uśmiechając się tajemniczo, po czym znikła w błysku światła. 

- A Starlight gdzie poniosło? - Zapytała zdziwiona asystentka.

- Wspominała, że ma pomysł na następną zagadkę, tylko musimy poczekać do jutra. 

Sparkle zastanawiała się, przyglądając to najlepszemu graczowi to tablicy. 

- Dobrze... zobaczymy, co wymyśli nasza pani pedagog. - Odetchnęła i dodała. 

- Zabawa będzie kontynuowana jutro, ponieważ nasza Starlight Glimmer przygotuje coś ekstra. Cierpliwości moi drodzy. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sali dotarła lekko zdyszana. Oparła się kopytkiem o drzwi i widząc podchodzącą do niej Merry przekazała jej paczuszkę z gotowymi nowiutkimi puzzlami. 

- Próbujmy tego... może tym razem nie pójdzie im tak łatwo. - Mówiła, łapiąc oddech i patrząc w stronę pustych już o tej porze miejsc. - Widzę, że nikogo nie ma? 

- Tak... Już jest dość późno i zostałam tylko ja i Twoja asystentka. - Merry wskazała kopytkiem na stojącą w głębi sali klacz, po czym odbierając paczuszkę poszła z nią prosto do talicy, na której zawiesiła nowy puzzel. 

- Myślisz, że tym razem się uda przytrzymać ich dłużej — Zapytała klacz podchodząc do Starlight. 

- Nie wiem... ale może tego nie skojarzą tak szybko. 

- Zobaczymy. - Spojrzała w stronę tablicy, a potem znowu na Starlight i dodała — Może kako przed końcem pracy? 

Starlight kiwnęła głową i razem poczekały aż wróci do nich Merry i wspólnie udały się na kubeczek ciepłego kakao.

 

PPPP.thumb.jpg.6ab3ca53a42c7d2137bc54144291d24a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ależ @Starlight Sparkle - czuję się obserwowany - przeca to kawałek moich własnych drzwi do chatki na kurzej nóżce! ;)

Dobra, poważniej mówiąc - może to tylko pojedyncza deska, może jakaś kładka... a może:
 

Spoiler

kawałek wejścia do "drzewochaty" , do której zawitała Fluttershy i Twilight w odcinku pt. "A Health of Information"?

 

Edytowano przez Youkai20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza do klasy weszła Merry.

Rozejrzała się po pomieszczeniu i widząc, że nikogo jeszcze nie ma podbiegła do pudełka, które wczoraj przyniosła Starlight i zajrzała do środka.


- A więc to wybrałaś... - Mówiła do siebie, oglądając jeden z elementów. Obracała do przed sobą, gdy usłyszała za sobą otwierające się drzwi. 

Merry wystraszyła się, że przyszedł jeden z graczy i zaraz odkryje tajemnicę, ale widząc, że to wchodzi asystentka razem ze Starlight uspokoiła się i schowała puzzel.

Po pewnym czasie przyszło dwóch stałych graczy, kilka przypadkowych kucyków i zaczęli rzucać pierwsze propozycje. 
Kucyki wstrzymały oddech, gdy Youkai zaczął przemawiać.

Z początku na ich pyszczkach pojawił się uśmiech, ale w miarę jak mówił, miny im się zmieniały.

Gdy powiedział "Poważnie mówiąc" napięcie sięgnęło zenitu. Gdy jednak wymienił swoją propozycję, wszystkie trzy odetchnęły z ulgą i zachichotały zadowolone z siebie. 

- To jaki dać następny element? - zapytała Merry kierując wzrok na Starlight. 

Starlight spojrzała na swoją asystentkę pytająco. Żadna nie wiedziała co teraz wybrać, by zbyt wiele nie ujawnić.

Jaki element przyczepić do tablicy by nie było za prosto.

W końcu Starlight podeszła do tablicy i wybierając jeden element układanki, przyczepiła go w odpowiednie miejsce. 

- Spróbujmy ten... w końcu nie wiele mówi. - Patrzyła przez chwilę na puzzel po czym spojrzała na graczy. 

- Merry może rozejrzysz się, co się dzieje w szkole? - zapytała asystentka, patrząc w stronę młodej klaczy. 

- No dobrze... ale powiecie mi kto zgadł? 

- No pewnie, że tak — odpowiedziała Starlight śmiejąc się i wracając na swoje miejsce.

 

PPPP.thumb.jpg.2b6f265a47f1b47cde6fbbd2af93b691.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wiocha — powtórzyła za nim Starlight i zaczęła się śmiać. 

- Oj tam od razu wiocha... - machnęła kopytkiem asystentka, po czym dodała — Niestety nie... w takim razie dodamy teraz ten puzzel. 

Powiedziała, po czym podeszła do tablicy i zawiesiła kolejny element obrazka.

- A teraz? Ktoś coś kojarzy? - Zapytała, odwracając się do graczy.

 

PPPP.thumb.jpg.d47c7b0131827027279b8749a67fac4c.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no... to będzie trudniejsze, niż sądziłem. I bardzo dobrze, bo chyba tak to miało wyglądać, nie tam, że jeden puzzel widać i do razu odpowiedź (w dodatku prawidłowa...). Wieczorem znów pomyślę, co to jest za miejsce, może zanim padnie prawidłowa odpowiedź ktoś jeszcze przyłączy się do zabawy?

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klacz rozglądnęła się po sali. Merry nie było, ponieważ kazała jej pójść i sprawdzić co się dzieje w szkole. Starlight opuściła salę kilka godzin temu pewnie by dokończyć kilka spraw i udać się do zamku.

Asystentka również nie miała już na dziś wiele do zrobienia. Gracze nadal nie odgadnęli miejsca więc i jest szansa, że zagadka będzie trwała jeszcze jakiś czas.


- Niestety to również nie jest prawidłowa odpowiedź. - odpowiedziała — Chyba Starlight dała wam niezłą zagwozdkę... no ale zobaczymy, jak będzie po dzisiejszym fragmencie. - Zawiesiła kolejny element układanki i dodała — Dodam również, że to ostatni element z tych trudniejszych... - Spojrzała jeszcze raz na tablicę, po czym na grających i pudełko z puzzlami. Magicznie uniosła je i udając się do wyjścia, powiedziała jeszcze do grających.— Dobrej nocy i widzimy się jutro... główkujcie kochani.

 

PPPP.thumb.jpg.d23c626f03378cd48aabae995bbd6657.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merry spokojnie siedziała w rogu sali i słuchała wypowiedzi grających. 

- A ja mogłabym wam powiedzieć, o co chodzi... ale nie powiem — Zachichotała i podbiegła do tablicy chcąc umieścić następny fragment. - Starlight prosiła mnie, bym umieściła tym razem fragment, który rzuci nieco więcej światła na tę zagadkę... zobaczmy — przeglądała puzzle, próbując wybrać najbardziej odpowiedni. 

- Niestety ona tutaj nie przyjdzie... przynajmniej nie teraz — Spojrzała na graczy — Jest zajęta w swoim gabinecie. Podobno ktoś nowy ją odwiedził, ale jeszcze nie byłam u niej, więc nie wiem kto. - Zatrzymała się na jednym fragmencie — Hmm... to powinno być odpowiednie.

Gdy już wybrała fragment, który jej zdaniem najbardziej pasował i przyczepiła go do tablicy, po czym wróciła na swoje miejsce. Wyciągnęła swój czerwony notesik. Chwilę coś w nim sprawdzała, po czym skierowała się w stronę drzwi. 

- Przepraszam was, ale mam coś pilnego do załatwienia... później wpadnie tutaj asystentka naszej pani pedagog. Tak więc nie zostaniecie sami z naszą zagadką. Bawcie się dobrze — Rzuciła na koniec i machając im kopytkiem, wyszła z sali. 

 

PPPP.thumb.jpg.ea4d1d7ef7369d5907130a30596b4841.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, mam, mam, mam, mam, juhuuuuuuuuuuuuu!!!!
Serio, miałem właśnie napisać, że się wycofuję, bo byłem pewny, że to pokój Strlight, przecież ten kawał dechy musi, MU-SI być częścią jej łóżka (tylko nawet nie pytajcie mnie skąd to wiem... no i Starlight :) ),  ale coś mi ciągle nie pasowało - tej przeklętej książki nie ma w jej pokoju, tzn. jakaś jest ale bez tej czerwonej, nie wiem, zakładki czy innego cholerstwa. Dlatego miałem napisać, że się poddaję, ale pomyślałem sobie tak- a bo to Starlight ma jeden pokój? No i znów obejrzałem więc wszystkie odcinki z moim ulubionym kucykiem :) . Piąty sezon - lipa, to nie ten pokój z jej wioski szósty - lipa, siódmy, lipa,,, aż tu nagle powrót do odcinka pt. The Parent Map a tam, moi mili, mignęło mi przez sekundę czy dwie coś takiego:
      

Spoiler

psg.thumb.jpg.ab2148b7e08a71440fdae826b01c17b2.jpg

A więc jednak pokój Starlight Glimmer, przeczucie mnie nie myliło. Urgh, rozwiązanie tej zagadki zajęło mi niemal 3 h, ale jestem wesół.

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co chmurzyć, punktacja jest i tak sprawą drugorzędną. Poza tym @Grzegorz_Nikodem - słusznie sądziłeś, że to jakiś pokój (tak, spojrzałem w Twój spoiler, wybacz, ale nie ma sensu podawać tego samego, co ktoś już wcześniej podał, zresztą wygląd na to, że i tak tylko my się tu bawimy), zresztą jako pierwszy, czyli masz mniej szczęścia, ale następnym razem może być odwrotnie, nie? :) Też sądziłem, że to moze buć pokój Sunbersta, tak nawiasem pisząc, ale szybko się rozmyśliłem, bo jego pokój jest troszkę inny. W ogóle pierwsze kwadraty mnie srogo zmyliły, myślałem że przedstawiają jakąś witrynę sklepową w Canterlocie albo coś takiego, a  przez ciemność sądziłem, że to kadr z początkowej sceny finału sezonu z lordem Tirekiem. Powodzenia w dalszej zabawie ;)  

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie nie nie i jeszcze raz nie Merry... to damy kiedy indziej — Dwie młode klacze przeglądały pudełka z puzzlami, próbując wybrać kolejny obrazek do zagadki. 

- Ale... co w takim razie damy? To od razu zgadnie, a to może się okazać za trudne dla wszystkich. - Merry zajrzała do jednego z pudeł, komentując jego zawartość. 

- No wiesz... zdjęcie nieba akurat nawet mnie niewiele mówi. 

- Zrobiłam je przy wiosce Kirinów. - Przyglądała się zdjęciu Merry 

- Ale zrobiłaś je tak, że nie ma na nim nic poza niebem... 

Merry jeszcze chwilę się zastanawiała, po czym odłożyła zdjęcie i spojrzała druga klacz — Więc co proponujesz? 

- No wiesz... 

Gdy tak obie się zastanawiały co wybrać do pomieszczenia wpadła zdyszana Starlight. 

- Wybaczcie spóźnienie dziewczyny... Wiecie, że właśnie znalazłam pomocników do papierkowej roboty? 

- Kogo? — zapytały jednocześnie. 

- Misterspauls i Grzegorz, z czego ten drugi wpadła zaraz po Misterspaulsie i od razu zaproponował, że i on pomoże. 

- Chyba o coś rywalizują - Merry szturchnęła kopytkiem asystentkę Starlight i obie zaczęły chichotać. 

- Przestańcie... - Starlight spojrzała na nie groźne i magicznie podała im nowy karton. 

- Zamiast opowiadać bajki, lepiej zabierzcie się za naszą zabawę. 

Merry otwarła pudełko i przeglądając przygotowane przez panią pedagog puzzle wybrała jeden, który zawiesiła na tablicy.

 

pppp.png.f3598225087ff589bd0ea7494189d953.png

  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starlight siedziała nieco dalej od pozostałych dwóch klaczy zajęta projektowaniem nowego latawca, który miała zamiar wypróbować razem ze swoją przyjaciółką Trixie. Gdy zbliżała się godzina, w której zwykle zamieszczała nowy fragment zagadki, a nowy gracz, na którego liczyła się nie pojawił Starlight podeszła do tablicy kręcąc głową. 

Słysząc jednak odpowiedź, jaką udzielił Youkai humor klaczy wyraźnie się poprawił. 


- Ohh ona na pewno już wie o Twoim oddaniu — Zachichotała Starlight, po czym zawiesiła kolejny fragment zagadki — Ale niestety to nie jest prawidłowa odpowiedź.

Pozostałe klacze przyglądały się gotowemu zdjęciu zastanawiając się jaki kolejny fragment wskazać, jeśli tym razem nikt nie zgadnie. 

 

pppp.png.624d828d85b887f808085ca3787fc4f9.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...