Recommended Posts

Hej, przedstawiam kolejne opowiadanie (tym razem nie z konkursu), owoc Niezwykle Ambitnego Planu zakładającego naskrybanie 12 pełnowymiarowych fików przez cały rok. Czyli teoretycznie lekka obsuwa już zaliczona, tsk, będę próbował nadganiać. Od mojego ostatniego "Dariusza" (takiego prawdziwego) minęło już trochę czasu, ale mam nadzieję, że skill mi nie przyrdzewiał.

Tytuł: Prośba

Tagi: [Oneshot], [Dark]

Obrazek okładkowy:

large.png

Link: https://docs.google.com/document/d/10XGrSznKexRuodt93QWdXMveQANZm_YFZ5Sik7H_zuY/edit?usp=sharing

Korekta&pre-reading: Rarity (serdecznie dziękuję!)

Opis: Luna przybywa do Canterlotu, gdzie nie wszystko zdaje się być takie, jak powinno.

Życzę miłej lektury.

• +1 4

Świeżo po przeczytaniu stwierdzam, że nie żałuje czasu, który przeznaczyłem, na przeczytanie. 

Historia nie jest może jakaś wystrzałowa, jednak sposób opowiedzenia, symbolika, hm, walki, i klimat robią swoje. Nie dałbym temu tagu Dark, jednak co ja tam wiem xd.

Spoiler

Bardzo spodobała mi się właśnie owa walka, przez to, że nie była zwykłą walką, a bardziej starciem idei. 

Co do sposobu pokonania - idzie się go domyślić, zważając na to, jak dużo podpowiedzi dajesz jako autor. Zwłaszcza domyśliłem się po słowach Pani, iż nie można zniszczyć tego, co zniszczone. A jedynie to odbudować lub wypełnić czym zupełnie nowym. 

Można wysnuć dość ciekawy morał z opowiadania - by nie ufać kurcze wróżbitom spod biedry, nie poddawać się, nawet jeśli się przegrywa. Tylko przegrać tak, jak należy.

A upadać też trzeba ładnie. 

Ogólnie dziełko godne polecenia, nie za długie, nie za krótkie, ale przede wszystkim z klimatem, 5+/7. 

To jest dobry fanfik. Ciekawy i z dość oryginalnym pomysłem. Podoba mi się też połączenie go z innymi fikami, w których pojawia się Biała Pani. Miło było ją znowu gdzieś zobaczyć.

Forma stoi na najwyższym poziomie, co mnie nie dziwi, zważywszy na to kto jest autorem, a kto korektorem.

Muszę pochwalić za interesujące przedstawienie Krainy Snów, a także za słabą Celestię, skrywaną pod iluzją żeby poddani się nie martwili. Klimat jest gęsty, a atmosfera mroczna. Jednak opowiadanie błyszczy szczególnie podczas walki Luny z Insomnią. To było bardzo kreatywne przedstawienie pojedynku.

Polecam.

• +1 2

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się