Skocz do zawartości

Metro 2033 + dalsze części Dmitry Glukhovsky


Doctroll

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
jak dobrze pamiętam' date='to gra Metro 2033 to kopia dokładna książki[/quote']

Błędna dedukcja ..... książka i gra różnią się i to dosyć mocno .

Fabuła ogólnie ta sama, ale to co po drodze jest inne, np :

- w grze wychodzimy na powierzchnię, dużo wcześniej, niż w książce

- w grze spotykamy niektóre postacie, w innych okolicznościach, niż w książce

- w grze postacie również giną inaczej niż w .....

- w grze są też sytuacje, których brakowało w ....

W sumie, gra i książka są tylko podobne, lecz różnice są i to ogromne ......

Ps. Jest też książka " Uniwersum Metro 2033 ", napisał ją Szymun Wroczek ( jeśli kogoś interesuje miejsce akcji i inne ciekawostki, to pisać do mnie, właśnie ją kończę :) )

Oczywiście, te dwie pierwsze, to mam już dawno za sobą, pierwsza była lepsza od drugiej moim zdaniem, a obecna część, jest spoko i jest w nowym miejscu !!

Link do komentarza

Uniwersum to projekt stworzony w celu powiązania twórczości fanów Metra. Projekt ten wymyślił Głuchowski. A najpopularniejsze u najlepsze książki lądują w druk. I najpierw dla Polski był Wroczek. Ale teraz mamy mieć trylogię Diakowa. Mamy już 2 części("Do światła","W mrok")

Link do komentarza
  • 4 months later...

Czytałem jak dotąd na razie tylko "Metro 2033", bo zaciekawiła mnie wizja ludzkości próbującej żyć w największym schronie przeciwatomowym na świecie. Książka mnie bardzo zaskoczyła, wciągnęła bardziej niż się spodziewałem. Genialna produkcja, świat super rozbudowany i w sumie rozbudowany w realny sposób.

 

Pomijając motyw głosów, ciemności goniącej Artema, czy Czarnych - ci ostatni o ile by powstali to ewolucja potrzebowałaby milionów lat do tego.

 

Zamierzam przeczytać "Metro 2034" o ile będzie okazja. Słyszałem, że jest słabsza, ale mimo tego.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...