Skocz do zawartości

Halo: Combat Evolved quiz


Posealor zwany Pose

Recommended Posts

Witam wszystkich, którzy jakimś cudem tu trafili. Chciałem stworzyć quiz o jednej z moich ulubionych gier, którą ukończyłem tyle razy, że niemal znam ją na pamięć. Najpierw kilka zasad i uwag:

1. Pierwsza, podstawowa zasada: nie przeklinamy!

2. Za pytania będzie można zdobyć 1 punkt (chyba, że w pytaniu będzie postawione inaczej).

3. Grałem w wersję angielską (nie wiem, czy jest polska), więc jeśli będą prośby o cytat, to pisać po angielsku.

4. Liczona jest pierwsza poprawna odpowiedź, oraz wszystkie napisane nie później niż 5 minut po niej.

5. Pytania będą o wydarzenia, postacie i sprzęt (pytań typu: co się robi klawiszem "g" nie będzie).

6. Quiz prowadzony będzie od początku do końca gry. Nie ma limitu punktów.

7. Czasem mogę dodać nowe zasady. Jeśli tak się stanie, będzie informacja o tym przy pytaniu, nowe zasady nie działają wstecz (np. jeśli przy 3 pytaniu wymyślę, że są ujemne punkty za złe odpowiedzi, to nie ma kar za pytania 1 i 2).

8. Cytaty Cortany będą oznaczane kursywą, a Master Cheafa zostaną pogrubione. Wypowiedzi pozostałych postaci zapisywane będą normalnie.

9. Pytania pojawiać się będą co 1-3 dni.

Więc teraz pytanie na rozgrzewkę:

Z jaką obcą rasą walczą ludzie?

Proszę odpowiadać na to pytanie nawet jeśli odpowiedź już została podana. Chcę sprawdzić ile, mniej więcej, osób będzie chętnych do wzięcia udziału...

Zwycięzcy:

Etap 1 - Michael89pl (8 punktów)

Punktacja za poszczególne pytania (runda 2):

Pytanie 1 - Michael89pl - 1 punkt

Pytanie 2 - Michael89pl - 1 punkt

Pytanie 3 - Major Kusanagi - 1 punkt

Punktacja:

Michael89pl - 2 punkty

Major Kusanagi - 1 punkt

Pytania specjalne:

Michael89pl - 1 punkt

Major Kusanagi - 1 punkt

Norbert99 - 1 punkt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Okej, nie chcę mi się dłużej czekać. Mamy już trzech uczestników... Powiedzmy... No ale może później ktoś dojdzie. Tak więc... Zaczynamy.

Okręt Pillar of Autumn pojawił się nagle w pustej przestrzeni kosmosu. Kapitan Keyes obserwował z mostka obiekt znajdujący się na orbicie pobliskiej planety.

- Cortana, all I need to know, is did we lose them.

Odpowiedział mu kobiecy głos, mimo, że w pobliżu nie znajdowała się żadna przedstawicielka płci pięknej.

- I think we both know the answer to that.

Kapitan westchnął i potarł tył głowy, mówiąc:

- We made a blind jump, how did they...

- ...Get here first? The Covenant's ships have always been faster. As for tracking us all the way from...

Pytanie 1.

Jak nazywała się planeta z której uciekł Pillar of Autumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael89pl odpowiedział poprawnie i dostaje jeden punkt. Pora na ciąg dalszy historii:

- ...As for tracking us all the way from Reach, at light speed my maneuvering options are limited.

Kapitan westchnął i podszedł do jednego z ekranów. Rozmawiał jeszcze przez chwilę z Cortaną o ich sytuacji, po czym ogłosił alarm. Na całym okręcie niemal zawrzało. Lecz w jednym pomieszczeniu wciąż było spokojnie.

Z początku światło oślepiło Master Cheafa, gdy wracała mu świadomość. Kiedy jednak przywykł do niego, a do kończyn wróciło czucie, szybko podniósł się i opuścił kapsułę hibernacyjną. Jeden z członków załogi kazał podążać za sobą na mostek. Wyszli razem na korytarz, ale po chwili Master Chesf został zmuszony, by samemu odnaleźć drogę.

Pytanie 2.

Co się stało z załogantem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana w punkcie 9. regulaminu. Od teraz pytania mogą pojawiać się co 1-3 dni, a nie, jak wcześniej, co 2-3. Michael89pl zdobywa kolejny punkt. Po chwili Master Cheaf dotarł na mostek. W trakcie jego rozmowy z kapitanem, okrętem wstrząsnął potężny wybuch, który uszkodził główne działo. Kapitan wydał rozkaz opuszczenia okrętu. Zanim Master Cheaf odszedł, otrzymał od kapitana rozkaz i... Pytanie 3. Co dostał Master Cheaf od kapitana? - 1 punkt Co kapitan powiedział o tym przedmiocie? (cytat) - 1 punkt Jaki rozkaz otrzymał Master Cheaf? - 1 punkt + 1 za podanie cytatu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że człowiek sam sobie kapitanem i okrętem ale to " kapitanem okrętem" to chyba już przesada ;P 1. To była oczywiście Cortana :) (chyba że chodzi o pistolet :P) 2. Nie wiem czy o to chodzi ale jak wpoił Cortane to na odpowiedź na jej komentarz odpowiedział: "Don't get any funy ideas" 3. Zabrać Cortane ze statku. "Get Cortana of the ship. Keep her safe from the enemy."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pistolet M6D .50 cal.

2. "I [?] keep it loaded son, you'll have to find ammo as you go."

3. Zabrać AI z Pillar of Autumn. "Get Cortana off the ship. Keep her safe from the enemy. If they capture her, they will learn everything. Force deployment, weapons research... Earth."

Edit: Poprawione na cytaty ENG. Gra nie ma napisów, a ja nie łapię wszystkich słów ze słyszanych nawet wiele razy dialogów, choć ogólne znaczenie dobrze rozumiem i zapamiętałem. Grałem dość dawno temu :P

Posealor, nie wierzę że nie znasz angielskiego w takim stopniu, by móc zweryfikować polskie cytaty. Nie chcę pisać dialogów z błędami, ale bardziej nie chcę specjalnie zaglądać do wiki, żeby upewnić się co do pojedynczego angielskiego słówka. Przecież nie na tym zabawa polega, не правда ли?

Edit 2: Oczywiście wszystko zależy od tego, czy odpowiadając mamy opisywać grę, czy historię - w pierwszym przypadku można zadać nawet pytanie o krzywo położoną teksturę, ale na początku zapowiedziałeś, że tak nie będzie. I play games FOR THE PLOT ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to pytanie sprawiło niemałe problemy zarówno wam, jak i mi.

Punkty rozdzielam następująco:

1. Michael89pl - zgadza się, pistolet, ale nie wiem gdzie podają nazwę modelu... Z jakiej encyklopedii skorzystałeś? - 1pkt

2. "I Don't keep it loaded son, you'll have to find ammo as you go." Zabrakło ci jednego słówka, ale uznam ci to. - 1pkt

3. Tutaj pierwszy był Major Kusanagi - 2pkt

Master Cheaf, przemierzając korytarze okrętu, cały czas walczył z siłami desantowymi Covenantów, czasami napotykając obrońców. W końcu dotarł na korytarz, na którym sytuacja była dziwnie spokojna. Przy śluzie stało dwóch żołnierzy, a nie było śladów przeciwnika. Nagle drzwi zostały wypchnięte przez eksplozję plazmową, zabijając marines. Master Cheaf nie dał Covenantom opuścić statku desantowego. Kiedy ostatni z wrogów padł martwy, zajrzał do środka, a tam znalazł...

Pytanie 4.

Co znajdowało się w kapsule desantowej Covenantów? (podać nazwę lub działanie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Overshield. Wzmacnia pole siłowe zbroi Master Chiefa o dodatkowe dwie "warstwy" - nie regenerują się, ale każda z nich jest chyba nieco twardsza od podstawowej, przynajmniej tak mi się zawsze wydawało.

Z jakiej encyklopedii skorzystałeś?

Jak już mówiłem, I play games for the plot, i wiele razy czytałem wiki gry. Broń i technologie to rzeczy, które zawsze mnie interesują najbardziej. Inaczej się strzela tylko z "pistoletu", a inaczej z "cenionego od przeszło wieku pistoletu M6D kaliber .50, z dwukrotnym zoomem optycznym realizowanym za pośrednictwem interfejsów HUD" ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A tam znalazł artefakt zwiększający moc jego osłon. Ruszył dalej, przedzierając się przez coraz liczniejsze oddziały Covenantów, od czasu do czasu napotykając nielicznych obrońców. W końcu dotarł do miejsca, z którego mógł zobaczyć przez okno startujące kapsuły. Cortana powiedziała:

- The lifeboats are launching, we should hurry.

Kiedy jedna z nich została zniszczona, dodała:

Pytanie 5.

Co Cortana powiedziała po zniszczeniu kapsuły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...