Skocz do zawartości

Za wóz brukwi [Oneshot][Humor][SoL]


Recommended Posts

Nie tak dawno temu zakończył się na KKPF konkurs fanfikowy. Prezentuję fanfik, który go wygrał (i otrzymał korektę Rarity).

 

Gdzieś daleko w Equestrii jest sobie wioska znana z dwóch rzeczy: brukwi i magicznie płonącego drzewa, które nie chce zgasnąć od setek lat. To właśnie ten ogień przyciąga do tej małej wioski turystów, zapewniając przy tym mieszkańcom jakąkolwiek rozrywkę i szerszy kontakt ze światem. Byłaby wielka szkoda gdyby nagle zgasł...

 

,,Gdyby opowiadania konkursowe byłyby słodyczami, to tutaj byłoby gorzką z marcepanem. Gwoli ścisłości – uwielbiam gorzką z marcepanem."

Ghatorr

 

,,Komedia Suna bardzo przypadła mi do gustu. Jej humor oparty jest na absurdzie, zawiera też trafne, dość ironiczne obserwacje na temat ludzi i turystyki."

Rarity

 

Przedstawiam zatem: Za wóz Brukwi

i zachęcam do czytania

 

 

Edytowano przez Sun
  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratuluję wygranej! A poniżej wklejam swoją recenzję z konkursu:
Komedia Suna bardzo przypadła mi do gustu. Jej humor oparty jest na absurdzie, zawiera też trafne, dość ironiczne obserwacje na temat ludzi i turystyki. Pierwszoosobowa narracja miłośnika traktorów i czołgów dodaje opowiadaniu sporo uroku, podobnie jak jego trzeźwe i praktyczne spojrzenie na świat. Pomysł sprzedawania demonom (paskudnych, zgadzam się z autorem) warzyw zamiast dusz bardzo mnie ujął, podobnie jak wyjaśnienie, skąd takie upodobanie mieszkańców Tartarosu do zdrowej żywności. Ogólnie nie mam zastrzeżeń co do treści, która dostarczyła mi sporo radości.

 

Bardzo polecam przeczytanie opowiadania!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2024 o 18:52, Rarity napisał:

Jej humor oparty jest na absurdzie, zawiera też trafne, dość ironiczne obserwacje na temat ludzi i turystyki.

Przeczytałem już wiele opowiadań ze stajni @Suna - po prawdzie, polecono mi autora w rozmowie na diskordzie - mam wrażenie, że ich sukces w znacznej mierze opiera się właśnie na tym :d Autor umie pisać z "jajem", a do tego logicznie to wplata w swoje opowiadania. "Sukkub w Pałacu" był np niezwykle rozwalający, taak jak to tutaj. Polecam. Jeśli jest kategoria "najlepsza komedia", to chętnie głosuję na epic.

Edytowano przez Vulture
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2024 o 05:02, Vulture napisał:

Przeczytałem już wiele opowiadań ze stajni @Suna - po prawdzie, polecono mi autora w rozmowie na diskordzie - mam wrażenie, że ich sukces w znacznej mierze opiera się właśnie na tym :d Autor umie pisać z "jajem", a do tego logicznie to wplata w swoje opowiadania. "Sukkub w Pałacu" był np niezwykle rozwalający, taak jak to tutaj. Polecam. Jeśli jest kategoria "najlepsza komedia", to chętnie głosuję na epic.

Edytowano wczoraj o 05:03 przez Vulture

Kategorii takiej nie ma. Aby głos na Epic był uznany za ważny, musisz napisać nieco obszerniejsze uzasadnienie czemu akurat ten konkretny fanfik na niego zasługuje.

 

A fanfik zacny, czytałam go jeszcze przed korektą i jest to chyba moja ulubiona komedia od Suna. Tak jak zazwyczaj jego humor mnie zupełnie omija, tak tu trafił. Zgrabne, zabawne opowiadanie i piękny komentarz do życia społeczeństwa w turystycznych miejscowościach.  Gratuluję wygranej i gorąco polecam!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobało mi się. Absurdalne, ale jakie zabawne :D Ta Trixie i demony z Tartarosu. Chociaż występ Twilight (i te teksty Spike’a) też wcale niezły. „Paskudztwo” jednak najlepsze (w jakimś sensie). Lekka narracja, pełna dowcipów. Fajne zakończenie, będące odwołaniem do początku opowiadania. Ogólnie polecam.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...